10 000 antifašistų blokavo didžiausią Europos neonacių maršą Drezdene (video)
aktyvizmas

no pasaran dresden        Tūkstančiai antifašistų vakar, vasario 13 d., sėkmingai blokavo neonacių demonstraciją Drezdene. Skirtingais duomenimis, nuo 8 iki 15 tūkstančių žmonių atsiliepė į aljanso „Drezdenas be nacių” („Dresden-Nazifrei”) raginimą surengti masinę blokadą.

 

Šių metų vasario 13 d. Drezdeno valdžia miesto bombardavimo 65-mečio proga leido dešiniesiems ekstermistams surengti demonstraciją Neustadto rajone. Ši neonacių demonstracija, kurioje turėjo dalyvauti daugiau nei 1000 žmonių, buvo sutrukdyta daugybės sėdimųjų blokadų. Nuo 9:00 iki 10:00 val. antifašistai žaibiškai užblokavo kelias miesto sankryžas. Kai kuriose vietose per trumpiausią laiką šios sėdimosios blokados išaugo iki kelių tūkstančių žmonių. Be to, nacių maršo priešininkai keliose vietose užblokavo geležinkelio bėgius, taip sustabdę traukinių eismą.

 

Panašu, kad antifašistų aljanso „No pasaran” kreipimasis į pažangiąją visuomenės dalį buvo sėkmingai išgirstas, nes plačios visuomenės pastangomis buvo sustabdyta didžiausia Europoje neonacių demonstracija.

 

Greta informacijos apie masines taikias blokadas pranešama ir apie keletą incidentų. Rimtas susidūrimas tarp antifašistų ir neonacių įvyko vienoje poilsiaviečių netoli greitkelio. Pirminiais duomenimis, čia buvo sugadinti keli neonacių autobusai, keletas žmonių dešiniųjų pusėje buvo gana sunkiai sužeisti. Antifa pusė liko be nuostolių.

 

Netoli Schauburgo (Dresden-Neustadt) nemažai žmonių buvo sužeista, kai neonaciai iššoko
iš savo autobusų ir puolė prie jų susirinkusius žmones. Neaišku, ar prieš tai autobusai buvo užpulti. Buvo nuogastauta ir dėl išpuolių prieš Drezdebo kairiųjų autonomų centrą AZ Conni, tačiau neonaciai tik pražygiavo pro šalį ir jo nelietė. Kiek vėliau jie užpuolė grupę kairiųjų protestuotojų. Tada apie 30 nacių buvo persekiojami Neustadto rajono gatvėse. Keletas kairiųjų buvo lengvai sužeisti svaidomų akmenų ir butelių, tačiau neatmetama galimybė, kad tai galėjo įvykti ir dėl „draugiškos ugnies” iš pačių kairiųjų pusės, nes situacija buvo itin sudėtinga.

 

Be nedidelių susidūrimų Neustadto, Hechtviertelio ir Piescheno rajonuose, diena iš esmės praėjo taikiai. Vėliau buvo pranešta, kad tą patį vakarą 200-300 nacių nuniokojo apie 30 km nuo Drezdeno nutolusio Pirnos miestelio centrą. Čia, be kita ko, buvo nuniokotos sociademokratų partijos SPD biuras. Biure tuo metu buvo vienas darbuotojas, kuris spėjo pasislėpti. Naciai tada vėl bandė grįžti į Drezdeną, tačiau greitkelyje buvo sulaikyti policijos.

 

Panaši neonacių demonstracija numatyta ir ateinantį pirmadienį, vasario 15 d., Kotbuse. Antifašistų pajėgos mobilizuojamos ir čia.

 

Buriasi antifašistų aljansas „No pasaran”

 

Gatvių blokados (n-tv)

 
Gatvių blokados
 

Gatvių blokados (AP)

 

Susidūrimai su policija (BBC)

 
 

http://de.indymedia.org vertė NoS

2010 02 14

 

Komentarai  

 
+2 # Kilkim ir kovokim baltieji vilkaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Va dėl to reikia būti stipriu ne tik savo vidumi, bet ir išore. Reikia atsisakyti visiskai zalingų įpročių, o visa tą laika skirti sportui(geras pvz kai kurie rusų nacionalistai). Kaip vienam multike sakė Spalvotieji šunys ateina. Vilkas stipresnis už spalvotajį šunį, bet jų daugiau ir daugės. Todėl mes kausimės už savo protėvių žemes. Mes kausimės
 
 
0 # JoooKurt Vonnegutt Y-m-d H:i
Jooo, vakar per Panoramą buvo apie tai pranešta.
 
