Vieša LUNI diskusija „Kam reikalingos gėjų eitynės Lietuvoje?“
žmogaus teises

vytautas valentinavicius        2010 m. kovo 25 d., ketvirtadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) rengia viešą diskusiją „Kam reikalingos gėjų eitynės?“. Renginys vyks „ARTotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli „Barbakano“, įėjimas iš Šv. Dvasios gatvės pusės). Diskusiją moderuos MRU sociologijos magistrantūros studentas, Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos narys, „Baltic Pride 2010 Vilnius” organizatorius Vytautas Valentinavičius. Įėjimas laisvas.

 

Pastaruoju metu vis dažniau girdimi samprotavimai, kad homoseksualūs asmenys turi mėgautis „homoseksualumu namuose“ ir nepropaguoti savo „gyvenimo būdo“ viešai. Yra manančių, kad gėjai, lesbietės ir biseksualai tokiu savo elgesiu nori suteršti Lietuvos moralę: sunaikinti giliai įsišaknijusias krikščioniškąsias moralines vertybes. Dažnai klausiama: ar reikalingi gėjų paradai, ką tokiomis eisenomis, kurias visuomet lydi sutirštintos spalvos, išryškintas seksualumas, homoseksualūs asmenys nori pasakyti, kokią žinią šiais renginiais visuomenei norima perteikti.

 

Žinoma, yra ir įsitikinusių, kad bet koks homoseksualių asmenų pasirodymas viešumoje, būrimasis į taikius susirinkimus yra noras užverbuoti jaunimą ir paskleisti homoseksualumo užkratą. Manoma, kad išryškindama seksualumą, ši asmenų grupė nori propaguoti homoseksualumą ir įteigti, kad toks gyvenimo būdas neva yra teisingesnis. Taip teigiantieji dažnai būna apimti panikos, jog homoseksualų vis daugėja ir greitai jie ims kone dominuoti prieš „normalų“ – heteroseksualų –lytiškumą.

 

Tačiau ar svarbi seksualinė orientacija, kai kalbama apie konstitucines nuostatas: žodžio laisvę, teisę į taikius susirinkimus, socialines ir pilietines teises? Galbūt homoseksualūs asmenys nori priminti visuomenei apie save, kad būtent jis – homoseksualus asmuo – turi būti pripažintas lygiateisiu Lietuvos piliečiu. Gal kas paklaus: o kur čia homoseksualų teisių varžymas ir kodėl ši mažuma, taip sureikšmindama savo seksualinę orientaciją, tik dėl jos jaučiasi nelygiaverčiais Lietuvos piliečiais?

 

Diskusijoje pažvelgsime į gėjų eitynių svarbą ir reikšmę ir mėginsime atsakyti į klausimus: ar gėjų eitynės tik homoseksualios elgsenos propagavimas ir išskirtinių teisių reikalavimas, ar vis dėlto tai piliečių galimybė pasinaudoti jų konstitucine teise.

 

Daugiau informacijos apie Laisvojo universiteto užsiėmimus galite rasti svetainėje www.luni.lt. Kviečiame pirmadieniais nuo 18 val. klausytis radijo laidos „LUNI valanda per Start FM“ (www.startfm.lt). Norėdami operatyviai gauti informaciją apie Laisvojo universiteto renginius, prisijunkite prie LUNI „Facebook“ grupės arba parašykite laišką Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 

Vilniaus LUNI iniciatyvinė grupė

2010 03 19

 

 

Komentarai  

 
0 # Kam reikalingos gėjų eitynės?Auksinis Kardas Y-m-d H:i
geju eitines reikalingos tam kad visi butu tolerantiski, as nesuprantu kas jums ce neaisku ir ir ka ce diskutoti??? kaa? pasakikyt man juus..
 
 
+1 # iskrypeliu eitynes reikalingos !!!Kostia Y-m-d H:i
zmones turi zinoti veidus tu, nuo kuriu reikia saugoti savo vaikus !!!
 
