anarchija.lt
AKTYVIZMAS

       Pilietinė akcija „STOP kainų didinimui“

       Lietuvos profesinių sąjungų koordinacinis centras, kurį sudaro Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir Lietuvos darbo federacija, 2007 m. rugsėjo 20 d. kreipėsi į LR Prezidentą, LR Seimą ir LR Vyriausybę, išreikšdamas nepasitenkinimą dėl prekių ir paslaugų kainų didinimo, kuris gerokai lenkia pajamų augimą. Buvo gauti formalūs LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei LR Ūkio ministerijos atsakymai, kurie netenkino profesinių sąjungų ir jos pradėjo pilietines protesto akcijas.
       2007 m. lapkričio 24 d. profsąjungos pakvietė Lietuvos žmones dalyvauti pilietinėje akcijoje „STOP kainų didinimui“.12 val. apie 5000 žmonių susirinko prie Vyriausybės (Gedimino pr. 11), demonstracija pražygiavo Gedimino prospektu, akcija baigėsi mitingu prie Seimo (Gedimino pr.53).

      

       Akcijos dalyviai reikalavo, kad Vyriausybė pateiktų visuomenei gyventojų pragyvenimo lygio gerėjimą garantuojančią ekonominės veiklos strategiją, kad iki 2008 m. sausio mėn. 1 d. minimalų darbo užmokestį padidintų iki 800 Lt per mėnesį, o neapmokestinamų pajamų minimumą – iki 400 Lt per mėnesį.
       Akcijos organizatoriai kviečia pasirašyti peticiją, kurioje išdėstyti šie reikalavimai.
Peticiją galima pairašyti ČIA: http://www.vtv.lt/peticijos/54.html

Papildoma informacija:
Lietuvos profesinių sąjungų koordinacinis centro kreipimasis
http://www.vtv.lt/images/dokumentai/Koord_centro_kreipimasis.pdf
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos puslapis: http://www.lpsk.lt/
Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ puslapis: http://www.solidarumas.lt/
Lietuvos darbo federacijos puslapis http://www.ldf.lt/

anarchija.lt inf.

Į viršų