 
+3 # :)Kostia Y-m-d H:i
10 000 mankurtu, nenorinciu prisiminti, kaip UK aviacija Drezdene gyvus sudegino 250 000 ju tevynainiu, kaip sovietu armija isprievartavo 6 milijonus vokieciu moteru, kaip nuo pasaulio zemelapio dingo Ryptusiai su visais gyventojais, protestavo dauzydami vitrinas ir apvertinedami masineles.....a pgailetina.
 
 
-3 # ..Arturas Y-m-d H:i
zinai kas yra apgailetina?? Tie naciukai kurie prisidengia tokia diena susrengia visokius politinius paradus taip pat kaip ir pas mus kovo 11 naciu ir naconalistu . Aplamai neturetu tokia diena jokie politinei judejimai issireist o ypac visokiu naciuku ir komuniagu
 
 
0 # anarchofeminizm o poziuriuanarchofeministas b. Y-m-d H:i
jo... kazkas daugiau ir ivairiau negu eilinis aktyvistu/skyst agalviu pasistumdymas.
uzuot organizave alternatyvius mitingus 'skerdyklai nr...' pamineti aktyvistai is inercijos plesosi su ce gevaru portretais... neblogai sumanipuliavo tie , kuriems drezdenas -- bilietas i vietnama, iraka, afgana... guantanamo ir antaviliu DIELAS...
 
 
+3 # !!!slavik Y-m-d H:i
diasymt tukstanciu antifashystu... .. atiduoceu savo inkilo nikaltibe, kad tik galeceu pamatiti tokia nenugalima minia... bet virai, ziuriekit, jaigu sitokia antifashistu armyja nesugiaba nugalieti fashyzmo vokitijoje, ar pajiegsime mias, tik apie dvydesimt kovotoju, nugalieti fashyzma lituvoje??? biat as nipasidosiu!! rytoj zadu po pamoku labai kovoty pries fashyzma!!
 
 
0 # ...Arturas Y-m-d H:i
Zygeivi o is kur tu trauki tokia stulbinancia info?? tav makaule pati isgalvoja??
 
 
0 # durniaiIgnasX Y-m-d H:i
ir kaip negeda tiem pydaram naudot musu simbolika,arba jie tiesiog per ilgai buna savo vaivorykstinese fantazijose ir nebesuvokia ka reiskia juoda spalva
 
 
0 # is "kostios straipsnio"anarchofeminizmo vardu Y-m-d H:i
"Точка первая: все это вранье, то есть массовых преступлений не было, это раздуто геббельсовской пропагандой. Мнение второе: так им и надо, еще мало получили. Причем очень часто это идет в одном флаконе, один человек так и пишет: все это вранье, но так им и надо. И позиция третья: да, конечно, так не надо, конечно, это ужасно, конечно, этим преступлениям не может быть оправданья, но им может быть объяснение. Потому что после тех зверств, которые были совершены на территории Советского Союза, советские солдаты, которые прошли по этой территории, почти каждый потерял кого-то в семье, и нельзя было от них ожидать чего-то другого. Вот как мне кажется, вокруг этих трех позиций крутится общественное восприятие проблемы."

kur man tai matyta? ah, "tipiskai lietuviskas" atsakymas i "zydu (lietuvoje) klausima" :sad:((
 
 
0 # pakratėAfr0man Y-m-d H:i
Šaunuoliai ;-) nesvarbu kas buvo per minia, kiek ten ko, svarbu rezultatas jog fašiai buvo pakratyti
 
 
+1 # nu ir;D Y-m-d H:i
antifos yra susmirdę locheliai
 
 
-1 # dar videoen arche Y-m-d H:i
Policajai valo naciams kelią:
http://www.youtube.com/watch?v=g-NEt3ByoL8

Naciai nusiima kepures maldai "už Vokietiją" (aikštė pabaltuoja nuo skustų galvų):
http://www.youtube.com/watch?v=iMPmuQE84KE
 
 
+1 # Policajai valo naciams kelią:zigmas Y-m-d H:i
tikra tiesa. surenka siuksles nuo kelio, kad tikri vyrai ir moteros galetu isdidziai zygiuoti!