Warning: Parameter 1 to plgContentAvreloaded::_ripper() expected to be a reference, value given in /home/tekstai/domains/anarchija.lt/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Poznanės skvoterių akcija: po mūšio su policija sulaikyti 37 žmonės (video)
aktyvizmas

rozbrat 2010 03 08        Pirmadienį, kovo 8 d., apie 50 žmonių, gyvenančių „Rozbrato“ skvote Poznanėje, surengė demonstraciją priešais Poznanės parodų centrą, kuriame vyko vietinių Lenkijos tarybų delegatų kongresas. Protestuotojai užblokavo vartus ir skandavo šūkius „Miestas – ne privati įmonė!“, „Rozbratas išliks!“. Nemažai deputatų automobilių turėjo pasukti atgal.

 

Po kurio laiko protestuotojai nusprendė įžengti į parodų centro teritoriją, o dar vėliau – ir į centro patalpas, kuriose vyko kongresas. Čia juos atakavo policija. Kai kurie anarchistai buvo smarkiai sumušti. 37 žmonės suimti ir nugabenti į tris policijos nuovadas. Daugelis jų netrukus buvo paleisti pateikus menkus kaltinimus. Tačiau trys žmonės iki šiol areštuoti. Jiems pateikti kaltinimai policijos pareigūnų užpuolimu.

 

Demonstracijos tikslas buvo parodyti, kad Poznanės taryba nėra suinteresuota plėsti socialinę ir kultūrinę miesto erdvę, o rūpinasi tik pelnu, kurį gauna iš pasiturinčių investuotojų. „Rozbrato“ aktyvistai jau ilgiau nei metus nuolat lankosi miesto taryboje, tačiau valdininkai nė piršto nepajudino, kad pakeistų susiklosčiusią padėtį. Jie ilgai svarstė Solaczo rajono, kuriame įsikūręs „Rozbratas“, pertvarkymo planus, nes į posėdžius vis ateidavo paprasti miestiečiai, siekiantys pasipriešinti valdininkų kėslams. pagal jų planus „Rozbrato“ vietoje turi būti pastatytas kotedžų miestelis.  

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Panašaus likimo susilaukė ir kitas kultūrinis objektas – „Vidinių erdvių“ galerija, kuri buvo iškeldinta, o vietoj jos įkurdintas restoranas. Miesto tarybos paramos nesusilaukė ir du ilgus metus gyvavę kino teatrai – „Malta“ ir „Amarant“. Kultūrinių erdvių naikinimas vyksta nepaisant to, kad 2016 m. Poznanė rengiasi tapti Europos kultūros sostine. 

 

Penktadienį, kovo 26 d., 10:00 val., bus surengtas aukcionas, kuriame bus parduodamas žemės sklypas kartus su „Rozbrato“ skvotu. Jei tą dieną „Rozbrato“ niekas nenupirks, kitas aukcionas bus surengtas tik po 2-3 metų. Šiais metais sukanka 16 metų, kai skvoteriai užėmė teritoriją ir patalpas, kurias paliko bankrutavusi ir persikėlusi į užsienį „Darex“ firma. „Rozbrate“ nuolat gyvena apie 20 žmonių, skvoterių pajėgomis čia įrengta koncertų ir repeticijų salė, biblioteka, galerija, diskusijų salė.

 

Kovo 20 d. Poznanėje rengiama solidarumo su „Rozbrato“ skvotu demonstracija. Prisidėkite prie jos, kad „Rozbratas“ išliktų!

 

Rozbrat demonstracija

  

Foto: http://www.rozbrat.org/galeria/category/218-

www.rozbrat.org vertė dp
2010 03 11

 

Komentarai  

 
0 # *Peka Y-m-d H:i
"ROZBRAT"(filma s lenkų kalba)

http://www.youtube.com/watch?v=Ohy7dWVU0no