anarchija.lt
POLITIKA

       ITALAI PROTESTUOJA DĖL JAV KARINIŲ BAZIŲ

       Dešimtys tūkstančių italų, kruopščiai saugomų policijos, šeštadienį protestavo prieš JAV karinės bazės išplėtimą.
       Pacifistai laikė vaivorykštės spalvų plakatus, reiškiančius taiką, o kai kurie protestuotojai laikė antiamerikietiškus plakatus, tokius, kaip „Jankiai, namo!“
       „Nėra jokio reikalo čia turėti tą bazę“, sakė 25 metų amžiaus sodininkas Antonio Faitta, atkeliavęs iš Genujos.
       Šitaip kairiuosius papiktino Italijos premjero Romano Prodi, buvusio karo Irake priešininko, leidimas JAV išplėsti karinę bazę Vičencos mieste. Prodi kvietė 14 val. popiet susirinkusius demonstrantus susilaikyti nuo smurto.
       Demonstracijoje atsispindėjo antiamerikietiškas sentimentas – šioje šalyje teismas neseniai pradėjo procesą prieš CŽV agentus ir JAV karį, kaltinamus pagrobimu ir žmogžudyste.
       „Kur benueitų, amerikiečiai visur prišaukia bėdas“ – tokios mintys sklandė ore.
       Šis protestas tapo dar vienu galvos skausmu Prodžiui, kuriuo jo plati kairiųjų koalicija piktinasi tiek dėl gėjų teisių pažeidimų, tiek dėl biudžeto, tiek dėl Italijos taikos palaikymo dalinių Afganistane.
       Amerikiečiai nori padvigubinti 173 desantininkų brigadą ir išplėsti jos karinį personalą nuo 2,750 iki 4,500.
       Dabar savo veiksmus koordinuoja apie 400 km. į šiaurę nuo Romos esančios Vičencos karinės bazės ir Bamburgo bei Švainfurto bazių Vokietijoje priešininkai.
       Nauji barakai bus statomi kitoje miesto pusėje, nei jau esantieji barakai. Tai sustiprino nerimą dėl naujų karinio pervežimo kelių, žaliųjų zonų praradimo ir viešųjų paslaugų suvaržymo.
       Gyventojai bijo ir naujų pavojų, kilsiančių miestui.

       Parengė kp

Į viršų