anarchija.lt
AKTYVIZMAS

       G8: NE TIK VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS

      

       Birželio 6–8 dienomis aštuonių galingiausių pasaulio valstybių „atstovai“ planuoja susitikti Vokietijoje, netoli Rostoko esančiame Heiligendame. Neturėdami jokios teisės spręsti globalinės politikos klausimus, jie koordinuos savo sprendimus, palaikydami tokią pasaulio būseną, kuri daugumai reiškia alkį, vargą, karą ir atskirtis.
       Nepaisant policijos prievartos ir politinės propagandos susitikimo dalyviams teks susidurti su viena didžiausių bet kada susirinkusių žmonių minių, norinčia užbaigti G8.
       Viskas prasidėjo jau praėjusį pirmadienį, kai apie 5 tūkst.. žmonių išėjo į Hamburgo gatves protestuoti prieš 7-ąji Azijos ir Europos vadovų susitikimą, tarpregioninį forumą, susidedantį iš Europos Komisijos, 27 ES valstybių narių, 14 „ASEAN plius trys“ regioninės grupuotės narių. Trys taip vadinamos ASEM „pagrindinės temos“ yra: politinis dialogas; saugumas ir ekonomika; švietimas ir kultūra.
       Demonstracijoje dalyvavo tarp 4 ir 6 tūkstančių žmonių, jos priekyje žygiavo apie tūkstantį „juodojo bloko“ anarchistų. Eitynes vis stabdė ir be jokios priežasties provokavo policija. Įvairūs jos būriai bandė įsiskverbti į minią, tačiau jiems pasipriešino Juodasis Blokas. Policininkai naudojo pipirinius purkštuvus, o vėliau – vandens patrankas. Į veidą trenkta buvo ir korespondentui iš laisvos radijo stoties „Kombinat Hamburg“, dar keletas žmonių areštuota.
       Birželio 2-ąją dešimtys tūkstančių prieš G8 pasisakančių demonstrantų, vedamų kelių tūkstančių Juodojo Bloko kovotojų, dalyvavo tarptautinėje demonstracijoje Rostoke. Nešini spalvingais plakatais ir marionetėmis, įvairių grupuočių protestuotojai mėgino atkreipti dėmesį į didelę problemą – kapitalizmą ir „imperiją“. Policija buvo labai agresyvi ir provokavo susidūrimus, lazdas, vandens patrankas ir ašarines dujas naudojo ne tik susidūrimuose su „blogiečiais“, bet ir prieš ramius demonstrantus. Smurtingi susidūrimai tęsėsi, kai ant scenos vyko koncertas ir buvo sakomos kalbos. Daugiau nei šimtas žmonių areštuota, 433 policininkai ir 520 demonstrantų sužeista.

Daugiau informacijos žr. www.indymedia.org
Parengė kp

Į viršų