Palestinos „Avatarai“ prieš žemes grobiantį Izraelį (video, audio)
aktyvizmas

palestinos avatarai 0        Palestinos gyventojų ir juos palaikančių aktyvistų protestai įgauna vis keistesnes formas. Vasario 12 d. netoli Bilino miestelio (už kelių kilometrų nuo Ramalos miesto) prieš Izraelio valdžios neteisėtai pastatytą sieną protestavo 5 mėlynai išsidažę žmonės, vaizduojantys J. Camerono filmo „Įsikūnijimas („Avatar“) herojus – trijų metrų ūgio mėlynos žaižaruojančios odos humanoidus iš Pandoros planetos.

 

Prieš taikiai nusiteikusius mėlynus „Avatarus“ ir kartu su jais atėjusius Bilino gyventojus Izraelio kariuomenė panaudojo garsines ir ašarinių dujų granatas. Nuo jų nukentėjo keturi žmonės. „Avatarai“, norėdami apsisaugoti nuo dujų, buvo priversti ant galvų užsimauti plastikinius maišelius, tačiau vis tiek smarkiai apsinuodijo.

 

2002 m. Izraelio valdžia Vakarų krante pradėjo statyti 790 km ilgio sieną, skiriančią Izraelį nuo Palestinos. 2004 m. Tarptautinis Teisingumo Teismas pripažino, kad ši siena prieštarauja tarptautinei teisei. Ji palieka be duonos kąsnio daugybę ir taip skurstančių palestiniečių – tvora tiesiama per ūkininkavimui tinkamas žemes, todėl labai dažnai ūkininkas atsiduria vienoje tvoros pusėje, o dirbama žemė – kitoje. Siena paveikė ne tik ūkininkų gyvenimą, tačiau ir apsunkino prekybą, sveikatos paslaugų pasiekiamumą, darbo jėgos judėjimą.

 

Nepaisydama Oslo susitarimais įtvirtintos nuostatos, kad būsimos Palestinos valstybės siena drieksis ties 1949 m. nubrėžta „žaliąja linija“, Izraelio vyriausybė toliau skatina žydų naujakurių namų statybas už šios linijos. Kaip teigia patys palestiniečiai, naujieji statiniai ne tik prieštarauja tarptautinei teisei, bet ir atima iš jų būsimos valstybės teritoriją – žydai naujuosius statinius aptveria saugumo siena, už kurios nepasiekiami lieka ir vandens šaltiniai.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Prieš šešerius metus Bilino miestelio bendruomenė buvo informuota, kad naujakuriams įkurdinti Izraelis paima beveik 1 tūkst. 400 hektarų iš 2 tūkst. 500 hektarų žemės, priklausančios šiai bendruomenei. Buvo konfiskuota 58 proc. visos turimos žemės už ją neišmokėjus jokių kompensacijų. 2005 m. buldozeriams pradėjus statybas, Bilino gyventojai ėmė rengti įvairias akcijas. Jie prisirakina prie alyvmedžių, per naktį pastato savo mini namukus teritorijose, kurias norima atiduoti naujakurių statyboms, kiekvieną penktadienį prie pastatytos sienos rengia demonstracijas.

 

Vienas iš miestelio lyderių Abdullah Abu Rahme`as teigia, kad iš pažiūros beviltiška atrodanti kova duoda rezultatų. „Demonstracijos primena Izraeliui ir visam pasauliui, kad mes nesutinkame, jog iš mūsų būtų vagiama žemė, nesutinkame, jog atvažiuotų Izraelio buldozeriai, nugriautų palestiniečių namus ir dar priverstų gyventojus susimokėti už jų nugriovimą. Tarptautiniais susitarimais ši žemė buvo priskirta Palestinos valstybei ir, tiesą sakant, Izraelio teismai jau pradeda tai pripažinti – turime keletą statinių, kurių statybą uždraudė žydų teisėjai“, –  sakė A A  Rahme`as.

