anarchija.lt
AKTYVIZMAS

 
       ANARCHISTAI ĮSIJUNGĖ Į MENINES AKCIJAS ALYTUJE

       Jau ne pirmą sykį anarchija.lt kolektyvas dalyvauja meninėse akcijose. Tai svarbu tiek mums, tiek pačioms meninėms akcijoms, nes spontaniškas ir nekontroliuojamas veiksmas sugriauna sienas tarp žmonių, pažadina emocijas, skatina veikti kartu ir būti aktyviems. Dar svarbiau sunaikinti institucinio meno, meno kaip antstato sampratą. Apie tai rašė tokie radikalai, kaip Hakimas Bey'us ir Stewartas Home'as. Smagu, kad Lietuvoje atsiranda neinstitucinio meno zonos. Ir ne bet kur, bet kapitalistų į ekonominį krachą įstumtame Alytuje, mieste su neseniai išdraskyta pramone, išdraskytais žmonių gyvenimais.

       Kalbu apie jau antrąją tarptautinę Alytaus eksperimentinio meno bienalę, kurios organizatoriai šiemet buvo jaunieji Alytaus menininkai, tačiau prisidėjo ir vyresnieji. Ypatingą paramą ir patarimus jauniesiems, matyt, bus suteikęs Redas Diržys, tikras anarchistinių idėjų puoselėtojas, kurio nesugadino ir užimamas postas – Alytaus meno mokyklos direktoriaus kėdė.

      

       Anarchija.lt nusprendė apsimesti „kultūros teroristais“. Svetainės atstovai bienalėje apsireiškė ketvirtadienį, nusprendusi įvykdyti performansą („kultūrinio terorizmo“ aktą) spaudos konferencijos metu. Į Alytaus meno mokyklą kaukėmis pasipuošę anarchistai atvyko jau prasidėjus renginiui, kurį laiką ramiai pasėdėjo, pasiklausė menininkų atsiliepimų, o tada...

       pradėjo sprogdinti atsivežtas bombikes, leisti spalvotus dūmus ir dalinti pirmojo anarchija.lt komunikato kopijas, sukeldami chaosą ir teigiamas emocijas karščio išvargintų konferencijos dalyvių veiduose.

       „Gyvename reklamos valdomoje visuomenėje, kurioje privalu žinoti, kokia pasta valytis dantis ir kaip mylėtis“, – taip pradėję savo pasisakymą pakvietėme susirinkusius drauge skanduoti anarchija.lt skaitytojui puikiai žinomus „linksmojo globalisto“ šūkius, tokius kaip „Apšviesk savo protą – įsijunk TV“, „Žmogus žmogui – vartotojas“ ir panašiai.

      

       Po kelių valandų, apžiūrėję bienalės parodą, anarchistai su savo rekvizitu bei vėliavomis patraukė į miesto rotušės aikštę, kur įsijungė į jaunųjų menininkų eitynes, skanduodami šūkius (o bienalės šūkis buvo „Los artistas unidos jamas sera vencido“ – „Menininkai, vienykimės, taip mes nugalėsime“), leisdami dūmus ir sprogdindami bombikes.

       Anarchija.lt kolektyvas yra laimingas turėdamas bičiulių menininkų ir galėdamas prisidėti prie jų akcijų. Menas išsilaisvina reikalaudamas to, kas neįmanoma, sakydamas tai, kas uždrausta, skatindamas veiksmus, kurie netoleruojami oficialiosios kultūros.

       Dėkojame bienalės rengėjams (ypač kuratoriui Mantui Kazakevičiui) ir pasižadame ateityje mielai dalyvauti kitose panašiose akcijose – savo pasirodymais laužyti tradicinio institucinio meno štampus.

       anarchija.lt

       Daugiau info: http://www.balsas.lt/naujienos/straipsnis151022
       Daugiau foto: http://www.korifejus.lt/alyt-archija/index.html
 

Į viršų