anarchija.lt
POLITIKA

       JUNGTINĖS TAUTOS ŽAVISI
       KUBIEČIŲ SUGEBĖJIMU MAITINTIS

      

       Jungtinių Tautų (toliau – JT) maisto ekspertas pripažino, kad Kuba rodo pasauliui pavyzdį, kaip prasimaitinti.
       Jeanas Ziegleris, nuo 2000 metų einantis JT nepriklausomo „teisės į maistą“ stebėtojo pareigas, 11 dienų praleido Kuboje, susitiko su aukštais pareigūnais, valstiečiais, valstybės tarnautojais ir paprastais kubiečiais, laukiančiais maisto, teikiamo pagal normavimo korteles.
       „Mes nematėme nei vieno dėl prastos mitybos nusilpusio žmogaus, tai retas atvejis skurdo kamuojamoje Lotynų Amerikoje“, teigė Ziegleris antradienį. „Teisė būti pavalgiusiam šioje šalyje, be jokios abejonės, yra prioritetas.“
       Kuba yra viena iš 32 šalių, kurios į savo konstituciją yra įrašiusios žodžius „teisė pavalgyti“. Nepaisant 46 metus trunkančio JAV embargo prieš šią komunistų valdomą salą, joje randama būdų užtikrinti tai, kad gyventojai neliktų alkani, teigia Ziegleris.
       Sala tebekovoja su dideliu maisto gamybos deficitu ir yra labai priklausoma nuo importo iš užsienio. Bet į tai ypač kreipia dėmesį laikinasis Kubos vadovas Raulis Castro.
       Kai dešimtojo dešimtmečio pradžioje žlugo Sovietų Sąjunga, Kubos gyvenimas tapo panašus į nepaprastąją padėtį, o jos BVP nukrito 35 procentais.

       Pagal „Global Research“ parengė KP

Į viršų