anarchija.lt
AKTYVIZMAS

       ŠALIN GENETIŠKAI MODIFIKUOTUS ORGANIZMUS!

       Balandžio 4 d., 13 val. prie Seimo žalieji organizuoja pirmąjį protesto prieš genetiškai modifikuotus organizmus (GMO) ir jų naudojimą renginį. Pridedame vieno aktyviausių renginio organizatorių Andrejaus Gaidamavičiaus laišką iš phorum.hardcore.lt

       Sveiki visi,

       Nusprendėm, kad nėra ko delsti ir pirmąjį protesto renginį prieš GMO šiemet darysim balandžio 4 d. 13 val. prie Seimo. Užsienyje yra įprasta, kad tokios akcijos rengiamos valdininkų konferencijų metu. Taip bus galimybė pareikšti nuomonę ne tik kviestiniams konferencijos dalyviams, bet ir tiems, kas nepateks į ją. Aš pats būsiu Seime ir jau iš anksto esu perspėtas, kad gerai pasiruoščiau, nes puolimas bus didelis, o mano sąjungininkų ten bus nedaug. Nors renginys vyksta paties Seimo iniciatyva, kazkodel ji prilipino prie JAV fondo GEF finansuojamo projekto „Biosaugos sistemos įgyvendinimas Lietuvoje“.
Tarp kitko, apie GEF, MONSANTO ir Pasaulinės prekybos organizacijos sąsajas galima pasiskaityti čia:

http://209.85.135.104/search?q=cache:hTU9udWlnbgJ:www.grain.org/
seedling/%3Fid%3D331+GEF+Monsanto+WTO&hl=lt&ct=clnk&cd=17&gl=lt

       Akcija balandžio 4 d. neturės vieno organizatoriaus. Kiekviena organizacija dalyvauja atskirai ir savo kanalais kviečiasi dalyvius, pasirengia savo plakatus, atsineša savo vėliavas ar kitą atributiką, savo organizacijos vardu duos interviu žurnalistams. Norime, kad tai būtų jungtinė akcija, o ne vien žaliųjų. Mes su Janina Gadliauskiene tik išsirūpinsim leidimą piketuot.
       Peticija dėl Lietuvos, kaip laisvos valstybes nuo GMO, ruošiama. Ji bus patalpinta puslapyje www.gmo.lt
       Neseniai gavau nuorodas apie įdomius filmus, kuriuos galima pasižiūreti internete. Labai rekomenduoju:

Pirmasis vadinasi - Genetically Modified Food Panacea or poison
http://video.google.com/videoplay?docid=-4257109745160540352&hl=en

Antrasis - Life Running out of Control
http://video.google.com/videoplay?docid=-5256990714612095837&hl=en

       Pikantiška detalė: MONSANTO prieš kelis dešimtmečius buvo didžiausia liūdnai pagarsėjusio pesticido DDT (dusto) gamintoja JAV. Dabar ji sukūrusi ir gamina visame pasaulyje plačiausiai naudojamą, bet taip pat labai prieštaringai vertinamą herbicidą Roundap.
       MONSANTO gamino nuodus Vietnamo karui, kurio metu buvo purškiami miškai, kad nukristu jų lapai. Dar iki dabar 50 proc. šalies miškų neatsigauna, o žmonės ir gyvūnija kenčia nuo šių toksinų poveikio. Jeigu ši kompanija gamino chemikalus karo pramonei, kodėl ji negalėtų kurti ir GMO tam pačiam tikslui? Kodėl JAV vyriausybė taip piestu stojasi už MONSANTO ir neatsižvelgia i daugybės amerikiečių protestus dėl to, kad GM maistas nėra žymimas kaip Europoje?
       Pagrindinis pasaulio nerimas del GMO – slepiama informacija, prisidengiant intelektualine nuosavybe ir autorių teisėmis. Su GMO kūrimu dar toli gražu nėra taip sklandu, ir netgi mūsų mokslininkai tą žino. Mes įsivaizduojame, kad genetiškai modifikuoti organizmai dar tik už slenksčio, bet iš tiesu jie jau seniai tarp mūsų. Kai kurie biotechnologais prisistatantys komentatoriai internete piktdžiugiškai praneša, kad Lietuvoje laukai jau užteršti GMO. Kas žino, gal jie ir teisus, nes nelegalių bandymų auginti GMO vis pasitaiko.

       Taigi galite jau visiems skelbti, kad akcija bus balandžio 4 d. 13 val. prie Seimo. Konferencija prasidės 14 val., bet mes norime, kad žurnalistai turėtų galimybę sudalyvauti tiek toje konferencijoje tarp Seimo sienų, tiek alternatyvioje "konferencijoje" už Seimo sienų. Galbūt ši akcija nebus didelė, bet ji tikrai nebus paskutinė.

       Andrejus Gaidamavičius

Į viršų