anarchija.lt
AKTYVIZMAS

       PRAHOJE KRIŠTOLINĘ NAKTĮ PRIMENA SUSIRĖMIMAI

       Didelis būrys aktyvių Čekijos antifašistų šeštadienį sustabdė šimtus nacių, žygiuojančių per Prahą ir taip mininčių Krištolinės nakties metines. Susirėmimuose iš viso buvo sužeisti trys žmonės. Du tūkstančiai aktyvistų, tarp kurių buvo jaunų žydų ir anarchistų, susirinko istorinio Prahos žydų kvartalo pakraštyje, kur jie atrėmė maždaug keturių šimtų čekų ir vokiečių neonacių smūgį. Jaunųjų nacionaldemokratų organizacijos (MND) nariai sulaukė dviem pilnais autobusais atvažiavusių bendraminčių vokiečių palaikymo.
       Susirėmimai prasidėjo po to, kai vienas jaunas fašistas prieš vieną iš anarchistų panaudojo pipirinį užtaisą. Anarchistai atakavo neonacius ir vieną jų sužeidė. Kituose incidentuose buvo sužeisti du aktyvistai.
       Policija areštavo virš keturiasdešimt neonacių. Tvarkos palaikytojai teigė, kad kai kurie neonaciai turėjo ginklų: geležinių strypų, netgi sprogmenų. Policija taip pat apsupo kelias metro stoteles, kad neonaciai negalėtų pasiekti žydų kvartalo.
       Netoliese taip pat buvo meldžiamasi už Krištolinės nakties pogromo, įvykusio 1938 metais, aukas. Mitinge dalyvavę kalbėtojai, tarp kurių buvo holokaustą išgyvenęs aštuoniasdešimtmetis rašytojas Arnostas Lustigas, perspėjo dėl naujojo nacizmo grėsmių Europai.
       Lustigas teigė, kad jis yra laimingas matydamas, kad daug čekų renkasi į Prahos centrą pasipriešinti ultradešiniesiems ekstremistams. „Man labai smagu, nes prisimenu, kad kai mus vedė į koncentracijos stovyklą, daugelis žmonių tiesiog pereidavo į kitą gatvės pusę“, sakė jis naujienų agentūrai.

       Žiūrėkite video:

       http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Edomaci%7E&83e=DO22748&ex22748=
video-kristalova-noc-ostre-bitky-osetreno-sest-lidi&play=1

       anarchija.lt

Į viršų