Septyniese prieš Baltijos jūros valstybių „branduolinę karštligę” (foto)
aktyvizmas

baltijos saliu virsuniu susitikimas 0        2010 m. birželio 2 d. Vilniuje vyko Baltijos jūros šalių viršūnių susitikimas, kuriame dalyvavo aukščiausieji 11 šalių vadovai ir Europos Komisijos pirmininkas J.M. Barroso. Tuo pat metu pirmą kartą Lietuvoje vyko „Baltijos Davosu” vadinamas Baltijos plėtros forumas. Keisčiausia, kad visų forume susirinkusių valstybių vadovai nuolat kalba apie darnią (angl. - sustainable) ekonomikos plėtrą, tačiau tuo pat metu ketina sparčiai vystyti atominę energetiką.

 

Susitikimo išvakarėse Lietuvos ir kaimyninių šalių žalieji išplatino kreipimąsi į forumo ir viršūnių susitikimo dalyvius, kuriame sakoma, jog atominė energetika nėra darni plėtra, todėl būtina atsisakyti „branduolinės karštligės”, apėmusios beveik visas aplink Baltijos jūrą išsidėsčiusias šalis (išskyrus Vokietiją, kuri atsisakė atominės energetikos plėtros planų).

 

Žaliųjų veiksmai šiuo kreipimusi neapsiribojo. Keletas žaliųjų judėjimo aktyvistų ir ekoanarchistų surengė akciją prieš Baltijos regiono valstybių ketinimus statyti naujas atomines elektrines. Protestuotojai norėjo pasakyti aukščiausiems politikams, kad atominė energetika nepriimtina Baltijos regione ir tai anaiptol nėra valdžios deklaruojama darni plėtra.

 

Protesto akciją ekologai surengė prie įėjimo į „Litexpo” rūmus. Jie kalbino į forumą skubančius politikus ir dalino jiems agitacinius lapelius. Viršūnių susitikimui prasidėjus, jie nutarė pereiti į kitą vietą ir išskleisti transparantus prie kelio, kuriuo važiuos prabangūs valdžios kortežai. Be to, nuo „Litexpo” rūmų juos vijo policija, grasinusi imtis griežtų priemonių prieš valdžios leidimo neturinčius protestuotojus.

 

Prie posūkio į Laisvės prospektą konfliktas su policija dar paaštrėjo. Akcijos dalyviai turėjo pateikti savo pasus ir ilgai aiškinti akcijos siekius. Galiausiai konfliktas buvo išpręstas. Protestuotojai šalikelėje išskleidė plakatus ir jais sutiko iš forumo išvykstančius politikos šulus. Aukščiausiems Baltijos valstybių bosams išvykus, jie toliau dalino agitacinius lapelius forumo dalyviams.

 

baltijos saliu virsuniu susitikimas 1

 

baltijos saliu virsuniu susitikimas 2

 

baltijos saliu virsuniu susitikimas 3

 

baltijos saliu virsuniu susitikimas 4

 

baltijos saliu virsuniu susitikimas 5

 

baltijos saliu virsuniu susitikimas 6

 

baltijos saliu virsuniu susitikimas 7

 

Parengė antibranduolinis Barsukas

2010 06 02

 

 

Komentarai  

 
0 # policijaLaura Y-m-d H:i
"nuo „Litexpo” rūmų juos vijo policija, grasinusi imtis griežtų priemonių prieš valdžios leidimo neturinčius protestuotojus. " - atrodo, lyg policininkai nežinotų, kad tokiam protestui leidimų nereikia, 7 žmonės.
 
 
0 # liūdnache Y-m-d H:i
kad supisti lietuviai kaip ir sovietiniais laikais tiki "taikaus atomo" ("mirnyj atom") panacėja. 7 protestuotojai atrodo nekaip...
 
 
0 # 1+1+1=3sadamas Y-m-d H:i
buvo viena taps 5 nes dar lenkai su latviais statys