 
Pagal chroniquespalestine.blogspot.com parengė en arche

2010 02 14

 

Palestinos avatarai 1

 

Palestinos avatarai 2

 

Palestinos avatarai 3

 

Palestinos avatarai 4

 

Palestinos avatarai 5

 

Komentarai  

 
0 # bltpzdc Y-m-d H:i
turbut kariskiai nebuvo mate to filmo todel issigande pradejo saudyt !!!
 
 
0 # !liaulius Y-m-d H:i
esu tvirtas antifashistas ir neabejodamas palaikau zydu tauta ju sunkioje kovoje uz savo zeme! visi kas man nepritaria - ksenofobai, antisemitai ir fashistai!!!
 
 
0 # UzIzraeli Y-m-d H:i
Tegul eina velniop tie palestinieciu,j u zemes ten niekada net nebuvo,mats nezino istorijos.
 
 
0 # cia pakvipo antisemitizmuKostia Y-m-d H:i
anarchistai nuo seno yra pagraseje antsemitai. Siuo straipsniu yra neigiama Izraelio teise i valstybinguma. negaliu palikti taip paprastai sio atvejo. Nuo siol anarchistus laukysiu antisemtitais - hitleriaus anukais. Sveikinu istojus i fasitu gretas !!!
 
 
0 # žygeivizmas+ Y-m-d H:i
Taigis. Žygeivio svajonė yra visą pasaulį paversti etninių valymų ir genocidų poligonu, viena milžiniška Palestina, Bosnija ir Ruanda kartu sudėjus. Kol visi žmonės atsidurs tokių vat žygeivių jiems paskirtuose "etninių žemių" rezervatuose. Kurie sugebės išgyventi tą košmarą, žinoma. Štai kas yra lietuvių nacionalistai ir štai ko jie nori.
Dabar - pora žygeivizmo absurdų konkrečiais pavyzdžiais. Krikščionybę priėmusio senovės žydo ainiai (laikui bėgant, n-tojoje kartoje tapę palestiniečiais ) Žygeiviui yra "arabų kolonistai", o (ekonominiais arba vedybiniais sumetimais) į judaizmą atsivertęs ir į Izraelį išvažiavęs rusas, pasirodo, "sugrįžo" į savo "istorines žemes"!
Be to, Žygeivis juk universalistas ir norėtų primesti savąją nacionalizmo koncepciją visam pasauliui. Iš to gaunam vieną negerą analogiją. Net jei palestiniečius laikysim "arabų kolonistais", jie bus išgyvenę Palestinoje beveik tiek pat laiko, kiek anglosaksai Anglijoje, ir daugiau, negu vengrai Vengrijoje. Ką dabar žygeivizmo idėjų triumfo vardan darysim su "anglų kolonistais" ir "vengrų kolonistais", štai kur klausimas.
 
 
0 # nuomoneAG Y-m-d H:i
'kai prastuomine pradeda samprotauti - viskas prarasta' - Volteras. Stai kas man sauna i galva, kai pamaciau si straipsni. Tiesiog kilo tiek neapykantos, kad nu ir n@chui. Jus debilai! As ziurejau Avatara ir maciau ta medzio griuvima. Tie zmones, kurie dykumu religijos ekspancionistin ius, viska is prigimties naikinacius zombius sulygino su tais avatarais, yrai... IDIOTAI! Koki rysi turi misku vaikai ir dykumu vaikai? JOKIO! Ka bl muslimas zino apie medi, ar tas dykumu vaikas is viso yra mates miska? Filmo ideja yra ta, kad ciabuviskai atrodantys zmones gali tureti grozio, turto daugiau uz civilizuotus. O kur jus matot grozi Islame? Islamas yra klaikiai skurdus! Jei nori tiems avatarams surasti visiska priesingybe, tai ji yra muslimai! jus nesupratot filmo. Ir matosi, kad vakarai yra pilni debu, kad net siurpu! Tie melynai issidaze zmones man atrodo kaip pamiseliai, o visa ju tas sumanymas - FIASKO! KAIP JUS MUSULMONUS GALEJOT SULYGINTI SU TAIS ATEIVIAIS? JUS IDIOTAI! Krc sitai buvo paskutinis lasas - dejau ant 95proc zmoniu! jie man nesvarbus - matau, kad monarchija turi pliusu! Gal ateityje kazkokiomis tai formomis ivyks naturalioji atranka, kokie 95proc zmoniu susimaus ir gal su likusias 5proc pastatysim ta issvajotaji roju zemej. Vnz as totaliai nusivyliau zmonemis.
 
