Sausio 16-osios protesto dalyviai teisiami už žalą seimūnų langams, policininkų automobiliams, skydams ir šalmams
aktyvizmas

sausio 16 suimtieji        Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas ketvirtadienį, vasario 18 d., pagaliau pradėjo nagrinėti vadinamąją riaušių prie Seimo bylą. Iki šiol tris kartus teismo posėdžiai buvo atidėti. Byloje kaltinimai pareikšti net 29 pernykščių sausio 16-osios įvykių dalyviams. Jiems gresia laisvės atėmimas iki 6 metų. Savo kaltę pripažįsta tik 4 iš jų.

 

Į teismo pradžią neatvyko du kaltinamieji – Česlavas Dukelia ir Arturas Laveckis. Prokuroras pareiškė, kad kaltinamieji tyčia ignoruoja teismo posėdžius ir siūlė juos suimti bei atskirti jų bylas. Du tyrimus nuspręsta vykdyti dėl to, kad būtų greičiau išnagrinėtos bylos ir nevilkinamas baudžiamasis procesas.

 

Praėjus daugiau nei valandai Č. Dukelis su advokatu vis dėlto pasirodė teismo salėje. Tris kaltinamuosius – Tomą Virbicką, Romą Vaicekauską ir Genriką Lisovskį – su antrankiais atvedė policijos pareigūnai. T. Virbicko atžvilgiu anksčiau byla buvo išskirta ir jo atžvilgiu paskelbta paieška. R. Vaicekauskas su antrankiais atvestas, nes šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę, jis jau teistas keturis kartus. Dar vienas kaltinamasis – Skomantas Pakalka – iki šiol nerastas.

 

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Paulius Jablonskas perskaitė kaltinamąjį aktą, kuriame teigiama, kad kaltinamieji praėjusių metų sausio 16-ąją tarpusavyje susitarė priešintis pareigūnams ir pažeisti viešąją tvarką. Pasak prokuroro, vyrai kurstė žmonės smurtauti, pažeisti viešąją tvarką, priešintis policijos pareigūnams ir patys tai darė. P. Jablonskas tvirtino, kad kaltinamieji keikė teisėsaugos pareigūnus, mėtė į Seimo langus ir pareigūnus sniego gniūžtes, akmenis, kiaušinius, ledo gabalus ir kitus daiktus. Nuo jų veiksmų nukentėjo ne tik Seimo langaim, bet ir teisėsaugininkai. Be apgadintų kelių dešimčių tarnybinių automobilių, riaušininkai sugebėjo sudaužyti ir kelias dešimtis viešojo saugumo pareigūnų apsauginių skydų bei šalmų.

 

P. Jablonskas tvirtino, kad šie asmenys Seimo kanceliarijai padarė žalos už daugiau kaip 228 tūkst. litų (buvo išdaužti 42 Seimo rūmų langų paketai), Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams – žalos už 11 tūkst. litų.

 

Kaltinamiesiems gresia baudžiamoji atsakomybė pagal BK 283 straipsnio 2 dalį, kuri numato riaušių organizatoriams, provokatoriams, smurtautojams ar turtą niokojusiems ar kitaip šiurkščiai viešąją tvarką pažeidusiems asmenims, kurie priešinosi policininkams arba naudojo šaunamąjį ginklą ar sprogmenis, laisvės atėmimo bausmę iki 6 metų.

 

Teismas iš pradžių apklaus nukentėjusiuosius ir liudytojus, kurių yra daugiau nei 100. Baigus apklausas, parodymus duos ir kaltinamieji.

 

Pagal lrt.lt ir bernardinai.lt pranešimus parengė N.K.

2010 02 18
 
 
sausio 16 kaltinamieji

 

Komentarai  

 
0 # žalos atlyginimo taisyklėspinčius Y-m-d H:i
1. Jeigu mentas tau trenkė lazda per galvą ir lazda nenukentėjo, vadinasi, žala padaryta nebuvo.
2. Jeigu mentas tau trenkė lazda per galvą ir lazda sulūžo, vadinasi, galvos savininkas turi kompensuoti žalą už sulaužytą lazdą.
3. Jeigu mentas šovė į tave ir nepataikė, vadinasi, taikinys turės kompensuoti žalą už tuščiai iššaudytas kulkas.
4. Jeigu mentas šovė į tave ir pataikė, vadinasi, taikinys turės kompensuoti žalą už į jo kūną deformuotas kulkas.
 
 
0 # TaikaViktoras Butas Y-m-d H:i
Seriogos, Dimos ir Aleksejai
 
 
0 # aaaaaaa Y-m-d H:i
patys dauzo, patys verkia, patys musa, patys skundziasi...
 
