anarchija.lt
AKTYVIZMAS

 
       Piterio Anarchistinio juodojo kryžiaus pareiškimas

       2007 m. rugpjūčio 16 d. Novgorodo srityje buvo areštuoti du Piterio anarchistų lygos (PAL) nariai Andrejus Kalionovas ir Denisas Zeleniukas. Jie buvo apkaltinti pagal RF BK 205 straipsnį „Terorizmas“ ir įtariami prisidėję prie keleivinio traukinio Nr.166 „Nevos ekspresas“, 2007.08.13 vykusio iš Maskvos į Sankt Peterburgą, susprogdinimo (aukų nėra). RF generalinė prokuratūra išdavė sankciją juos areštuoti 30 parų – iki kaltinimo pateikimo.
       Sulaikymo rajone mūsų draugai atsirado dėl paprastos priežasties – jie vyko į Anarchistinių judėjimų asociacijos (AJA) suvažiavimą Jaroslavlyje. Sulaikymo pretekstas – neformali jaunuolių išvaizda. Nustačius asmenybes, teisėsaugos organai išsiaiškino, jog jie priklauso anarchistų organizacijai, kuri užsiima antikarine ir antirasistine veikla. Tai ir buvo arešto priežastis.
       Pabrėžiame, kad A.Kalionovas ir D.Zeleniukas prie minėto traukinio susprogdinimo neprisidėjo. 2007 m. rugpjūčio 13 d. jie buvo Sankt Peterburge, sį faktą gali patvirtinti liudininkai.
       Draugų areštą laikome eiliniu autiritarinio valstybės režimo agresijos aktu. Dėl šios provokacijos prieš mūsų draugus kaltiname RF FST ir VRM. Traukinio sprogimas, įvykęs prieš pusmetį iki eilinių RF parlamento ir prezidento rinkimų, verčia prisiminti FST inspiruotus gyvenamųjų namų sprogdinimus Maskvoje ir Volgodonske 1999 m., kurie tapo pretekstu pradėti Antrąjį Čečėnijos karą ir atvedė į valdžią nusikalstamą V,Putino režimą.
       Mums itin trūksta pinigų advokato paslaugoms apmokėti, taip pat kviečiame visus dalyvauti solidarumo su įkalintais anarchistais akcijose.

Anarchistinis juodasis kryžius – Piteris
2007.09.06

 
       Anarchistai baltais siūlais apmėtė generalinę prokuratūrą

       Visai neseniai (2007.09.10) pasibaigė nesankcionuota anarchistų akcija Sankt Peterburge prie generalinės prokuratūros pastato. 10 žmonių grupė išvyniojo du transparantus su užrašais „Laisvę įkalintiems anarchistams“ ir „Byla susiūta baltais siūlais“. Tuojau pat visi draugiškai ėmė skanduoti šūkius, reikalaujančius išlaisvinti politinius kalinius. Tuo pačiu metu jie mėtė į prokuratūros duris išsivyniojančius baltų siūlų kamuolius.
       Kol kas nei vienas akcijos dalyvis nesuimtas.

2007.09.10
Akcijos vaizdas:

      

 
       Antikarinis piketas Maskvoje pareikš solidarumą su kolegomis iš Piterio

       Antikarinio piketo dalyviai Maskvoje rugsėjo 13 d. reikalaus paleisti į laisvę neteisėtai įkalintus Sankt Peterburgo aktyvistus. Andrejus ir Denisas keletą metų aktyviai dalyvavo kassavaitinėse antikarinėse akcijose Sankt Peterburge. Sulaikytųjų advokatai teigia, kad byloje nėra jokio pagrindo pareikšti jiems kokius nors kaltinimus. A.Kalionovas dirba „Memorialo“ Piterio skyriuje ir rugpjūčio 13 d. pavakare buvo darbe, ką paliudija bendradarbiai.
       Akcija įvyks rugsėjo 13 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Novopuškinsko skvere.
       Informacija tel. 8-926-247-11-19

      

       Pagal http://ru.indymedia.org/ paruošė dp

Į viršų