 
0 # apie musu laiku anarchistusAG Y-m-d H:i
Misku vaikai, ginantys dykumas. Kas susuko jums galvas? - krikscioniskos vertybes, tokios kaip meile, uzuojauta, lygybe, juodai balta pasauleziura ir mesijanizmas? Kaip jums viskas paprasta. Ar jus suprantant is tikruju ta kara, del tos sventos zemes (vos neparasiau 'prakeiktos zemes'). Zinot ka galvoja zydai, ziuredami i sitaip besielgiancius europiecius? - jie laukia keliu desimtmeciu praejimo, kad europieciai pamatytu savom akim ir pajustu kas is tikruju tie musulmonai yra! Islamistai su nacionalistais ziuri i anarchistus ir slapcia sypsosi, nes laukia kada tie durneliai atves juos i galimybiu laikus (viena stovykla igis galimybe prasiplesti, o kita - issivalyti). Vargsai anarchistai - jie bus isdulkinti. Ju laukia Kristaus likimas. Neshat geri, o ateity, kai musulmonu populiacija vakaruose pasieks tam tikra riba ir prasides karai, jus anarchistai, busit visu paniekinti ir nukryziuoti! Kodel? Nes jus esat zmogiski, pernelyg zmogiski.
 
 
0 # apie sazineAG Y-m-d H:i
Manau, kad tikrieji ir saziningi anarchistai, tur tapti drasiais, nebijant kryziaus zygiu ir dzihado, garsiai susukti: 'Sventoji zeme - Prakeiktoji zeme'! Ir, nepaisant rases, tautybes ir religijos, rekti sitaip kiekvienam zmogui!
 
 
0 # Va kaipViktoras Butas Y-m-d H:i
Žydrieji prieš žydus. Įdomu įdomu
 
 
0 # Laisve Izraeliui!Getzlaf Y-m-d H:i
Izraelis priklauso zydu tautai, o ne Pandoros gyventojams - avatarms - "palestinams". Net ir Sv.Raste parasyta - "Kreivais keliais kas nuklysta, tuos Viešpats nuves su piktadariais. Taika tebūna Izraeliui!"
Pykti ant Dievo yra didziausia beprotybe.
 
 
0 # ...+ Y-m-d H:i
Iš komentarų po panašiais straipsniais ir galima susidaryti bendrą vaizdą, kas per publika remia sionizmą ir Izraelio nusikaltimus. Vaizdas šlykštus ir apgailėtinas, tačiau kas sakė, kad tiesa turi būti saldi?
 
