anarchija.lt
AKTYVIZMAS

       PROTESTO ŽYGIS Į VILNIAUS SAVIVALDYBĘ

       Šį trečiadienį, 12 val. sostinės gyventojai yra kviečiami dalyvauti protesto žygyje į Vilniaus savivaldybę. 14 valandą joje vyks Miesto Tarybos posėdis, kuriame bus bandoma patvirtinti skandalais apaugusį Vilniaus miesto bendrąjį planą iki 2015 m., kuris paprasčiau yra vadinamas „abonentiniu“. Miesto valdžia nenori girdėti miestiečių balso PRIEŠ šį planą – ji nedavė bendruomenėms leidimo rengti piketą. Todėl siūlome ne stovėti, o eiti. Žygio tikslas – priminti sostinės valdžiai ir kitoms institucijoms, kad:

       – Vilnius yra laisvos ir demokratiškos šalies sostinė, todėl jo gyventojai nesitaikstys su valdžios cinizmu, cenzūra ir protesto laisves ribojimu

       – Lietuva yra teisinė valstybė, todėl kilus abejonėms dėl jos sostines ateičiai ypač svarbaus dokumento skaidrumo, yra būtina atlikti nepriklausomą antikorupcinį tyrimą

       Renginio formatas – taiki ekskursija. Prisijungti galima bet kuriame jos taške.

       Žygio maršrutas:
       – 12 val. nuo Katedros aikštės, kuri bendrajame plane yra pažymėta kaip želdynas. Mes nenorime, kad ji būtų užsodinta mišku.
       – pro Vyriausybės rūmus. Vyriausybei nerūpi, kad strateginis sostinės dokumentas būtų skaidrus. Ji neįvertino ir Kultūros ministro J. Jučo elgesio, padedant savo bendrapartiečiui A. Zuokui „paspausti“ Kultūros paveldo departamento vadovus.
       – pro Kultūros paveldo departamentą, kurio darbuotojai pasidavė abonentiniam spaudimui ir pasirašė planą, kuriame nėra tinkamai užtikrinta sostinės paveldo apsauga.
       – į Europos aikštę po Savivaldybės langais. Čia apie 13 val. trumpai aptarsime miesto valdžios požiūrį į paprastus mirtinguosius, kurie nėra įrašyti „abonentų“ sąrašuose.
       – į Vilniaus miesto savivaldybės Miesto Tarybos salę. Čia mūsų lauks „Dvyračio žinių“ personažai ir Miesto Tarybos nariai, pasirengę tvirtinti bendrąjį planą.

       Kviečiame prisijungi visus, turinčius kojas. Vaikščioti sveika ir naudinga.

       2007.02.12

Į viršų