Prieš KGB represijas! Rugsėjo 20 d. – protesto piketas prie Baltarusijos ambasados Vilniuje
aktyvizmas

pries represijas baltarusijoje2       Artėjant prezidento „rinkimams“, Baltarusijoje eilinį kartą nusirito masinių areštų banga. Rugsėjo 3 d. Baltarusijos KGB suėmė 7 jaunuolius ir apkaltino juos mėginimu padegti Rusijos ambasadą Minske. Rugsėjo 8 d. buvo suimti dar 3 jauni žmonės, kuriems irgi pareikšti tokie kaltinimai. Nors rugsėjo 12-ąją 6 suimtieji buvo paleisti, tačiau tardymo izoliatoriuje dar laikomi 4 žmonės. Nepriklausoma Baltarusijos žiniasklaida teigia, kad valdžia ėmėsi šių represijų siekdama susikrauti politinį kapitalą Baltarusijos prezidento rinkimų kampanijoje.

 

       Valdžios represijas sukėlė rugpjūčio 30-ąją į Rusijos ambasados teritoriją Minske įmesti du „Molotovo kokteiliai“, kurių vienas apgadino ambasados automobilį. Atsakomybę už šį Rusijos atstovybės užpuolimą, sukėlusį didžiulį triukšmą žiniasklaidoje, prisiėmė iki šiol niekam negirdėta Baltarusijos anarchistų grupė „Laisvės draugai“ („Druzja svobody“), tačiau daugelis aktyvistų mano, kad tai buvo Baltarusijos KGB provokacija, kuria siekta pademonstruoti valdžios ryžtą kovoje prieš „terorizmą“ ir taip laimėti prezidento rinkimus.

 

       Rugsėjo 3 d. Baltarusijos KGB suėmė 7 jaunuolius: Igorį Bogačeką, Valeriją Chotiną, Nikolajų Dedoką, Aleksandrą Franckevičių, Antoną Laptenoką, Sergejų Sliusarą ir Aleksejų Žingerovskį. Rugsėjo 8 d. buvo suimti dar trys aktyvistai: Aleksandras Bugajevas, Tatjana Seminiščeva ir Vladimiras Volodinas. Rugsėjo 12 d. šeši sulaikytieji buvo išleisti į laisvę, tačiau už grotų dar liko keturi žmonės: Aleksandras Bugajevas, Nikolajus Dedokas, Aleksandras Franckevičius ir Vladimiras Volodinas. Visi šie žmonės yra aktyvūs įvairių socialinių ir ekologinių judėjimų dalyviai, V. Volodinas yra Baltarusijos žaliųjų partijos narys, vienas iš Baltarusijos AE poveikio aplinkai ekspertizės autorių.

 

       Rugsėjo 20 d., pirmadienį, 12:00 val., rengiamas piketas prie Baltarusijos ambasados Lietuvoje (Mindaugo g. 13, Vilnius). Piketo dalyviai pareikš protestą prieš Baltarusijos valdžios represijas ir solidarizuosis su suimtaisiais. Piketo metu bus laikomi plakatai, pasisakoma už Baltarusijos aktyvistų išlaisvinimą, pasirašoma peticija, kuri bus įteikta ambasados darbuotojams.

 

       Piketas vyks ne arčiau kaip už 25 metrų nuo pagrindinio ambasados įėjimo, kaip ir numatyta LR susirinkimų įstatymo 6 str. 3 dalyje. Numatomas piketo dalyvių skaičius – iki 50 žmonių. Apie piketą informuota Vilniaus miesto savivaldybė. Leidimas piketui gautas.

 

       Piketo dalyvių grupė socialiniame „Facebook“ tinkle.

 

       Piketo organizatoriai

       2010 09 17

 

 

Komentarai  

 
0 # naujienos apie piketąorg. Y-m-d H:i
Naujienas apie piketą rasite facebook grupėje http://www.facebook.com/event.php?eid=118882828164948