Kodėl valdžia kiša vaikus į kalėjimą? Palaikykime Skomantą Pakalką! / Support Skomantas Pakalka!
aktyvizmas
palaikykime_skomanta_pakalka_LTSausio 5 d. vakare a.lt redakcija gavo el. laišką. Jame rašoma: „Laba diena, rašau jums dėl savo brolio. Mano brolis dalyvavo 2009 m. sausio 16 d. mitinge prie Seimo. Vakar jį suėmė Anglijoje ir nori išduoti Lietuvai bei deportuoti. Rytoj vyks teismas dėl deportacijos.

 

Jis dalyvavo mitinge, kai jam buvo 17 metų. Dabar jam 19, ir jam gresia baudžiamoji atsakomybė iki 6 metų dėl dalyvavimo riaušėse bei jų organizavimo. Aš noriu padėti savo broliui ir atkreipti dėmesį, kad valdžia nori susodinti vaikus į kalėjimus.“

 

***

 

Skomantas Pakalka (g. 1991) dalyvavo 2009 m. sausio 16 d. proteste Vilniuje, kurio metu Lietuvos gyventojai galėjo laisvai išreikšti savo nuomonę bei nepasitenkinimą tuometine vyriausybe. Kitą rytą paauglys buvo suimtas tėvų namuose ir apkaltintas riaušių kėlimu bei jų organizavimu. S. Pakalka yra kaltinamas siekiant parodyti vyriausybės galią ir įbauginti žmones.

 

Rytoj, sausio 6 d., 10 val., Vestminsterio teisme bus sprendžiamas S. Pakalkos deportavimo į Lietuvą klausimas. Lietuvoje jis gali būti nuteistas iki 6 metų nelaisvės. Jei valdžia sako, kad vaikai yra mūsų ateitis, kodėl ji kiša juos į kalėjimą?

 

support_skomantas_pakalka_LT

 

Skomantas Pakalka (born 1991) has participated in 16/01/2009 protest in Vilnius, Lithuania where every citizen could freely express their opinion and dissatisfaction with the existing government. The next morning a peaceful teenager was arrested at his parents’ home and accused of rioting as well as organizing the protest.


The blame is put on S.Pakalka to show the power of the government and instil fear in society.


Tomorrow, 06 January, at 10am, Westminster magistrates will be hearing a case on his extradition to Lithuania, where he might receive a prison sentence of up to 6 years. If youths are the future why shut them in prisons?!

 

support_skomantas_pakalka_1


Galintys padėti Skomantui, rašykite: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

a.lt info 2011 01 05

 

Komentarai  

 
0 # Svivaldybes darbuotojasAugenijus Y-m-d H:i
Balsuoju uz jaunimo teises, jog jaunimas turi buti laisveje ir kurti mums vyresniems ateiti...Tikiuo si valdzia priims gailesti bei supratima ir uzdraus ikalinti si jaunuoli.Sekmes
 
 
0 # DizainerisRobertas Y-m-d H:i
Beabejo as ir uz jaunima nes Lietuvą gali iskelti i gera socialinį bei visuomeninį gyvenimą tik atkaklūs jaunimo sprendimai kurie vis labiau ir labiau skverbiasi i ateities vizijas, kuriomis padesime Lietuvai išlipti iš krizės laikotarpio...
 
 
0 # SpaudimasRomas Y-m-d H:i
nereikia shito vaiko kaleime,juk kai isheis jis nebebus jau toks koks yra dabar...
 
 
0 # Studentas vgtuValdemaras Y-m-d H:i
Stabdykite jaunimo perspektyvu žlugdimo prevenciją, jus atimate is vaiko ateitį, daugelis žmonių gali sukrti gyvenimo sąlygas ne tik sau bet ir aplinkiniams,,J uk tai nera zmogzudyste nemanau, jog gindamas savo teises per vykstantį mitingą žmogus sodinamas uz grotų..
 
 
0 # bubaGuga Y-m-d H:i
Visų pirma, 17 metų- toli gražu nebe vaikas. Nors ginantis nuo monstro gal ir galima naudot tokį argumentą, bet per daug žaist sentimentais manau neverta. Valstybinės teisės aparato šitai nepaveiks. Man vaikas yra maždaug iki 10-12 metų, toliau paauglys, o nuo 14-16 jau suaugęs žmogus. Kaltinimas riaušių organizavimu yra šlykštus valstybės elgesys, bet šitas bus lengvai sumalta į miltus net pradedančio advokato. Lieka dalyvavimas riaušėse. Matyt, kad turi jie kažkiek filmuotos medžiagos ar minioje veikusių agentų parodymų. Tokiu atveju nebus lengva, bet advokatai žino gudrybių (afekto būsena, ašarinių dujų poveikis, neryškūs kadrai, provokacija iš policijos pusės ir pan.). Bet kuriuo atveju, Anglijos teismo mes nepaveiksime, o jei vyks teismas čia, manau, kad triukšmelio bus, gal ir poveikis kažkoks bus, visgi jauniausia valstybinio teroro auka.
 
