Prieš romų deportavimą iš šalies protestavo 100 tūkst. prancūzų (video)
aktyvizmas

sarkoland        Šeštadienį, rugsėjo 5 d., 135 Prancūzijos miestuose ir miesteliuose įvyko demonstracijos prieš romų deportavimą iš šalies. Policijos duomenimis, protestuose dalyvavo apie 77 tūkst. žmonių, organizatorių nuomone, į gatves išėjo 100 tūkst. Prancūzijos gyventojų. Protesto akcijas surengė žmogaus teisių gynėjai, antirasistinės grupės, profsąjungos ir kairiosios krypties politiniai susivienijimai.

 

Romus palaikančios demonstracijos buvo surengtos ir prie Prancūzijos ambasadų Londone, Briuselyje ir Bukarešte. Demonstracijų dalyviai kaltino N. Sarkozy etninių mažumų juodinimu ir mėginimu laimėti politinių dividendų iš tariamos kovos su nusikalstamumu.

 

2010 m. rugpjūtį į Rumuniją ir Bulgariją Prancūzijos valdžia deportavo apie 1 tūkst. romų, šis Prancūzijos valdžios poelgis sulaukė didelės tarptautinės kritikos. Tačiau apklausos parodė, kad daugiau kaip pusė Prancūzijos gyventojų remia tokius vyriausybės veiksmus. Viešosios nuomonės apklausos duomenimis, 65 proc. prancūzų palaiko vyriausybės politiką romų atžvilgiu.

 

Šių metų liepos pabaigoje Nicolas Sarkozy įsakė sunaikinti 300 romų stovyklų ir deportuoti iš Prancūzijos visus šių stovyklų gyventojus – apie 15 000 žmonių. Tai neva atsakas į ankstesnį incidentą, kai vieno Prancūzijos kaimelio romai užpuolė policijos pareigūnus, nušovusius kaimynystėje gyvenusį jaunuolį.

 

Europos Komisija (EK) neprieštaravo tokiam rasistiniam sprendimui, tik nurodė tai daryti „tinkamai“. Šią savaitę bus surengtas dar vienas EK posėdis romų deportavimo klausimu.

 
 
 
Parengė en arche
2010 09 06

 

 

Komentarai  

 
0 # ...... Y-m-d H:i
Tuo tarpu šimta kart tiek sėdėjo namie ir džiaugėsi šiuo sprendimu.