 
0 # turim+p Y-m-d H:i
pavadinimas bus "du gaideliai" :D
 
 
0 # +'suiAG Y-m-d H:i
Zydai kovoja uz nacionalizma, palestinieciai uz Islama, o anarchistai uz laisve, lygybe, brolybe. Tartum 3 stovyklos, kurios viena kaitai gerkles turetu perkasti. Jeigu palestinieciu karo tikslas butu laisve, lygybe, brolybe, tai jie butu sekuliarus kaip europieciai. Bet jie nera. Ten net zmogaus gerove nera auksciausias tikslas - ten ideja yra auksciau zmogaus, tai todel tas karas toks ziaurus, be jokio humanizmo is abieju pusiu. O anarchistai, vedami krikscionisku vertybiu (padet silpnesiam, nuskriaustam ir pan (tokiu fintu ikikrikscionisk ais laikais nebuvo)) ir mesianizmo, uzstoja silpnesniuosius . Kaip krikscioniska, mielieji anarchistai, pernelyg krikscioniska. Tai blogai, nes krikscioniskos vertybes nubukina zmones, uzkemsa akis, ausis, mastyma, imi matyti Pasauli ne toki, koks jis yra, bet toki, koki nori matyti, kol galiausiai Dievas, kuris gali egzistuoti uzsislepes, nebutinai krikscioniska forma (pvz tiesiog Geris), pasisavina tavo siela ir tampi fanatikas. Ir as tikiuosi, kad katastrofu salygomis, sugrizus Didziajam Panui ir istikruju atejus postkrikscionis kiems laikams visu tu nesamoniu nebeliks.
 
 
0 # su kuo ir už ką+ Y-m-d H:i
Mat kaip čia viskas apleista... Ką gi, teks pravesti Žygeiviui labai trumpą vikipedinį likbezą.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sabra_and_Shatila_massacre
http://en.wikipedia.org/wiki/Lebanese_Forces
http://en.wikipedia.org/wiki/Phalange
Nematau ten jokių palestiniečių, vien Murzos bendraminčius. "Ajajai, arijasų tautines vertybes savo juodom šiknom išniekino, ajajai":-)

Dabar pakalbėsim apie keletą palestiniečių:
http://en.wikipedia.org/wiki/George_Habash
http://en.wikipedia.org/wiki/Nayef_Hawatmeh
http://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Said

O čia - kodėl kovoja (šiaip, bendram įspūdžiui susidaryti):
http://usa.mediamonitors.net/Headlines/Israel-s-Persecution-of-Christians
 
 
0 # ajajaible Y-m-d H:i
kazkoks shit, kam agresyviai elgtis ir uzsidirbinet nepagarba zmoniu, negi butina skanduoti ir trankyt tuos vartus, galejot geriau susirinke atsinese insttrumentus, groti, muzikuoti. bob marley ar kokias dainas uz freedom gal per koki CNN but parode.
na, bet bet kokiu atveju, vis geriau negu nieko.
o izraelis, palestina - wtf, man ir lietuvoj bedu per akis. paziurekit, kas cia dedas.
 
 
0 # +'suiAG Y-m-d H:i
Prie ko cia naciai? negi priestaravimas spalvotajam ir neoliberalams is karto tave pavercia blogiu, kuris turi buti isnaikintas? Dar CK nenorit ikurt? Iki ko 'humanistai' daejo? Apie palestiniecius krikscionis tai bzn, bet kuriuo atveju as ir zydu neginu - ta Prakeiktoji zeme pilna fanatizmo. O apie palestiniecius musulmonus, tai mazdaug aisku - Alachas veikia stipriau, negu pasimetusiu pasauly, istizusiu europieciu istvirkusios vertybes, tad jie ir turi stiprybes kovoti ziauru kara su galingu Izraeliu i valdzia ringdami panislamiskas jegas. O jei uzsiminei apie palestiniecius - krikscionis, tai gal budamas saziningas kartu papasakosi kas atsitiko XXa Libane?
 
 
0 # ZygeiviuiAG Y-m-d H:i
Tradicines vertybes yra toks pats meslas, kaip ir krikscioniskos. Nacionalizmas taip pat apgaudineja zmogu, kaip ir Krikscionybe. Siais laikais tai yra jauciama, todel tie visi krikscioniskuma i ir tautiskumai merdi. Anarchistai Lietuvoj pasisekimo neturi, nes ju propaguojamos vertybes zmones gena i vakarus, o ir situacijos is esmes nekeicia, nes ju vertybes yra pavirsutiniskos , ne didesnes uz zmogu ir pan. Tautininkai irgi pasisekimo neturi, nes ju melas, tautiskumas, yra demaskuotas ir siuo metu niekas ju melu netiki. As manau, kad abi puses yra itakojamos krikscioniskos pasamones ir todel jiems taip viskas nesiseka. Kas atsitinka griuvus vertybem? - viskas griuna is paskos. Viskas matosi ir net jauciasi siu dienu Lietuvoje - griunanti valstybe, iranti bendruomine ir pan.
 