 
0 # ką tai reiškia?trtk Y-m-d H:i
"Stabdykite jaunimo perspektyvu žlugdimo prevenciją", hm.
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Palaikysime.
 
 
0 # vilniaus pilieteAldona Y-m-d H:i
neseniai girdejau tokia naujiena per zinias tikriausiai Prezidentes Grybauskaites zodziai:"Siulom e Lietuvos pilieciams emigruoti i uzsienio valstybes del bedarbystes Lietuvoje",,tai gi labai keista ar verta bilinetis del kazkokio vandalizmo kuris ivyko nelemta 2009 sausio 16taja,kai Lietuva krizes bedugneje,,,,Tu retu Lietuvos Seimas morales ir pagarbos atsiprasyti tautos kuriai pridirbo didziulia tiek finansiska tiek moraliska problematika..K odel Lietuviai tyli argi neturime zodzio laisves...
 
 
0 # nelieskit vaikuRomas Y-m-d H:i
jus tik pagalvokit kaip tam vaikui dabar jaustis....ehhh ta musu lietuvele.....
 
 
0 # Esmeripoff Y-m-d H:i
Nematau esmes jo amziuje, nors jis akivaizdziai jau nebe vaikas todel vadint ji vaiku kazkaip durna. Esme tame, kad kaltinimai debiliski siekiantis iteigti kazkoki pavizdi kitiems kurie sokines pries sventa valstybes autoriteta. Taigi reikia piktintis ne del to, kad "vaika" nori uzdaryt, o del to, kad abskritai del tokiu nesamoningu kaltinimu nori kazka uzdaryti.
 
 
0 # ...... Y-m-d H:i
"Jei valdžia sako, kad vaikai yra mūsų ateitis, kodėl ji kiša juos į kalėjimą?"

- Sakydami ateitis turi omeny ateities darbo vergą.
 
 
+1 # aaaaaaaaaaaa Y-m-d H:i
issipisinet nereikejo, neturetu problemu dabar. prisidirba, po to zliumbia. siulyciau nusizudyt.
 
 
0 # bbbbbb Y-m-d H:i
mr/ms aaaaaa, ir jums siulyciau nusizudyt, nes cia issipisinejat.
 
 
0 # Trūksta logikosHmz Y-m-d H:i
Tai kaipgi čia dabar išeina - kol teisėsauga persekioja vagis, žmogžudžius, kišenvagius, padegėjus ir prievartautojus , tol viskas gerai, bet kai tik apkaltina žmogų riaušių organizavimu, iškart prasideda klyksmai - "nelieskit vaiko! norite vaikus susodinti į kalėjimus! valstybinis teroras!"

Kodėl riaušių kėlimas kai kam atrodo nekalta pramogėlė? OK, sakykim, jis neteisingai apkaltintas, bet lygiai taip pat žmogus gali būti neteisingai apkaltintas ir žmogžudyste, ir plėšimu, ir prievartavimu. Ką tada daryti - nebegaudyti nusikaltėlių, nes jie gali būti neteisingai apkaltinti?
 
 
0 # Argi nesimatoLaimis Y-m-d H:i
Jus gal juokaujat, 17 metu, gyvena Anglijoj, paziurekit i nuotrauka - MAROZAS... Visuomenes atmata, tokius kuo ilgiau uzdaryt reiketu, nulis perspektyvos gyvenime, paskirtis tik parazituoti, tersti Lietuvos varda... Geda, Geda.
 
 
0 # aaaaaaaaaaaa Y-m-d H:i
http://i52.tinypic.com/346vrro.jpg

Naujas pedarchistų mesijas. Jis sės už žmonijos nuodėmes!
 
 
0 # hhnashh Y-m-d H:i
tai ar deportavo?
 
 
0 # apie teismąlaiškas iš D. Britanijos Y-m-d H:i
2011 m. sausio 6 d. teismo nuosprendis yra deportacija per 17 dienų. S. Pakalka nepaprašė Jungtinės Karalystės politinio prieglobsčio, o teisėjo paklaustas, kodėl neturėtų būti išduotas Lietuvai, atsakė savais žodžiais: "Kai pabėgau iš šalies, nesupratau, kokios bus pasekmės. Kai atvykau į Didžiąją Britaniją, pasikeičiau. Aš nenoriu būti deportuotas, nes nenoriu praleisti savo jaunystės vietoje, kurioje žmonės niekada nepasikeis, t.y. kalėjime." Lietuvį reprezentavusio Edwardo Elwyn-Joneso ginamojoje kalboje pasiūlytas £1000 užstatas buvo atmestas. Ikideportacinį laikotarpį S. Pakalka praleis HM Prison and Young Offender Institution Felthame.
 
 
0 # DrougasDrougas Y-m-d H:i
Kaip svaiksta musu valdzia,Zmogus atejo i mitinga kaip ir visi kiti ir jam 6 metai nelaisves.NESAM ONE!!!