Vilniuje šurmuliuos zinų festivalis
aktyvizmas

      Vilniaus Zinų festivalis yra dviejų dienų renginys, skirtas visiems zinų mylėtojams. Jei nežinai, kas yra zinas, greičiau ištaisyk padėtį! Nors programa ir dalyvų sąrašas kaip ir baigti, tu vis tiek gali prisijungti! Tau tereikia brūkštelėti laišką su savo pasiūlymais, ką tu norėtum pasakyti ar padaryti per renginį.
      Sekite festivalio bloge atnaujinamą informaciją!
      Jei nori padėti gaminti maistą, vertėjauti, organizuoti gatvės vakarėlį, pagelbėti su kopijavimu, idėjomis ar kitkuom, nedvejok ir rašyk  aggrrrh [at] riseup.net arba per Skype: rebeldays.

      Žemiau rasite sąrašą temų, kurioms mūsų žmonės jau yra parengę prezentacijas. Nepamirškite, kad Jūs galėsite ne tik klausytis pranešimų, bet ir aktyviai diskutuoti festivalio metu! Darbinės festivalio kalbos – lietuvių, rusų ir anglų. Mes taip pat ieškome žmonių, kurie norėtų pakalbėti apie ekologiškus zinų gamybos būdus ir atvirojo kodo programas kompiuteriniam maketavimui. Galbūt esate tas žmogus?

      
       Pirma diena. Pradžia 12:00, šalia buvusių geležinkeliečių kultūros rūmų (Kauno g. 5)

      A. Zinai yra kupini stereotipų – tiek nuosavų, tiek paveldėtų iš tradicinių leidinių. Ko mes tikimės iš zino turinio ir dizaino? Ar juose turėtų būti apžvalgos ir reklamos? Ar jie turi sekti žiniasklaidoje nusistovėjusia tvarka? Su kokiais išankstiniais nusistatymais susiduria merginos, leidžiančios fanzinus? (pvz., kad zinas būtinai turi būti feministinis arba jo leidime gali dalyvauti tik merginos)

      B. Kalbos pasirinkimas nėra aktualus angliškai kalbančiose šalyse, bet zinų leidėjams iš kitur tai gali būti dilema. Kuri kalba geriau tinka zinui? Yra daugybė „už“ ir „prieš“ tiek leidimui anglų kalba, tiek vietine. Galbūt atėjo laikas tai aptarti? Koks Jūsų pasirinkimas? Ar jūs skaitytumėte ziną, parašytą ne angliškai, o kita užsienio kalba, kurią suprantate?

      C. Kaip Jūs platinate ir įsigyjate zinus? Kaip nustatyti optimalią kainą ir tiražą? Ar svarbu žinoti, kas yra Jūsų skaitytojas? Ką Jūs manote apie zinų kultūros populiarinimą? Ar sunku įsteigti ir palaikyti zinų biblioteką ar kioską? Zinų scena – jei ji egzistuoja, tai kur ji?

      D. Mesdami iššūkį popierinių zinų monopolijai mes kalbėsime ir apie kitas savarankiškos leidybos formas – blogus, internetines transliacijas, pdf-žurnalus... Kuo jie geri ir kuo blogi? Kaip naujos technologijos paveikė tradicinius zinus?

      Kur yra riba tarp savarankiškos leidybos ir komercinio šlamšto? Pokalbis apie leidinius, esančius ant fanzino ir žurnalo ribos.

+        paroda

+       medžio ir lino raižinių workshop‘as

+        maistas

+        mankšta pertraukų metu

+        zinų mainai

        +        afterparty diskoteka, kurio metu pristatysime naujas drag king / drag queen tapatybes

      Antra diena. Pradžia 12:00 Žemaitės skvere.

+        Vieša zinų mugė ir biblioteka po atviru dangumi

+        Kolektyvinis zino kūrimas

+        Gatvės šventė

+        Skanūs valgiai ir gėrimai

      Jei norite prisidėti prie šios dienos renginių kaip atlikėjas (muzikantas etc) – rašykite mums adresu aggrrrh [eta] riseup.net.


Dalyvių sąrašas

 Chaos Grrlz (Warsaw, Poland)
 

Dom Byta +November/December/January (Molo city, Belarus)
 

Girls Are Strong (Sankt-Petersburg, Russia)

Kairos blog (Minsk, Belarus)

Minsk Zine Library

Paštec (Vilnius, Lithuania)

Pobacz (Minsk, Belarus)

Prostranstvo Tvorcheskogo Projeba (Vitebsk, Belarus)

Tryznas*Kefiras (Minsk, Belarus)

 

Komentarai  

 
0 # what?:D Y-m-d H:i
Kas tie zinai? :D
 
 
0 # 2 whatHmz Y-m-d H:i
Zinas - savo gamybos leidinys.
http://en.wikipedia.org/wiki/Zine
 
 
0 # :)Bitininkas Y-m-d H:i
Kokia šio įvykio data?
 
 
0 # DataHmz Y-m-d H:i
Festivalio bloge rašo, kad jis vyks 17-18 dienomis