 
+1 # Gejus sako, gejus zino.Gervaldas. Y-m-d H:i
Pirmiause tai eisena reikalinga, kad isisavint/prapl aut pinigus. Homoseksualu teises cia paskutineje vietoje. Jei homoseksualai kovotu del ju tai butu visiskai kitokie veiksmai.
Tarkim teikemos istatymu pataisos/prasym ai/pasiulymai valdziai nuo homoseksualu bendruomenes. Cia nesvarbu ar iteikimas butu tetralizuotas, ar tiesiog emeilo nusiuntimas. Kitas zingsnis
asociacija informuotu per ziniasklaida apie savo kreipimasi i valdzia. Aprasytu pateiktus reikalavimus ir informuotu zmones kokiu homoseksualai teisiu nori. Isskirtiniu teisiu nieks nereikalauja, svarbiausia, kad butu leista iregistruot santuoka, tada skirybu atveju turtas butu dalinamas pagal teises aktus. Siuo metu tolerastai ir homoseksualu vadai pabunda tik kai gali uzdirbt pinigu. Cia reik but visisku idijotu, kad to nematyt. Tad pirmiausia homoseksualam reiktu susirupint savo atstovais. O skatint tolerancija velgi yra simtai budu ir be eisenos kuri tik kirsina visuomene. Homoseksualu asocijacijos vardu paremt viena ar kita projekta, uz tolerancijai skatinti paromos svaistomus pinigus surenkt koki nemokama koncerta. Ar galu gale judejimo vardu surengt ten kokia medziu sodinimo akcija "uz zaliuojancia Lietuva", na ir aisku apie tai pranesinet zinesklaidoje. O dabar eisena pinigams praplaut... ir dialogas:

-nachuj jiems ta eisena?
-oj koks cia kaimas Lietuvoj, gi visam pasauli tos eisenos yra ir nieks nemirsta.
-nu ir nachuj jos cia dar reik. Ko jie tokie isskirtiniai, tai gal kiekvienas po eisena darom? Kas 69 pisas, kas misijonierium, kas suniuku. Pasipiso i sikna ir jau gejaus garbes eisenos reik (gay pride).
-kaip man geda del lietuviu, cia visi atsilike. Gi tolerancija skatina sita eisena.
-tai, kad ble visi dabar sako, kad nors anksciau palankiai i juos ziurejo, dabar pakeite savo pozicija. Igryso jau tie pidrylos ble visiem. Kazkokiu teisiu dar reikalauja, ko jiems truksta ble?
-idijote tu, europoj megsta gejus. Reikia kuo greiciau vaziuot is sito runkeliu krasto.

Jei paskaitot komentarus tai labai panasiu pokalbiu buna.
 
 
+2 # KGB ZygeiviuiGervaldas Y-m-d H:i
O siuo atveju tolerastai gauna pinigus tolerancijos skatinimui ir t.t. tuo tarpu suorganizuoja eisena ir nuraso pinigus sau i kisine, tipo ziurekit koki cia dideli darba atlikom, o zmones vistiek netolerantiski duokit dar pinigu. Vien del to, kad zmogus yra homoseksualas nerodo, kad jis yra garbingas, nepaperkamas ir visad sako tiesa. Kur kur, bet anarchistu tinklapyje turetu but abejojama bet kokiais "atstovais" kurie patys save padare tais "atstovais."
 
 
0 # Fuck!!!Gervaldas Y-m-d H:i
nupostino tik mano pezalo pabaiga...
 
 
0 # KGB Zygeiviui. Per naujo.Gervaldas Y-m-d H:i
"O mūsų kaime žiniasklaida turi poveikį. "
Lygiai taip pat per informacijos kanalus valdomi ir homoseksualai. Kuriems isplautos smegenis neva uz juos kazkokia mistine butybe kazkur kovoja.

"Pinigų plovimas? Nejuokink."
Nejuokink pats. Esu dalyvaves tokiose "ne pelno siekenciu" asociacijacijos e, tad puikiai zinau kaip chebra uz nieko neveikima nusirasineja pinigus sau i kisene.

