Protestuojantys studentai atakavo konservatorių partijos būstinę Londone (video)
aktyvizmas

londono studentai       Liepos 10 d. Londone buvo surengta 50-tūkstantinė studentų demonstracija prieš vyriausybės ketinimus įvesti 3 kartus didesnį studijų mokestį. Pražygiavę pro parlamentą, demonstrantai šturmavo Millbank gatvėje įsikūrusią valdančiosios konservatorių partijos būstinę (koalicijos partnerius liberalus demokratus studentai kol kas paliko nuošalyje).

 

Šimtai studentų, išspyrę stiklines šešiaaukščio pastato duris, užėmė pirmajame aukšte esantį priimamąjį, o keliasdešimt prasibrovė iki pastato stogo ir paskelbė pareiškimą:

 

Mes nepritariame visiems karpymams ir esame solidarūs su viešojo sektoriaus darbuotojais ir visais neturtingais, neįgaliais, pagyvenusiais bei dirbančiaisiais žmonėmis. Mes okupuojame stogą protestuodami prieš švietimo suprekinimą, stumiamą koalicijos vyriausybės, taip pat ir prieš sistemą, kuri padeda turtingiems ir puola vargstančius. Mes kviečiame imtis tiesioginių veiksmų prieš šiuos karpymus. Tai tik pasipriešinimo prieš mūsų švietimo sistemos ir viešojo sektoriaus naikinimą pradžia.“

 

Autonominė studentų grupė „Education camp“ okupavo Parlamento skverą ir „atidarė“ laisvąjį universitetą, kuriame turėtų vykti nemokamos viešos paskaitos ir diskusijos:

 

Policija prieš studentus panaudojo gumines lazdas, tačiau nesugebėjo pasipriešinti ją spaudžiančiai tūkstantinei miniai. Studentai išdaužė partijos būstinės langų stiklus ir prie pastato sukūrė laužą. Jie degino palaktus ir skandavo „Stop mokslo apkarpymams!“, „9K – nė už ką!“. (Mokestis už studijas Didžiojoje Britanijoje šiandien siekia 3 tūkst. svarų, jis gali būti padidintas iki 9 tūkst. svarų.)

 

Tai buvo didžiausia demonstracija prieš vyriausybę nuo D. Kamerono kadencijos pradžios. Protesto akcijoje dalyvavo ne tik Londono gyventojai. Keliais šimtais autobusų į sostinę atvyko studentai ir iš kitų didesnių miestų.

 

Apie 17:00 val. Londono policija paskelbė, kad neramumai nuslopinti. Londono centre įrengtas mobilus pirmosios pagalbos suteikimo centras. Studentų interneto svetainės praneša apie areštuojamus protesto dalyvius.

 

Praeitą savaitę, lapkričio 3 d., Dubline prieš mokesčių už mokslą padidinimą protestavo Airijos studentai. Daugiau informacijos: http://free-education.info

 

Demonstracijos vaizdas iš viršaus

 

Anarchistinės vėliavos ant stogo

 

Konservų būstinės ataka

 
a.lt info
2010 11 10

 

 

Komentarai  

 
0 # !umh Y-m-d H:i
Go. Lithuania!!
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Normalei... Šaunuolei kovoja už savo teises..
 
 
0 # įvykių chronika (rus.)en arche Y-m-d H:i
По сообщению полиции, 32 человека арестованы, и им будут предъявлены обвинения.

http://london.indymedia.org/
http://www.aitrus.info/node/1171