Interviu su Feministinio Fronto (FeF) narėmis (video)
aktyvizmas

feministes        Feministinis Frontas (FeF) – anarchofeministinis judėjimas, siekiantis ginčyti visuomenėje vyraujančius moteriškumo ir vyriškumo įvaizdžius. Judėjimo nariai teigia, kad feminizmas -- laisvė būti tokiam, koks esi, nepaisant visuomenės peršamų vyriškumo ir moteriškumo stereotipų. Liepos 27 d. trys Feministinio Fronto (FeF) narės davė interviu „Delfi.TV”.

 
 
 
 
FeF manifestas
 

1. FeF'as nelaiko savęs radikaliu judėjimu, bet jei turėti savo nuomonę ir ją pasakyti yra radikalu...

 

2. FeF'as kritikuoja patriarchatą (lot. pater -- tėvas, gr. archē -- valdžia) ir nesiekia įgyvendinti matriarchato (lot. mater -- motina, gr. archē -- valdžia) . FeF'as už lyčių egalitarizmą, už horizontalius bendruomenių santykius, už decentralizuotą valdžią, ir tiesioginę demokratiją.

 

3. FeF'ui feminizmas -- tai žmogaus laisvė būti tokiai/tokiam, kokia/koks jau esi ir kokia/koks nori būti, nepaisant įkyriai peršamų stereotipų. Tai laisvė kurtis gyvenimo modelius pačioms/patiems, siekti ir įgyvendinti pačias įvairiausias asmeninės savirealizacijos formas.

 

4. FeF'as pasisako prieš bet kokį išnaudojimą -- darbe, šeimoje, mokykloje etc. Joks žmogus nėra nei kapitalisto, nei valstybės, nei kito žmogaus nuosavybė ir turi kovoti už tai, kad nebūtų paverstas eksploatuojamu įrankiu.

 

5. FeF'as mano, kad neužtenka vien akademinio diskurso tam, kad visuomenė imtų keistis ir judėti į visišką kiekvieno asmeninį išsilaisvinimą ir kolektyvios laisvės būseną. FeF'as pirmiausiai pasisako už tiesioginį veiksmą, ne tik už veikimą intelektualinėje ar virtualioje erdvėje. Todėl FeF'as gali užklupti bet kur ir bet kada.

 

6. Universitetas yra apkerpėjusi ir sustabarėjusi struktūra, kuri išleidžia į pasaulį ne laisvas, kritiškas ir drąsias asmenybes, bet intelektualinį produktą -- žmogų, kurio žinios tėra priemonė remti esamą sistemą. FeF'ui labai apmaudu, kad Lietuvos studentai prarado jaunatvišką drąsų, gaivališką spontaniškumą ir kad akademinė bendruomenė sustingusi nuobodulyje.

 

7. Šiuo metu svarbiausias FeF'o tikslas -- sukelti diskusijas, kad tai, kas vyksta visuomenėje, nebūtų jos pačios traktuojama kaip teisinga ir galutinė duotybė. Šis pasaulis yra mūsų visų, todėl kiekviena/s iš mūsų galime ir turime kalbėti, veikti ir dalyvauti visuomenės transformacijos vyksme.

 

8. FeF'as atstovauja tik sau, nenori atstovauti niekam kitam ir būti niekieno kito atstovaujamas.

 

9. FeF'as nėra prieš religiją apskritai, bet FeF'as pasisako prieš patriarchalinę Bažnyčios instituciją, kuri siekia kontroliuoti žmogaus asmeninį gyvenimą, kišasi tiek į valstybės, kuri yra sekuliari, valdymą, tiek į visuomeninį gyvenimą

 

10. FeF'as mėgsta įkvepiančius ir drąsius kūrinius, turinčius keičiančiąją galią tiek asmeniniu, tiek socialiniu lygmeniu. Kiekvienas kūrinys turi veikti pasaulį -- turi įkvėpti žmones asmeninei laisvei ir griauti nedrąsos, susikaustymo, inertiško paklusimo primestiems elgesio modeliams sienas, turi atverti neatrastas pasaulio pažinimo galimybes, padėti atrasti alternatyvias mąstymo ir veiksmo formas.

 

FeF info, 2010 07 28

 

 

Komentarai  

 
0 # Duok Boboms tai ir ant gal..Viktoras Butas Y-m-d H:i
Dėl per didelio gašlumo, komentaras pašalintas.
 
 
0 # Donkichotės...Donkichotės Y-m-d H:i
- Lietuva yra trečia Europoje pagal moterų dalį tarp aukštųjų mokyklų studentų.
- Lietuva užima antrąją vietą pagal moterų vadovių dalį (42,7 proc.). Švedijoje - vos 29,8 proc.

Baisu gi tom moterim Lietuvoje gyventi, o kad kunigėmis negali būti - tai čia visiška nelaimė... :-))) Eikite, vaikai, geriau pamokų ruošti, o ne su vėjo malūnėliais kariauti.
 
 
0 # logikache-che Y-m-d H:i
" moterys negali buti kunigemis" -pergyvena viena olialiaskiu morales veikeja.Ir is kart po minutes aiskina,kad ka tik dalyvavo masineje tikejimo atsisakymo akcijoje :-))))
 
 
0 # .Upe Y-m-d H:i
Neįžvelgiu FeF'e jokio anarchizmo.
 
 
+1 # :)Loki Y-m-d H:i
Šaunuolės.
 
 
-1 # įdomucupu lupu Y-m-d H:i
pažiūrėsim, ką šitos kovotojos kalbės po 5 ar 10 metų? ar tik nebus pagrindinis dalykas pampersai ir kuris vaikų darželis geresnis?
 
