anarchija.lt
AKTYVIZMAS

       KINO SEANSAS PRIE „LIETUVOS“

       Birželio 14 d., 18 val. visus laisvus ir kultūrai neabejingus žmones kviečiame į kino seansą prie parduoto ir uždaryto „Lietuvos“ kino teatro.

       Renginį organizuoja:

       neformalus judėjimas „už Lietuvą be kabučių“. Mes norime, kad Vilnius būtų vertas Europos kultūros sostinės vardo – turėtų bent vieną didesniems tarptautiniams renginiams tinkamą kino erdvę, kurioje nėra gaminami popkornai. Mes siekiame, kad Lietuvoje nebūtų naikinamos viešosios erdvės, o kultūra – išstumiama į miestų ir gyvenimo pakraščius.

       Alternatyvi kultūros paveldo komisija. Ji vienija Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Telšių ir Vilniaus visuomenines organizacijas bei neformalius judėjimus. Mes siekiame išsaugoti Lietuvos kultūros paveldą ir priešinamės jo naikinimui.

       neformalus intelektualinis „Naujosios kairės“ judėjimas. Mes kritiškai žvelgiame į agresyvią kapitalizmo plėtrą ir argumentuotai pasisakome prieš laisvos rinkos fundamentalizmą.

       Renginio programa:

       15–30 minučių spaudos konferencija:

       judėjimas „už Lietuvą be kabučių“ dalinasi naujausia informacija apie „Lietuvos“ likimą – nes birželio 14 d. paaiškės teismo sprendimas dėl ieškinio, kurį pateikė 4 judėjimo dalyviai.

       Alternatyvi kultūros paveldo komisija pristato forumą „Paveldas ir visuomenė“. Renginys vyks birželio 15 d. Seime – jame bus atvirai kalbama apie kritinę Lietuvos kultūros paveldo padėtį bei problemas, dėl kurių mūsų paveldosauga yra neveiksni. Visuomenė kviečia valstybės institucijas kartu ieškoti problemų sprendimo būdų (priesagoje – renginio programa).

       „Naujosios kairės“ judėjimas pristato savo rengiamą konferenciją, kuri vyks birželio 16 d. „Naujųjų skliautų“ galerijoje.

       „Naujųjų skliautų“ galerijos atstovai dalinasi informacija apie tai, kad Vilniaus senamiestyje gali būti sunaikinta dar viena kultūros erdvė. „Naujuosius skliautus“, kurie tapo jaunimo traukos vieta, ketinama privatizuoti.

       kino seansas prie „Lietuvos“. Matysime:

       Alternatyvios kultūros paveldo komisijos parengtą 20 minučių vaizdo medžiagą apie paveldo naikinimą Lietuvoje.

       Vieną ar du trumpo metražo kino filmus. Repertuarą galėsime pasirinkti: Rene Claire'ą, 5 japoniškus eksperimentinius filmus, siurrealizmo klasiką – L. Bunuelio „Andalūzijos šunį“ arba Leni Riefenstahl „Valios triumfą“. Mes manome, kad pasirinkimo laisvės nėra tik akropoliuose – nes ten rodoma kino produkcija, tinkanti prie popkornų.

       Renginio atributika:

       Kinas bus rodomas karo lauko sąlygomis – kino salėje, pastatytoje iš pavėsinių. Gyvename taikos metais – bet Lietuvoje vyksta urbanistinis karas, kuriame dėl pinigų naikinama kultūra, paveldo vertybės ir laisvo žmonių bendravimo erdvės.

       Konstrukcija iš pavėsinių skiriama pagerbti Vilniui, kaip Europos kultūros sostinei. Mes nenorime, kad būtų nugriauta „Lietuva“, o tarptautiniai renginiai vyktų privataus daugiabučio kieme įspraustose 2 kino salėse. Manome, kad nugriovęs „Lietuvą“ Vilnius taptų Europos kino provincija.

       Už Lietuvą be kabučių
       Alternatyvi kultūros paveldo komisija
       Naujoji kairė

Į viršų