Kovo 11-osios neonacistų eitynės: keli pastebėjimai iš mažo vienišo civilio pusės
aktyvizmas

  00antinazi       Po vakarykštės neonacių demonstracijos gavome anoniminį liudijimą, kurį parašė žmogus, galbūt dalyvavęs blokuojant neapykantos skleidėjų eitynes. Šiuo pasakojimu dalijamės su savo skaitytojais. Stilius beveik netaisytas.

 

       ***

 

      Vilniaus savivaldybės išduotas leidimas tautinio jaunimo „pacifistinei“ eisenai už tėvynę turbūt jau nieko nebestebina. Tai atrodytų absurdiška, jei atsimintume ankstesniųjų sukeltą chaosą, išpuolius prieš Lietuvos bei užsienio piliečius ir elementarią paranojišką baimę nepatikti gurmaniškam patrioto ar patriotės žvilgsniui. Daugumos piliečių požiūris ir pačios policijos agresija, nukreipta į bandymus sudaryti tolerantišką opoziciją, taip pat atrodo, švelniai tariant, kiek nelogiška.

 

       Buvo baisu stebėti grubų pareigūnų elgesį su keturiais jaunais žmonėmis, išėjusiais taikiai pasisakyti prieš minią, nepaliaujamai skanduojančią „Lietuva lietuviams“ ir įrodinėjančią savo tautiškumą slaviškais keiksmažodžiais bei juos lydinčiais nacistiniais gestais.

 

       Taigi, pareigūnams patraukus mūsų protestuotojus iš šventos karvės (atsiprašau, minios) kelio, vienas jų dar bando iškelti vėliavą – nesėkmingai. Po poros sekundžių vaikinas priremiamas prie sienos šešių ar septynių tautos sargų (policininkų) – jam užlaužiamos rankos, spyrių pagalba pražargstomos kojos. Dera susiprasti – juk tai visuomenės priešas. Pareigūnams iš paskos atsivelka skėriais virtusių fotografų banda ir lipdami vieni kitiems per galvas siekia geresnio kadro. Per kaulus kliūna ir šalia stovintiems civiliams.

 

       Galiausiai suimtasis vaikinas išvesdinamas – du pareigūnai, vis dar užlaužę rankas, tempiasi jį tolyn. Dar vienas  atgrasus vaizdas – už gerų dvidešimties metrų stovėję berniukas ir vyresnio amžiaus vyras stengiasi kuo skubiau pasišalinti tautos sargams iš po kanopų. Pirmasis per tvorelę šoka pats, vyriškiui nespėjus, persiristi jam „padeda“ tie patys pareigūnai.

 

       Iš eisenos dalyvių tebesiliejantys keiksmai bei grasinimai toliau praleidžiami pro ausis. Vienas kovingai nusiteikęs vyriškis pripuola prie pat protestuojančių jaunuolių ir stengiasi įamžinti jų veidus. Žinoma, nei pats veiksmas, nei lengvai numanomi jo tikslai neberūpi niekam. Svarbiausia – patriotiškai nusiteikusios bandos saugumas.

 

       Anarchija.lt

       2011.03.12.

 

       2011_kovo_11-oji_blokada_1-5

     

 

Komentarai  

 
0 # kastoksbzimbzim Y-m-d H:i
Nors aš esu super-duper-ant inacistas, bet labai jau veidmainiškai žiūrit. Į policiją, turiu galvoje. Pvz, per LGBT eiseną pareigūnai lygiai taip pat grubiai elgėsi su, tuomet, protestavusiais naciais, o 'šventa karvė' buvo eisena. Dabar atvirkščiai. Bet policija visais atvejais lieka bloga, amorali. Gal galime tiesiog sutarti, kad pareigūnai mėgsta demonstruoti savo valdžią, autoritetą, nesvarbu prieš ką. Gali taip pat smagiai sumušti ir nacį ir gėjų, svarbu pamušti. Už tai, manau, turėtume ir gerbti šią instituciją.
 
