anarchija.lt
AKTYVIZMAS

       RYGOJE PASTATYTAS PAMINKLAS
       LAISVO ELGESIO MERGINAI

       2007 liepos mėn. 27 d.

       Ketvirtadienį Rygos centre buvo pastatytas simboliškas paminklas laisvo elgesio merginai, užmezgančiai lengvabūdiškus vienos nakties santykius, rašo DELFI.lv. Paminklas pastatytas socialinės kampanijos prieš seksualinį terorizmą pagrindu.
       “Akcijos tikslas – atkreipti jaunų merginų dėmesį ir apsaugoti jas nuo tokių santykių, nes tai formuoja neigiamą požiūrį į Latviją užsienyje, ir dalis turistų atvažiuoja čia tik tam, kad susirastų jaunutes merginas, o ne pasižiūrėti kultūros paminklų,“ – pasakė reklamos agentūros „AlfaCentrs“ atstovė Evita Bille.
       Patys menininkai norėjo likti anonimais, kai kurie jų dangstėsi veidus skaromis ir saulės akiniais.
       Simbolinis paminklas vaizduoja kampanijos logotipą – atvertą žmogaus burną su užrašu „Sex? Terrorism“, rausvos spalvos Latvijos žemėlapį naktinio miesto fone su užrašu „Factory“ ir pusnuoges merginas paplūdimio rūbais.
       Praeiviai galėjo stebėti menininkų kūrybos procesą, o iššaukiančiai apsirengusi mergina dalijo kampanijos bukletus.
       Socialinė kampanija prieš seksualinį terorizmą Latvijoje buvo vykdoma daugiau nei mėnesį. Jos metu organizatoriai (visuomeninė organizacija „Re! Action“, bendradarbiaujanti su „AlfaCentrs“) stengėsi paneigti nuomonę, kad Ryga – pigių naktinių pasilinksminimų miestas, kuriame lengvai prieinamos sekso paslaugos.

       www.delfi.lt

Į viršų