anarchija.lt
AKTYVIZMAS

 
       HAKERIŲ ATAKA PRIEŠ ŪKIO BANKĄ

       Ūkio bankas informuoja, kad antradienį elektroniniu paštu buvo išplatintas laiškas, kuriame, prisidengiant banko vardu, mėginama sužinoti Ūkio banko internetinės bankininkystės klientų duomenis. Tai jau ne pirmas kartas, kai interneto bankininkystę siūlantys Lietuvos bankai sulaukia duomenų grobėjų atakų.
       Ūkio bankas apie tokią ataką iš karto informavo savo klientus, žiniasklaidą bei teisėsaugos pareigūnus.
       Minėti elektroniniai laiškai yra populiari hakeriavimo forma, dar kitaip vadinama „phishing“ (terminas sudarytas iš dviejų anglų kalbos žodžių: password fishing – slaptažodžių žvejyba). Tokia veikla – tai „sukčiavimas“ prieš organizacijas ar privačius asmenis, kai pasinaudojant nepageidaujamomis elektroninio pašto žinutėmis (spam) ar falsifikuotais internetiniais tinklalapiais, siekiama išgauti prisijungimo prie informacinių sistemų slaptažodžius ar kitus konfidencialius duomenis. Hakeriai teigia, jog taip jie kovoja su kapitalistine sistema – įsiskverbdami į pačius jos vidurius.
       Dažniausiai tokio pobūdžio atakos būna nukreiptos prieš bankų klientus, siekiant sužinoti jų prisijungimo prie elektroninės bankininkystės sistemų slaptažodžius ar kreditinių kortelių duomenis.

2007 09 26
www.delfi.lt
Parengė Anonymous

Į viršų