anarchija.lt
POLITIKA

       CHAVEZUI GARANTUOTA TEISĖ Į DEKRETINĮ VALDYMĄ

       Venesuelos kongresas garantavo prezidentui Hugo Chavezui dekretinio valdymo įgaliojimus, ir suteikė jam galimybę nacionalizuoti pagrindines pramonės šakas vardan „socialistinės revoliucijos“.
       Specialūs įgaliojimai, truksiantys 18 mėnesių, suteiks Chavezui galimybę transformuoti 11 didžiausių sričių, įskaitant ekonomiką, energetiką ir gynybą.
       Roberto Hernandezas, kongreso viceprezidentas, sakė: „Mes nacionalinėje asamblėjoje nedvejosime suteikdami prezidentui Chavezui šiuos įgaliojimus, kad jis galėtų greitai ir neatidėliotinai nustatytų mūsų problemų sprendimo rėmus“.
       Politikai, kurie visi yra lojalūs Chavezui (opozicinės partijos boikotavo 2005-ųjų kongreso rinkimus) balsavo viešai Karakaso aikštėje.
       Prezidentas jau sakė pasinaudosiąs įstatymu, kad nacionalizuotų didžiausią Venesuelos telekomunikacijų kompaniją ir elektros sektorių, iš naujo pakeltų mokesčius turtingiesiems ir padidintų valstybės kontrolę naftos ir gamtinių dujų industrijoms.
       Chavezo šalininkai neigia, kad įstatymas įteisina per dideles galias, ir sako, kad radikalūs žingsniai yra būtini pagreitinant labiau į lygybę orientuotos visuomenės kūrimą.
       Opozicija kaltina H.Chavezą tampant tironu ir pamažu panašėjant į Kubos lyderį Fidelį Castro.
       Chavezas pradėdamas naują šešerių metų prezidento kadenciją, sako, kad šie įgaliojimai bus naujos „maksimalios revoliucijos“ eros pradžia. Eros, per kurią jis konsoliduos venesueliečius, transformuojančius savo šalį į socialistinę visuomenę. Chavezas su savo partija siekia radikalių reformų, atimdamas iš centrinio banko autonomiją ir siekdamas būti perrinktas iki gyvos galvos.
       Jis taip pat planuoja reorganizuoti nacionalines teritorijas ir pasirūpinti reformomis, kurių siekis yra „valdžia žmonėms“ – tai tūkstančiai naujų bendruomenių tarybų, kuriose piliečiai turės teisė pareikšti nuomonę dėl didėjančios valstybinės paramos bendruomenių projektams – nuo apgyvendinimo iki kelių taisymo.

       Pagal laisvąją užsienio spaudą parengė KP

Į viršų