 
0 # .neronoop Y-m-d H:i
teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad niekam nematant autobusiuke buvau "nukenksmintas" smūgiu į pilvą, nors buvau su antrankiais, nesipriešinau. pareigūnai veidus slėpė po kaukėmis, paklausus pareigūno pavardės - nesakė, visą laiką iki komisariato sėdėjo su kauke, ant uniformų nesimatė jokių pavardžių, serijos numerių. nors sakiau, kad nesipriešinsiu, buvo atsisakyta nuimti antrankius.

kad nesusidarytumėt įspūdžio (kaip kad pateikia oficiali žiniasklaida), jog, atseit, mėginau patekti į nacionalistų būrį ir sukelti riaušes, siūlau pažiūrėt delfi nuotraukas (nuo 22 iki 27): http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/radikalu-eitynese-sukiai-lietuva-lietuviams-vokietijos-nacionalisto-kalba.d?id=43017377

mentai liepė pasitraukt ant Gedimino prospekto, mes pasitraukėm ir tada vienas nacis puolė plėšyt transparantą ''Visuomenė be neonacių'', aš mėginau dar gint, kad neplėšytų, bet mane apipuolė mentai, uždėjo antrankius, užlaužė rankas.. žodžiu, viskas labai greitai vyko, pats gerai nesuprantu.. tik tiek, kad tą veikėją, kuris suplėšė mūsų transparantą, paleido ir jis lyg niekur nieko nuėjo su Uoka.. policijos elgesys mano atžvilgiu tikrai buvo neadekvatus.
 
 
+2 # Ko ten ėjote?KO? Y-m-d H:i
"Buvo baisu stebėti grubų pareigūnų elgesį su keturiais jaunais žmonėmis..."

Jei bijote, tai ko einate ir lendate į veidą su savo plakatais?
Negana, kad neskiriate nacionalistų nuo fašistų, tai dar viešai demonstruojate savo infantilumą.
 
 
0 # Ko valdžia iš tiesų bijo? Y-m-d H:i
Vis bandau suprasti, kodėl žmonės eina demonstruoti, piketuoti ir taip toliau.
Ko gero, vis užkimba ant kokių smegenų plovėjų kabliukų.
Juk protestuodamas ir demonstruodamas :
a)sureikšmini veldžią, kuri pati reikšmės turi tik tiek,kiek jai suteikiame;
b)atsiduri pavojuje - juk gali būti sužalotas ir pan.
O veiksmingi būdai yra tik du:
A)LIAUTIS MOKĖTI MOKESČIUS
B)LIAUTIS BALSAVUS.
Šios priemonės irgi yra rizikingos, bet svarbu yra KRITINĖ MASĖ.
Ar atsiųs antstolius pusei milijono?
O penkiems tųkstančiams?
Kur ta riba?
Gal tai ir yra pagrindinis klausimas?
Taika, broliai ir sesės:-)
 
 
+1 # ProtestuotojamsPROTESTUOTOJAMS Y-m-d H:i
gaidžiai jūs jei ne tie jūsų keikiami policininkai būtūmėt jūs greit patraukti iš kelio :-))) nevykėliai
 
 
-1 # mažas vienišas,liūdna s,beraštis civilis...beraštis civilis Y-m-d H:i
mažas vienišas,liūdna s,beraštis civilis... :-)

http://img280.imagevenue.com/img.php?image=967865547_NezudikValstibebyVV_122_246lo.jpg
 
 
+1 # taipnu Y-m-d H:i
visus tokius susemt
 
 
+1 # Kokia prasmėtikras lietuvis Y-m-d H:i
Protestuotojai,
dėl ko protestavot? Nepatiko, kad žmonės pareiškė griežtą ne kosmopolitų kėsinimuisi pavergti Lietuvą?
Jei jūs lietuviai (komandos, kuri vadinasi Liewtuva, nariai), tai kokio bieso einat prieš Lietuvą?
Ką jūs randate eisenoje antiįstatymiško ?