Graikijos policijos smurtas prieš 78-metį antifašistinio pasipriešinimo didvyrį Manolį Glezą (foto, video)
aktyvizmas

graikijos policininkai        Graikijoje tęsiasi streikai ir protestai prieš antiliaudinę socialistų vyriausybės diržų veržimosi programą. Protestai dažnai baigiasi kruvinais susidūrimais su policija. Penktadienį, kovo 5 d., Graikijos policija panaudojo smurtą prieš 78 metų antifašistinio pasipriešinimo didvyrį Manolį Glezą, 1941 m. nukabinusį nuo Akropolio vėliavą su svastika. Be to, įsiutę protestuotojai sumušė valdžiai parsidavusios profsąjungos vadovą Yiannį Panagopoulosą.

 

 Ketvirtadienį, kovo 4-osios pavakare, į Atėnų gatves išėjo apie 15 000 žmonių, kuriuos sukvietė Graikijos komunistų partijai (KKE) artima „Darbininkų kovos fronto“ (PAME) profsąjunga. Centrinėje Syntagmos aikštėje susūrę mitinguotojai protestavo prieš valstybės tarnautojų algų sumažinimą, mokesčių didinimą ir pensijų dydžio įšaldymą. „Šalin antiliaudinę vyriausybę, šalin rankas nuo mūsų atlyginimų!“ – skandavo susirinkusieji. Mitingo pabaigoje įvyko susistumdymai su policija.

 

PAME

 

Penktadienį, kovo 5 d., streikai paralyžiavo eismą Atėnuose. Nuo 5 val. ryto 24 valandas nekursavo autobusai ir traukiniai. Vidudienį pradėjo streiką ir oro dispečeriai. Valstybinių ligoninių gydytojai teikė tik būtiniausią pagalbą. 24 valandoms darbą nutraukė valstybinė naujienų agentūra, valstybinio radijo bei televizijos žurnalistai.

 

Atenai kovo 5-1

 

Į Atėnų gatves penktadienį išėjo tūkstančiai žmonių. Netoli Graikijos parlamento kilo susirėmimai su policija. Ant parlamento pastato protestuotojai norėjo pakabinti plakatą su užrašu „Nesvarbu, kas įvyktų – žmogus visada yra pirmoje vietoje“, bet kelią pastojo „robokopai“. Demonstrantai apmėtė akmenimis parlamento pastatą saugančius policininkus, šie atakavo žmones ašarinėmis dujomis, lazdomis ir garsinėmis granatomis. Sužeisti mažiausiai penki asmenys.

 

Atenai kovo 5-2

 

Atenai kovo 5-3

 

Tą dieną Atėnuose įvyko ir keletas incidentų. Apkaltinę kolaboravimu su valdančiąja socialistų partija, demonstrantai sumušė privataus sektoriaus profsąjungos GSEE bosą Yiannį Panagopoulosą. Žmonės užpuolė profsąjungos lyderį, kai šis sakė kalbą tribūnoje. Jie apmėtė jį jogurto pakuotėmis, apliejo vandeniu, o artyn pribėgęs vyras trinktelėjo jam per ausį. Y. Panagopoulosas buvo apkaltintas išdavęs „darbininkų judėjimo interesus“. Jis buvo nugabentas į ligoninę.

 
 

Į centrinę Atėnų ligoninę „Evangelismos“ buvo atgabentas demonstracijoje dalyvavęs 78-erių metų Graikijos didvyris Manolis Glezas. 1941 m. gegužės 31-osios naktį jis kartu su antifašistu A. Santasu nuplėšė nacių vėliavą, kabančią virš Akropolio. Vakar didvyrio veidą nuodingomis dujomis apipurškė dabartinę valdžią saugantis policininkas. Graikijos žiniasklaida praneša, kad šis incidentas užtraukė amžiną gėdą valdančiajai PASOK partijai, kuri laiko save kairiąja. M. Glezas priklausė radikaliosios kairės koalicijai SYRIZA (Synaspismós Rizospastikís Aristerás).

 
 
Manolis Glezos
 

Pagal http://onthegreekriots.livejournal.com parengė en arche

2010 03 06

 

Komentarai  

 
0 # TeisėsT. M. Y-m-d H:i
Šaunu, kad graikai kovoja už savo teises. Tokia sukilimų banga galėtu nusiristi per Europa, tada gal ir lietuviai pasektu Europos pavyzdžiu. Aišku Graikijoje labai gilios demokratijos šaknys, bet gal būtent nuo ten ir reikėtu pradėti keisti sistema. O Lietuvoje padėtis ne ką geresnė negu pas graikus.
 
 
0 # to dar nebuvobimbalas Y-m-d H:i
nešvankybės pašalintos
 
 
0 # -Kostia Y-m-d H:i
nešvankybės pašalintos
 
 
0 # -Kostia Y-m-d H:i
Nešvankybės dar kartą ištrintos. Kostiai: ne kiekviena blevyzga yra eilėraštis.
 
 
0 # PZSantis Y-m-d H:i
Vsio Graikijai pizdec,zmones jau visiskai isproteje.
 
 
0 # KAKARIEKU!Kostia Y-m-d H:i
blevyzgos ištrintos
 
 
0 # zmogzudzizivava Y-m-d H:i
Chia tas, kuris Burokevichiu gyne? - dar nenudvese padla? GAILA! O anarchistai rimtai i pedrylas pradeda uzneshti.
 
 
0 # Geras klausimas ir geras atsakymasmazylis Y-m-d H:i
Ar tau patinka zoologijos sodai?

Modernus - taip. Nors juose gyvūnai ir nelaisvi, bet saugūs.
 
 
0 # Ei netrinkit kostiosmazylis Y-m-d H:i
Ei užknisot. Netrinkit Kostios. Vaizduojat anarchistus, o esat tiesiog cenzūristai.
 
 
0 # šiukšlėm šiukšlių dėžė: Y-m-d H:i
Kostiai nevieta tarp žmonių...
 
 
0 # Taip!Kostia Y-m-d H:i
KAKARIEKU!!!
 
 
0 # SnekaVadas Y-m-d H:i
"anarchistai rimtai i pedrylas pradeda uzneshti."
T.y. vis dazniau parodo savo tikraji veida.
 
 
0 # jumoras?Ilythiiri Y-m-d H:i
http://www.balsas.lt/naujiena/378291/ka-daryti-bankrutuojanciai-valstybei

"...Akmenis svaidantys protestuotojai susidūrė su policija, kuri juos pasitiko ašarinėmis dujomis. Protestai tapo nevaldomais po to, kuomet didžiausios šalies profsąjungos vadovas Yannis Papangopoulos, kreipęsis į minią, buvo užpultas trijų vyriškių. Be to, protestuotojai ašarinėmis dujomis papurškė ir į 80-mečio politiko Manolio Glezos veidą. Šis kairysis veteranas yra labai mylimas tautos nuo tada, kuomet antrojo pasaulinio karo metais, nuo Akropolio nuplėšė svastiką. .."