anarchija.lt
AKTYVIZMAS

 
       AUSTRIJOJE ĮVYKS ANARCHISTŲ VASAROS STOVYKLA
       2007.07.20 – 07.29

       Pasipriešinimas – jį mes suvokiame kaip gyvybingumą. Šia dvasia paremta anarchistų vasaros stovykla Austrijoje turi suteikti galimybę savaitę gyventi kartu, mylėti, juoktis, rengti debatus, planuoti, šokti, pasirinkti naujų idėjų, apsikabinti – daryti visa tai, ko trokšta mūsų širdys. Stovykla nėra atostogos (jos atsiranda iš visuomenės diktuojamo darbo ir poilsio laiko atskyrimo). Mes norime, kad stovyklos metu atsirastų galimybė laisvai formuoti mūsų bendrą gyvenseną, visiems susipažinti ir sujungti anarchistinę teoriją su solidarumo praktika – tiek debatuose ir dirbtuvėse, tiek ir kasdienybėje. Mes suprantame, kad tokia laisvė gali būti tik „reliatyvi“, nes galvose ir kūnuose nešiojamės autoritetų palikimą, ir dar dėl to, kad anarchistų stovykla yra sala, ribojama laiko ir erdvės, apsupta regresyvios visuomenės. Bet galbūt mes dar galime pamėginti sukurti laisvą erdvę anapus nykių socialinių normų, kur galime suprasti, dėl ko mes kovojame ir kokie mūsų tikslai.
       Kad tai būtų įmanoma, nepaprastai svarbu stovykloje netoleruoti jokių diskriminacijos ar priespaudos formų – kiekvienas už tai prisiima atsakomybę sau. Tai reiškia: pasirūpink, įsitrauk, ir jei pastebėsi tokį elgesį (kituose ir savyje), pasistenk jį sustabdyti. Gryno solidarumo ir laisvės nuo autoritetų patirtis teikia mums energijos ir drąsos kasdienėje kovoje.

       KĄ JŪS RASITE

       Stovyklavietė – tai laukai, kuriuose auga medžiai, mažas upeliukas ir laužavietės. Stovykloje bus ir pakankamai vietos palapinėms, ir poreikius atitinkanti infrastruktūra. Esama kambarių, virtuvės ir sanitarinių reikmenų, o taip pat ir ribotas skaičius lovų tiems, kuriems jų prireiks. Taip pat galima bus prieiti prie kompiuterio, o jis gali, pavyzdžiui, būti panaudotas stovyklos laikraščio išleidimui, dirbtuvėms ir priėjimui prie interneto. Apylinkėse yra tvenkinys, kur galite išsimaudyti.
       Bendras maisto gaminimas bus toks, kad visi jį galėtų valgyti (taip pat ir veganai, žmonės, turintys alergiją, krūtimi žindančios motinos...) Jei mes kooperuosimės ir teisingai dalinsimės kasdienę ruošą (maisto pirkimą, gaminimą, valymą), jie mums visiems užims labai mažai laiko. Tačiau solidarumas ir savanoriška tarpusavio pagalba liks tik tuščiais žodžiais, jei tie patys keli žmonės turės atlikti visus darbus.
       Kas išties vyks stovykloje, priklausys nuo to, ko dalyviai norės. Nesitikėkite rasti gatavos paskaitų ir dirbtuvių „darbotvarkės“: greičiau tikėkitės įsijungti, patys ir su kitais kurti dirbtuves bei debatus. Kaip pamatėme praėjusiose anarchistų stovyklose, daug įvairių ir įdomių temų bei veiklos spontaniškai atsirado jau vietoje. 2006-ųjų stovykloje turėjome dirbtuves ir debatus apie postanarchizmą, anarchizmą Slovakijoje ir anarchofeminizmą), koncertą, moterų savigynos kursus, marionečių pasirodymą („A-stovyklą ištiko bėda“), trafaretų dirbtuves, anarcholimpines žaidynes, filmų vakarus, vakarėlius...
       Temų ir galimybių akiratis turi peršokti „tradicinio anarchizmo“ ribas. Iš antiautoritarinės perspektyvos norėtume svarstyti pačias įvairiausias temas: nuo (anarchistinių) utopijų ir teorijų, lyčių santykių ir romantiškos monogamijos kritikos iki veiksmo formų, praktinių politinio aktyvizmo pavyzdžių ar alternatyvių komunalinio gyvenimo formų. Stovyklos apimtis ir gamta leis jai būti įvairialypei: pilnai teorijos ir praktikos, dirbtuvių, žaidimų, muzikos, prezentacijų ir debatų, maisto ruošos, kino filmų, šokių, ir t.t.

       KĄ DARO ORGANIZACINĖ GRUPĖ?