 
0 # taigi ziu -Kostia Y-m-d H:i
visa anarkystu greitnele sedi teisimuju suole:-)
 
 
0 # KostiaiPaulius B. Y-m-d H:i
Idomu kur, gerbiamasis, matote anarchistus teisiamųjų suole?
Aš asmeniškai kaip tik matau daug skustų galvų, panašių į fašistuojančio jaunimėlio bei liaudiškai vadinamų ,,forsų" atstovų.
 
 
0 # Lietrytis pateikia konkretesnę informacijąen arche Y-m-d H:i
Tomas Virbickas: į Seimo langą metė mobilųjį telefoną, policininkus vadino valkatomis ir nulaužė "Mazdos" veidrodėlį

Prokurorams pavyko nustatyti, kad praėjusių metų sausio 16-ąją šis asmuo į Seimo rūmų langą metė savo mobilųjį telefoną ir išdaužė lango stiklą. Teigiama, kad jis niokojo ir šalia Seimo rūmų esantį fontaną, o į tvarką palaikiusius pareigūnus mėtė dujų užtaisus. Vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip šis jaunuolis policijos pareigūnus vadino valkatomis. Nustatyta, jog T.Virbickas ranka nulaužė prie prekybos centro stovinčio automobilio „Mazda Xedos“ veidrodėlį. Apgadintą automobilį radusi jo vairuotoja Gintarė Petrauskaitė už naują veidrodėlį sumokėjo 170 litų. Bet vakar mergina savo ieškinį atsiėmė vien dėl to, kad daugiau nebebūtų kviečiama į teismą.

Aleksandras Daško - vakarinėje mokykloje besimokantis 19-metis Aleksandras Daško laužė prie parlamento esančio fontano strypus, juos mėtė į Seimo rūmų langą ir jį išdaužė. Teigiama, kad tas pats jaunuolis iškūlė ir restorano „Rytai“ vitrinos stiklą.

23 metų vilnietis Darius Subotkevičius kaltinamas tuo, kad neblaivus bandė sprukti nuo pareigūnų, o sulaikomas vienam tvarkdarių spyrė į koją.

Kiti teisiamiesiems pateikti kaltinimai – vienodi: 29 į teismą patekę vyrai kurstė žmones smurtauti, priešintis policijos pareigūnams ir patys tai darė.

Buvo išdaužyti trijų policijos mikroautobusų langai, sudaužyti 8 antiriaušiniai skydai, taip pat apie 500 litų kainuojantis šalmas.
 
 
0 # Į temąPeka Y-m-d H:i
http://rus.delfi.lv/news/daily/politics/article.php?id=30036133
 
 
0 # priekisdskljfhgsdfljkghl Y-m-d H:i
Priekyje sėdi tai gryni gezai. Manau ir be jokių riaušių jie turi nuopelnų už ką pasėdėti...
 
 
0 # ahaidomu Y-m-d H:i
anarchisteliai verkia, nes ju narkatos platintoja pasodino?

:-))
 
 
0 # Neišaugę iš forsiško gatvės mentalitetoAnonymous Y-m-d H:i
Ne Anarchistai ir ne SkinHead'ai čia. Šie žmonės neturi nieko bendro su politika. Paprasčiausi rusų tautybės forsai. Tik nepulkite į išvadas. Aš nieko prieš kitas tautas neturiu tiesiog Vilniuje tai dažnas atvejis. Jie ir taip turi už ką sedėti ir be tų lanbgų daužymo ir aš jums pasakysiu, nors esu iš patriotinio jaunimo, man vis tiek gėda, kad šiuos žmones kažkas išviso gina, jie yra visuomenės priešai, politinės pažiūros jiems neįdomios ir iš to kad jie yra laisvėje nei nacionalistams, nei anarchistams nėra nieko gero. Vienas iš jų kaip tik šiuo momentu grasina su manimi susidoroti(reke tuoja). Tai vat aš ir kapstau info apie jį nete. Ir pamačiau jūsų puslapio seną straipsnį, nemanau kad kas perskaitys mano komentarą, nes senas straipsnis. Bet jeigu kas nors perskaitys tai taip ir žinokite. Per protestus riaušes retai kelia pilietiškai nusiteikę žmonės kaip jūs arba aš, o paprasčiausi agresoriai kurie vos tik progai pasitaikius bando išlieti savo agresiją ant bet ko kas po ranka. Nelaimingi žmonės, kurie dėl savo gatvės mentaliteto tokie ir liks.