anarchija.lt
AKTYVIZMAS

       RAPORTAS IŠ KAUNO INFOSHOPO

       Penktadienį Kaune, Savanorių pr. 206 (3 aukštas, buvusi posėdžių salės patalpa), oficialiai atsidarė jau ir taip kurį laiką veikęs infoshopas, šiuo metu turintis du pavadinimus – ONLINE ir INFOKRAUTUVĖ.
       Pasak vieno infoshopo darytojų, remonto ir įrengimo darbai užtruko apie metus. Per tą laiką mergaitės ir berniukai pasistatė sieną, kuria atskyrė infoshopo patalpas nuo didelės salės, įsirengė tą kambarį, kiek aptvarkė didžiulį langą (kurį vis dar BŪTINA pakeisti plastikiniu, nes izoliuoti jo neišeina, ir jau po mėnesio Chomskiui su Bookchinu bus labai šalta!), pasidarė lentynas ir atsinešė arbatinukų, šachmatų, o taip pat knygų ir zinų. Veikia ir nedidelis distro, kuriame aptikome jau, pasirodo, prieš metus Austronautų Partijos narių Solveigos ir Luko išleistos GastroNautikos pirmąjį numerį – tai veganiškų skanėstų receptų knygelė, nesiribojanti vien receptais.
       Į atidarymo pradžią atėjo apie 15-20 žmonių. kai kurie atsinešė instrumentų, todėl čia pat, atsigėrę arbatos, surengė improvizacinės muzikos pasigrojimą, po kurio susėdome ratu, ir infoshopo žmonės išsakė minčių, pvz.:
       :: laisvas universitetas – norima susitikinėti ir patiems mokytis diskutuojant vienokiais ar kitokiais aktualiais klausimais, taip pat pristatymo, žaidimo ir kitokiomis formomis.
       :: comedy vakarai – pasilinksminimo ir bendravimo bei aktorinių sugebėjimų lavinimo laikas.
       :: dokumentinių (ir nebūtinai) filmų peržiūros ir aptarimas.
       :: sekmadienio popietės žaidimai – įvairūs stalo (ir ne tik) žaidimai, arbata.
       :: Food Not Bombs susitikimai.
       :: šalia esančioj patalpoj įsikūrusio fight club'o treniruotės.
       :: dar daug visokių minčių ir idėjų.

       Savo ruožtu pasigyrėme rutuliojama bendrų vakarienių idėja (Vilniuje yra bent 10 butų/vietų, kur gyvena ar veikia vienokie ar kitokie aktyvistai, todėl galima sutart ir daryt vieną didelę vakarienę kartą per savaitę, pasikviečiant visus pas save, o kitomis dienomis eiti pas kitus. Apie tai galima bus sužinoti uždarame dalyvaujančių vietų bloge, kur prieš kelias dienas bus rašoma, kas nori daryt maistą. Šiuo metu renkamos tos vietos, jau yra 5, blogas, kaip spėjama, bus paleistas spalio pradžioj. Taip gaunas mažiau gaminimo, daugiau bendravimo, svečių, keitimosi kulinarine ir kitokia patirtimi ir šiaip community kūrimo. Jei įdomu – parašyk). Kauniečiai tą idėją užsirašė ir žadėjo pagalvot!

       Po pristatymo aptarėme kelis svarbius dalykus. Vienas iš nuspręstų dalykų yra toks:

       Rugsėjo 29 dieną, šeštadienį, 15.00, Vilniuje, infoshope Pavasaris – indymedia redaktorių/sudarytojų kolektyvo susitikimas ir viso reikalo paleidimas. Jei esi pasiryžus daryti (supranti, apie ką čia viskas) – ateik. Techninė pusė jau pasakė, kad dalyvaus ir bus supratinga :)
       +
       Galvoju išversti pagrindinius indymedia principus (atsiųsiu čia).

       Grįžtant prie Kauno infoshopo, dar:
       :: greitu metu bus (Juliaus?) paskelbtas kontaktinis mailas.
       :: Kauno infoshopui reikia pagalbos dėl to lango, ir galbūt kitų dalykų.
       Todėl, jei turit minčių dėl didelių plastikinių langų ar pinigų, susisiekite su jais (kol kas bent per Julių).
       Pratęsiant apie infoshopus/pinigus – ne už ilgo įregistruosime Pavasarį kaip VšĮ ar pan., kad galima būtų žaisti su 2 %, tada prašysime visus pasirašyti, o surinktus litus dalinsime Kauno, Vilniaus, Šiaulių ir Klaipėdos (taip, ten po truputį irgi prasideda panašių vietų kūrimasis – neseniai perdavėm ten zinų ir kitų daiktų) infoshopams/klubams/geriems dalykams.

       DENISAS

       2007.09.16

Į viršų