 
0 # 100%Upe Y-m-d H:i
Fabrike jos nedirbs.
 
 
0 # ............... ............... ............... ............... ............... ............... ............... ............... ............... ......Upe Y-m-d H:i
Ar skaičiavo kas nors,kiek LR moterų dirba tinkuotojom ir mūrininkėm? Spėju,kad čia visiems dzin,visi užsiėmę "aukštesnėmis materijomis"...
 
 
0 # ..>>halflife Y-m-d H:i
"Kapitalistai irgi atstovauja tik save"
Gerai būtų... Atstovauja jie ir mane ir tave ir visus kitus, kartu sudėjus. Aišku, prisidengdami visomis tomis demokratiškomis institucijomis- blizgučiais.
 
 
0 # piktam kažkamJustelis Y-m-d H:i
Tai, ką tu įvardini kaip "genderastiją", iš tiesų ir reiškia tai, kad tu esi pagal savo asmenybės ypatumus, o ne pagal primestą, tavo kultūrinėje aplinkoje vyraujantį modelį.
"Genderastai" tavęs nepadarys mažiau "tradicionalast u", tik kovos už tai, kad kiekvienas galėtų rinktis kas jam labiau prie širdies, nespaudžiamas ir neprievartaujam as visuomenės daugumos.
Kažkodėl manau, kad po tokių "tradicinių" pasisakymų protingi žmonės turėtų dar mažiau jausti pagarbos tradicijai, kuri laikosi smurtu prieš žmogaus laisvą prigimtį. Būk kas nori, bet neaiškink kitiems, kad tai kas tu esi yra norma, o visa kita "-astijos" visokios.

dėl moterų galimybės tapti kunigėmis.
Diskutuojant grynai tose ribose, kad žmogus nepriklausomai nuo lyties turi teisę rinktis laisvai savo kelią ir pašaukimą, akivaizdu, kad tokie bybių klubai kaip Romos Katalikų Bžnč, chirurgai ir panašūs yra kritikuotini dėl paties pagrindinio feminizmo principo - žmogaus vertinimo kaip asmenybės pagal jo turimą kompetenciją, o ne pagal kūno anatomiją.
Tad jeigu atsiribosite diskusijoje nuo savo ateistinių "tiesų", o žiūrėsit principialiai į šį reikalą, tai gal jis nebeatrodys toks "nekaltas".
Ir paties pareiškimas
" moterys negali buti kunigemis" -pergyvena viena olialiaskiu morales veikeja.Ir is kart po minutes aiskina,kad ka tik dalyvavo masineje tikejimo atsisakymo akcijoje :-))))
galbūt tokioje šviesoje atrodys oliališkos moralės apraiška...

RE: Donkichotės
visas komentaras - beprasmis manipuliavimas skaičiais.
Statistika nėra argumentas, diplomas nėra atlyginimo rodiklis.
Net tingiu leistis į aiškinimus, kad problema daug gilesnė, besiramianti mąstymo šablonais, kad diskriminacija darbe ir moksle nėra tokia lengvai apčiuopiama ir pamatuojama skaičiukais.
 
 
0 # Ther sturmerPanzergrenadier Y-m-d H:i
Zinot ka pjaunat jus toki gryba kad na,,, Eikit geriau pasidulkinsit ar siaip ka geresnio nuveiksit. Kovoja blet su vejo malunais :D Net juokas pradeda neimt kaip pagalvoji kad tie darbininkai Lietuvoje tikrai isnaudojami o cia tie tipo anarchistai kokias lempas raso :D
 
 
+1 # kamon...v. Y-m-d H:i
baikit pyktis, baisu klausyt. geriau pamastykim apie tikra lygybe ir tai, kad zmones laimingi, kai yra ten, kur juos saukia sirdis. galimybe buti ten, kur tave saukia sirdis (nepriklausomai nuo lyties, amziaus, religijos ir t.t.) ir yra tikrosios lygybes, kurios turetume siekti, rezultatas. jei tik pyksim vieni ant kitu ir pavydesim vieni kitiem neaisku ko, tai niekada to neturesim. jei kazkam svarbu ir sirdiai miela "pampersai ir geresnis darzelis" tegul zmones tuo ir uzsiima ir nieko cia blogo ir smerktino. arba dirbti fabrike prie stakliu - jei zmogus prie ju atsidure savo noru. tikra feministe (kaip ir bet koks kovotojas uz geresni pasauli) niekada nesikratys "pampersu ir geresnio darzelio"/(kaip ir bet kurio kito gyvenimo aspekto, kuris jam'jai gyvybiskai svarbus, ji kratysis tik neigiamo visuomenes poziurio i tai ir neigiama situacija, kurion del to pateks. tikroji laisve ir lygybe yra suvokimas, jog visi turi teise gyventi ir gyventi taip, kad jaustusi laimingas ir pagarba kitam asmeniui ir jo poreikiams. kaip sakoma "live and let live". o jei kazkada (kaip ir siandien, deja, pasitaiko) "susaudydavo uz nepusletus delnus", tai visai ne politines sroves kalte, o ribotu ir ideologijos paveiktu - kitaip sakant - nelaisvu ir nemastanciu - zmoniu darbas.
 
 
-1 # ;)Maco Y-m-d H:i
Bobos nori, kad jomis butu pasirupinta - o tam reikalingi raumenys ;-)
 
 
0 # pastebejimasv. Y-m-d H:i
kūl: jei renki teksta ir jame pasirodo toks zodis kaip feministas, tai word'o rašybos tikrinimas rodo klaida, bet istaisius zodi i moteriskaja gimine - feministe - klaidos nebelieka. klausimu apie musu mentaliteta yra?..