       Organizacinė grupė rūpinasi stovyklos paruošimu (vietos įrengimu, tarptautiniu žinių apie stovyklą paskelbimu, pradinės infrastruktūros sukūrimu). Tačiau stovykla neveiks, jei jos dalyviai neįsijungs ir nestatys palapinių, neorganizuos veiklos virtuvėje, neduos maisto, nesitvarkys, nežiūrės vaikų, nesutvarkys vietos pasibaigus stovyklai, ir t.t.
       Yra keletas mūsų iš anksto priimtų sprendimų. Jie yra intensyvių diskusijų ir mūsų patirties anksčiau vykusiose stovyklose rezultatas, ir nenorime, kad jie taptų ginčų tema jau prasidėjus stovyklai. Gerai žinome, kad nevisi bus jais patenkinti (ypač kalbant apie šunis!)

       Palikite savo šunis namie! Daug šunų stovykloje erzina daugumą dalyvių ir kliudo tėvų su vaikais dalyvavimui. Dėl šios priežasties mes priėmėme apgalvotą sprendimą, kad ši stovykla nebus atvira šunims.
       Didelė palapinė bus skirta moterims ir transseksualiems žmonėms. Toji palapinė gali funkcionuoti kaip susitikimo vieta, laisva erdvė arba tai, ko panorėsite.
       Mes skatiname tėvus atvykti su vaikais. Yra daug vietos ir galimybių žaisti; dargi bus pastatyta ir vaikų žaidimų palapinė. Kaip ji bus panaudota, priklausys nuo naudotojų. Atsivežkite idėjų ir žaislų! Ne tik tėvai turi rūpintis savo vaikais, mes visi turime skirti dėmesio vaikams ir jų poreikiams.

       Keliautojams

       Stovyklavietėje mašinos negali būti statomos, bet automobilių stovėjimo aikštelių galima rasti apylinkėse. Žmonės, gyvenantys sunkvežimiuose ar autobusiukuose, galės pasistatyti ribotą jų kiekį stovyklavietėje. Kad nepridarytume žalos tai vietai, mašinos negali būti judinamos, kol vyksta stovykla. Tuo atveju, jei vietos užimtos, reikia autobusiukus ir sunkvežimius statyti už teritorijos ribų.

       Kuo tai galėtų tapti

       2007-ųjų anarchistinė vasaros stovykla Austrijoje siekia, kad susirinktų žmonės išskirtingų šalių ir regionų, turintys savų patirčių, o viso to tikslas būtų ryšio tarp anarchistinės teorijos ir praktikos užmezgimas. Bendruomenės, įveikusios autoritetus, negali iškart nuo knygų perbėgti į tikrovę: jie turi gyventi realų gyvenimą, mokytis iš klaidų ir pereiti prievartos mašiną. Komunalinio gyvenimo ir bendrų veiksmų praktika gali mums suteikti organizavimosi patirties, kurią mes pritaikysime kasdienybėje ir politiniame angažavimesi. Tuo pat metu naujų anarchistinių ir prieš autoritetus nukreiptų teorijų ir koncepcijų nušvietimas gali tapti mūsų praktikos ir naujų idėjų instrumentu. Buvimas kartu stovykloje nereiškia, kad mes nekritiškai išgyvensime „buvimo kartu“ jausmą. Svarbu parodyti ir nesutarimus, ir, jei reikia, kritikuoti vienam kitą, kad galėtume vienas iš kito pasimokyti ir kvestionuoti patys savo elgesį. Netgi ginčas kartais praverčia! Kaip ten bebūtų, mūsų elgesys anarchistų stovykloje turi būti pagrįstas solidarumo ir tarpusavio pagarbos principais, skirtingų prieigų ir požiūrių supratimu.

       Su meile, būkite stiprūs –
       2007-ųjų A – stovyklos Austrijoje organizacinė grupė

       Kada – kur – kaip

       Būtų jėga, jei užsiregistruotumėte info@a-camp.info (jei galima, vokiškai ar angliškai). Taip pat prašome mums atsiųsti elektroninį laišką, jei planuojate dirbtuvę (ar ką nors kita) ar turite kokių idėjų dėl stovyklos, kad galėtume jūsų informaciją įdėti į tinklalapį.

       Kur tai vyks

       Stovykla vyks žemutinėje Austrijoje (prie Vienos). Detaliau žiūrėkite tinklalapyje http://www.a-camp.info. Mašinos negali būti statomos stovyklavietėje, tačiau apylinkėje yra automobilių stovėjimo aikštelių.

       Kiek tai kainuoja

       Nėra fiksuoto mokesčio už stovyklavimą. Už vietą, infrastruktūrą, maistą galima būtų atsiskaityti, jei vienas asmuo per dieną sumokėtų 8 eurus. Jei kas nors negali sau tiek leisti, tai neturi jo sulaikyti nuo dalyvavimo stovykloje. Tie, kurie gali sumokėti daugiau, gali tai padaryti iš solidarumo.
       Kartu su palapine, miegmaišiu, vilnone antklode ir panašiais stovyklavimo reikmenimis prašome atsivežti stalo indų ir instrumentų. Prisiminkite, kad net tada, kai dieną šilta, naktimis gali būti labai šalta, atsivežkite ką nors nuo lietaus ir šiltų rūbų!

       Smulkesnė informacija: http://www.a-camp.info

       www.ainfos.ca vertė kp

Į viršų