anarchija.lt
AKTYVIZMAS

       HELSINKIS: SOCIALINIS CENTRAS E15 KVIEČIA SOLIDARIZUOTIS

       Lapkričio 22-ąją Helsinkio savivaldybė apsispręs dėl skvoto E15 legalizavimo. „Panašu, kad sprendimas gali būti nepalankus, bet mūsų kova gali viską pakeisti“ – sako namo gyventojai.
       Jie kreipiasi į savo draugus visoje Europoje, prašydami akcijomis išreikšti paramą kovojantiems prieš konservatyvią Helsinkio savivaldybės politiką skvoteriams. Siūloma protestuoti prie Suomijos ambasadų.
       Grėsmę būti iškeldintiems skvoteriai buvo pajutę jau prieš mėnesį, bet, sulaukę paramos iš Skandinavijos bendraminčių, sugebėjo apsiginti. Dabar jie arba bus išmesti į gatvę, arba jų gyvenamoji vieta bus legalizuota. Savivaldybė nebegali atidėlioti savo sprendimo.
       Helsinkyje demonstracija vyks lapkričio 22-ąją, visi norintys kviečiami dalyvauti. Jei turite klausimų dėl nakvynės, rašykite adresu: sosiaalikeskushki@gmail.com.
       Truputis istorijos. Po septynių aktyvios kovos ir visą vasarą nesiliovusio skvotinimo radikalus Helsinkio judėjimas rugpjūtį pagaliau užėmė naują socialinį centrą. Senas restorano pastatas, tapęs mūsų namais, tapo tikros revoliucijos židiniu – kasdien vyko koncertai, diskusijos, buvo mezgami ryšiai, žiūrimas kinas.

      

       Pastato savininkė, privataus draudimo kompanija Etera, sutiko nuomoti pastatą Helsinkio savivaldybei, o ši galėtų perleisti jį skvoteriams. Kai kurie žmonės savivaldybėje pritaria jauniems aktyvistams, tačiau dalis tarnautojų bando juos apkrauti bereikalingomis taisyklėmis, dėl kurių jaunimo sumanymas gali žlugti. Belieka laukti lapkričio 22-osios sprendimo ir akcijomis palaikyti bičiulius aktyvistus.

       anarchija.lt

Į viršų