SAMPRO rengia piketą prieš Vokietijos nepriklausomos profesinės sąjungos FAU persekiojimą
aktyvizmas

fau piketo plakatas small        Birželio 7 d., pirmadienį, 11:00 val., Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga (SAMPRO) ir profsąjungas palaikančių organizacijų bei judėjimų atstovai rengia piketą prie Vokietijos ambasados, Sierakausko g. 24/8, Vilniuje. Piketuotojai pareikš protestą prieš teisminį Vokietijos nepriklausomos profesinės sąjungos FAU persekiojimą ir įteiks peticiją ambasados darbuotojams.

 

„Laisvoji darbininkių ir darbininkų sąjunga“ („Freie Arbeiterinnen- und Arbeiter Union“, FAU) yra saviorganizavimosi principu veikianti Vokietijos dirbančiųjų gynimo organizacija. Nuo 2009 m. rudens ji patiria didžiulį Vokietijos valstybės, darbdavių organizacijų, teisminių institucijų ir netgi didžiųjų profsąjungų spaudimą.

 

Nemalonumai profsąjungai prasidėjo 2009 m. birželį, kai FAU Berlyno organizacija ėmė aktyviai kovoti už Berlyno kino teatro „Babylon“ darbuotojų teises. Bendrovės „Neue Babylon GmbH“ darbuotojų ir darbdavių konfliktas, kilęs dėl kolektyvinės sutarties, užsitęsė. Profsąjunga surengė keliolika protesto akcijų, tačiau darbdaviai liko nepalenkiami. Galiausiai bendrovės „Neue Babylon GmbH“ vadovai padavė FAU profsąjungą į teismą.

 

2009 m. gruodžio 11 d. Berlyno žemės teismas priėmė sprendimą, kuriuo praktiškai uždraudė FAU organizacijai naudoti profsąjungos pavadinimą. Ši beprecedentis teismo sprendimas sukėlė tikrą skandalą, nes buvo priimtas taikant uždaras procedūras, be jokio svarstymo, Berlyno FAU net neturėjo galimybės išsakyti savo pozicijos. O svarbiausia, kad jis prieštarauja Europos Socialinei chartijai ir laisvam darbuotojo apsisprendimui dėl jungimosi į profsąjungas.

 

Šių metų sausį „Babylon“ vadovybė vėl apskundė FAU profsąjungą teismui reikalaudama skirti FAU profsąjungai 250 000 eurų baudą arba pasodinti jos aktyvistus į kalėjimą. Už kelių dienų, birželio 10 d., Berlyne rengiamas aukštesnės teisingumo instancijos – Vokietijos Kammergericht teismo – posėdis, kuris, daugelio aktyvistų nuomone, lems ne tik FAU organizacijos, bet ir viso nepriklausomų profsąjungų judėjimo likimą Vokietijoje bei Europoje.

 

Birželio 7 d. prie Vokietijos ambasados vyksiančio piketo organizatoriai, solidarizuodamiesi su represuojama FAU profsąjunga, įteiks peticiją, kurioje sakoma: „Vokietija dažnai laikoma demokratijos ir žmogaus teisių gynimo pavyzdžiu kitoms šalims. Tačiau valstybės, darbdavių ir teismų represijos prieš nepriklausomą Berlyno FAU profsąjungą parodė, jog ši demokratija negalioja, kada reikia ginti darbuotojų ir profsąjungos narių teises. Mes reikalaujame, kad Vokietijos vyriausybė garantuotų savo šalies piliečiams teisę laisvai burtis į profsąjungas ir netrukdytų nepriklausomų profesinių sąjungų veiklai.“

 

Papildoma informacija: http://www.fau.org/verbot/en/art_091216-010818

 

Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga (SAMPRO)

2010 06 04
 
fau piketo plakatas

 

 

Komentarai  

 
0 # Sampro - anarchosindikal istine?Laura Y-m-d H:i
Šaunuoliai! O SAMPRO žada būti anarchosindikal istine?
 
 
0 # ir taip, ir neen arche Y-m-d H:i
SAMPRO susikūrė iš apačios ("grass roots"), tačiau naudoja standartinį atstovavimo principą ir įprastą reformizmo strategiją. Jei ji sparčiai plėsis, taps lygiai tokia pati, kaip ir dabartinės didžiosios profsąjungos.