anarchija.lt
AKTYVIZMAS

       VEIKSMAS GATVĖSE – G8 BLOKADA VOKIETIJOJE

       Dešimtys tūkstančių žmonių žygiavo per Vokietijos Šiaurės Rytų uostamiestį Rostoką, esantį 25 km nuo Baltijos jūros kurorto Heiligendamo, kur pakviesti turtingiausių pasaulio valstybių lyderiai pradės savo trijų dienų susitikimą. Tam, kad būtų suardyta pasaulio lyderių konferencija, planuojama dar daugiau blokadų.
       Kodėl blokuojamas G8 susitikimas? „Neoliberali kapitalistinė globalizacija, už kurią pasisako G8, kasdien didina atskirtis tarp vargšų ir turtingųjų. G8 tvirtina, kad jie kovoja su pasauliniu skurdu, bet jie ir tie, kurių interesus jie atstovauja, yra atsakingi už badą, karus ir aplinkos naikinimą.
       Todėl mes laikome G8 susitikimus neteisėtais. Mes iš jų nieko neprašome, bet sakome „ne“. Kad mūsų aiškus „ne“ būtų išgirstas, mes ne tik tiesiog rengsime demonstracijas. Mes aktyviai ardysime G8, blokuosime kelius, vedančius į susitikimo vietą. Juos tam, kad nuvažiuotų į Heiligendamą, naudoja daugelis diplomatų, vertėjų ir maistą vežančių automobilių.“
       Pirmadienį akcijose ir protestuose, nukreiptuose prieš G8, buvo kalbama apie judėjimo laisvės ir lygių teisių visiems poreikį.
       Vyko kelios akcijos, kurias vainikavo didelės eitynės ir mitingas Rostoke. Sekmadienį organizatorių teigimu demonstracijoje dalyvavo 80, policijos duomenimis – 30 tūkst. žmonių. Buvo atsiųsti du policijos būriai, išprovokavę susidūrimus. „Tokiam smurtui prieš žmones pateisinimo nėra“, sakė vienas protestuotojas.
       Rostoko eitynės buvo didžiausias renginys, nukreiptas prieš Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos, Rusijos ir Jungtinių Valstijų lyderių susitikimą. Sekmadienio eitynės prasidėjo taikiai . Protestuotojai nešė plakatus „Padaryk kapitalizmą istorija“. Kiti reikalavo, kad labiausiai industrializuotos pasaulio šalys pildytų savo pažadus ir labiau padėtų Afrikai.
       Protestuotojai trečiadienį ketina blokuoti kelius aplink Rostoko aerouostą, kad lyderiai ir jų delegacijos negalėtų pasiekti susitikimo vietos. Organizatoriai sakė tikį, kad apie 100 tūkst.. prieš skurdą ir korporacijas kovojančių antiglobalistų grupių rinksis į demonstracijas atvykus lyderiams.
       Visur aplink įsikūrusiuose palapinių miesteliuose bendraminčių grupės organizuoja alternatyvų susitikimą, kad būtų atskleistas skurdas ir nelygybė, klestintys visame pasaulyje. Dirkas Mirrow, 37 metų amžiaus demonstrantas vokietis, sakė besitikįs, kad susitikime bus pasiekta sutarimo dėl nuodingų medžiagų, keliančių šiltnamio efektą. „Aš čia protestuoju, nes turiu dviejų metų dukrelę, ir man rūpi, kokį pasaulį mes jai kuriame“, sakė jis.
       Liuksusinis viešbutis prie paplūdimio, kur vyks susitikimas, yra aptvertas kruopščiai saugoma tvora, vainikuota spygliuotomis vielomis. Iškeltos povandeninės kliūtys saugos viešbutį nuo atplaukiančių laivų. Aštuonis žmones saugos 16 tūkstančių policijos pareigūnų.

       Indymedios laiko juostoje rasite šviežiausią informaciją:
       http://de.indymedia.org/ticker/en/

       Parengė KP

Į viršų