 
0 # Zygeiviui (tesinys)AG Y-m-d H:i
Todel as dziaugiuosi, kad esu lietuvis, gyvenantis Lietuvoj - pas mus ta vertybiu griutis, tos problemos daug geriau matosi, negu vakaruose ar rytuose. Turim skaidresni vaizda gal del to, kad lietuviu pasamone yra palyginus mazai itakota krikscionybes (pvz Baznycia ir misionieriai Lietuvoje su pagonisku mentalitetu ir pagoniskomis tradicijomis kariavo net XIX amziuje!)? As nepriestarauju tradiciniu vertybiu ir pasauleziuros griuciai - man tustuma reiskia ne tik gresme, bet ir galimybe! Galimybe pastatyti nauja, geresni pasauli! Taciau 'pagonybes atstatymas' kaip nacionaline programa, eitu is vien su nacionalizmo atgimimu. Taip pagonybe yra sukompromituoja ma, nes tuomet pagonybe tampa rubu, kuri uzsivelka nacionalistai. O nacionalizmas, kaip ir krikscionybe, - melas. Tad jeigu pagonybe sutapatinsim su nacionalizmu, gausim pagonybe kaip mela! Todel Didysis Panas turetu sugrizti ne pvz kokiu romuvieciu forma, bet kita forma. Tos tikrosios pagonybes, mano manymu, nacionalistai turetu inkstinktyviai bijoti - nes ji naikina ju krikscioniska pasamone ant kurios ir yra pastatytas nacionalizmas! Vaistas nuo vezio - lietuvisko nacionalizmo, butu... leisti Lietuvos patriotams pasirinkti: ar buti nacionalistu (nacionalizmo ideologija - pagimdyta kryziuociu palikuoniu), ar lietuviu (pagoniskas pasaulis, atskiras nuo vakarietiskojo, krikscioniskojo pasaulio ir ju vaiku (pvz nacionalizmo ir taip pat pvz anarchizmo), bei kartu su visom savo isvadom ir pan )???
 
 
0 # AGai, tavo akivaizdžiai trenktoje galvejėje absoliutus jovalas :(Žygeivis - AGui Y-m-d H:i
Tavo galvelėje toks keistas jovalas, jog net sunku suprasti bent vieną tavo nerišlią mintį - vieni abstraktūs svaičiojimai, supainiojant viską į bendrą krūvą.

Neturiu laiko tau išsamiai dėstyti šiuolaikinio (modernaus) nacionalizmo pradmenis, tik pasakysiu, jog nacionalizmo ideologija neturi jokio vienareikšmiško ryšio su bet kuria religija bei ateizmu.

Nacionalizmo ideologija taip pat nėra besąlygiškai "surišta" su kokia nors visuomenine santvarka, valstybės valdymo forma, nuosavybės santykiais ir pan.

Nacionalizmo ideologijos "pagrindas" vienas ir labai paprastas - kiekviena tauta turi teisę sukurti savo nepriklausomą valstybę savo istorinėje-etni nėje teritorijoje.

Žymiai sudėtingesni yra praktiniai klausimai:

- kaip apibrėžti ir nustatyti pačią sąvoką "tauta", kadangi pasaulyje realiai egzistuoja daugybė tautų "variacijų", ir todėl sąvoka "tauta" nėra taip paprastai ir aiškiai vienareikšmiška i apibrėžiama, kad tiktų visoms pasaulyje egzistavusioms ir dabar egzistuojančiom s tautoms;

- kaip tą etninę-istorinę teritoriją nustatyti, kadangi amžių bėgyje pas visas tautas ji keitėsi.