"Aš vis dar nesugebu išsiaiškint kovo 11 d. eisenos sąmatos, tada gal galėčiau kažką [alyginti."
Sita eisana kazi ar kazka kainavo. Aisku kovo 11 dienos sventes pinigus ede, bet butent tai dienai pamineti pinigai ir buvo skirti. Aisku dalis ju nuejo i kisenes. (Atkatas cia karalius) Tuo tarpu cia zmones gauna pinigus tolerancijos skatinimui, parama homoseksualam ir t.t ir t.t. Bet ten ponai susirinke kuriems pinigas svarbiau ir jie jokiu budu neskubes ir nieko nedarys, nes kitaip gali sumazint fanansavima. Todel ir kirsininama visuomene, todel ir nera aiskiu pareiskimu is ju puses, nes sukirsinus visuomene bus galim sakyt "vaje kokie zmones sitam kaime netolerantiski, prasom skirti dar pinigu". O homoseksualam isplautom smegenim atrodo, kad tai, kad jie prazygiuos yra super dalykas ir visos bedos issispres. O sitos eisenos surengimui aisku pinigai bus nurasyti neva didelis darbas padarytas.
Zodziu dar kart kartoju, kad homoseksulam reiktu susirupint savo atstovais, nes jie yra isdurinejami.
 
 
0 # Dėl pederastųtikras lietuvis Y-m-d H:i
Visiškai nereikalingos.
 
 
+1 # TiesaCopyPaste Y-m-d H:i
Jūsų žiniai - trumpa gėjų propagandos metodika, išdėstyta dar 1987 m. Harvardo auklėtinių Marshall K. Kirk ir Erastes Pill parašytame straipsnyje “Overhauling of Straight America“, kuris buvo publikuotas “Guide Magazine“ ir tapo homoseksualistų judėjimo GLF įrankiu. Štai kokias strategijas ir technikas jis rekomenduoja:

1. “Kalbėti apie gėjus, kiek įmanoma garsiau ir dažniau“. Tokiu būdu, laikui bėgant, skeptikų prieštaravimai homoseksualistų atžvilgiu bus mažiau refleksyvūs, filosofiniai ir emocionalūs.

2. “Vaizduoti gėjus kaip aukas, ne kaip agresyvius prieštarautojus “. Šiam tikslui pasiekti straipsnyje siūlomi 2 būdai – 1) teigti, jog gėjai yra likimo aukos, kurios niekada neturėjo pasirinkimo priimti ar atmesti savo seksualinę orientaciją; 2) vaizduoti gėjus visuomenės aukomis. Kaip teigia autoriai, visur turi būti parodomi sukrečiantys gėjų žeminimo vaizdai.

3. “Suteikti gynėjams priežastį (motyvą)“. Rekomenduojama homoseksualistų rėmėjams suteikti pagrindą kovoti už homoseksualizmą . Pasak autorių, tinkamiausia būtų naudoti diskriminacijos temą ir kalbėti apie teisę laisvai kalbėti, tinkamą atlyginimą, lygias teises ir pan.

4. “Sukurti gerą gėjų įvaizdį“ . Šioje propagandos kompanijos stadijoje rekomenduojama parodyti ypatingą gėjų indėlį į visuomenę – panaudoti žymius veikėjus, nuo Sokrato iki Šekspyro, nuo Aleksandro Didžiojo iki Aleksandro Hamiltono, apkrikštijant juos gėjais, tačiau taip pat pažymima, kad kompanija turėtų būti agresyvi ir optimistiška.

5. “Sudaryti blogą persekiotojų įvaizdį”. Autoriai tvirtina, kad oponentai turi būti apšmeižti. Straipsnyje teigiama: “mūsų tikslas dvilypis. Mes siekiame pakeisti vyraujantį teisingą pasididžiavimą homofobija į gėdą ir kaltę. Antra – sieksime sudaryti kuo bjauresnį oponentų įvaizdį, kad vidutinis žmogus nenorėtų savęs su jais asocijuoti“.

6. “Siekti finansavimo“. Šiam metodui taip pat skiriama ypatinga reikšmė, nes strategijos kūrėjai tvirtina, jog bet kuriai tokiai kompanijai reikės neribotų išlaidų. (Marshall K. Kirk, Erastes Pil, 1987)_

Turint omenyje jog tai buvo parašyta mažiau nei prieš 2 dešimtmečius, galima akivaizdžiai matyti, kiek daug homoseksualistų judėjimas yra pasiekęs naudodamas šias strategijas.
 
 
+1 # Geju reklamai neAlex Y-m-d H:i
Vienišu žmoniu daugiau nei gėju, bet jie ne reikalauja sau paskolų, butų,vaikų ir elgėsi kaip pylėciai savos valstybes. O gėjų mažuma vienijasi ir iškraipo ka tik įmanoma.