Taigi, būtina sukurti bendrus kriterijus ir remtis jau egzistuojančiai s precedentais;

- kaip tą teritoriją "sutapatinti" su konkrečia valstybe (įprastu metodu - karine jėga, ar kitais būdais, ir kokiais);

- ką daryti su įvairiais įvairių laikų imigrantais bei kolonistais;

ir t.t.

Visos šios labai sudėtingos problemos plačiai nagrinėjamos skyriuje:

Nacionalizmo (pasaulinio daugiatautiškum o išsaugojimo) istorija ir ideologija, atmainos ir srovės. Nacionalizmas ir kosmopolitizmas
http://lndp.lt/diskusijos/viewforum.php?f=4

Visų pirma temoje:

Tikrojo tautiškumo (nacionalizmo - daugiatautiškum o) ideologiniai principai ir politiniai tikslai
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=166
 
 
0 # ZygeiviuiAG Y-m-d H:i
Valstybe yra kupina melo. O tauta yra kintantis dalykas. Testinumas yra tik koki 100m, o tai, kas ivyko anksciau, nelabai turi rysi su dabartim, nes per daug skirtumu tarp musu ir musu proteviu, gyvenusiu daugiau nei pries 100m. 'Nacionalizmas yra tauta i degradacija vedantis dalykas, todel iseitis - nacizmas', atsakytu nacis. Nacionalizmas, kaip ir krikscionybe, manipuliuodami zmogaus savybemis, suteikia zmogui tam tikra ta 'certainty', taciau tai - melas. Pvz manyti, kad lietuviai yra geresni uz kitus vien del to, kad tu gimei ir uzaugai lietuviu, yra su sveiku protu prasikenkianti nesamone. Apie neopagonybe - ji gali buti tautiska, ji gali buti kaip pasauleziura ir pan. Pagonybiu gali buti visokiu, nes neopagonybe sias laikais yra l. marginalizuota.
 
 
0 # pridesiuAG Y-m-d H:i
Ir man kartais atrodo, kad tokie zmones kaip ateistai ir anarchistai yra kazkas tarpisko tarp krikscionybes ir sugriztancios pagonybes. Tuo tarpu nacionalistai yra koncervatyvus, tad stabdantys ta sugrizima. Taciau, visgi jie atlieka savo funkcija.
 
 
0 # Zygeiviui trumpaiAG Y-m-d H:i
Baik svaistyt savo laika ir susikurk gyvenima.
 
 
0 # Zydamsasai Y-m-d H:i
Zydai varo lauk Palestiniecius is ju gvenamu zemiu, netgi tu uriose jie dabar gyvena.. griauna ju namus ir zudo zmones - tame tarpe vaikus, moteris.. - tai faktas, ir kodel tureciau pritarti tam? o jei galvoju kitaip tai is kart tampu antisemitu? fasistu? t.y. yra viena tik 'teisinga' nuomone, taip iseina, ir tada busi zmogau visu gerbiamas kaip ginantis zmogaus teises, nehomofobas ir pan.. beje is to ir gimsta siuolaikinis antisemitizmas, nes zmones jaucia ir be TV as tiesa o kas melas..
 
 
0 # Zydamsasai Y-m-d H:i
Zydai varo lauk Palestiniecius is ju gvenamu zemiu, netgi tu uriose jie dabar gyvena.. griauna ju namus ir zudo zmones - tame tarpe vaikus, moteris.. - tai faktas, ir kodel tureciau pritarti tam? o jei galvoju kitaip tai is kart tampu antisemitu? fasistu? t.y. yra viena tik 'teisinga' nuomone, taip iseina, ir tada busi zmogau visu gerbiamas kaip ginantis zmogaus teises, nehomofobas ir pan.. beje is to ir gimsta siuolaikinis antisemitizmas, nes zmones jaucia ir be TV as tiesa o kas melas..