Prancūzijos verslininkai pasibaisėję darbininkais, kurie ima įkaitais savo įmonių vadovus
aktyvizmas

Prancuzijos menedzeriai 1        Prancūzijos verslo atstovai ragina įmonių vadovus ir aukštas pareigas užimančius vadybininkus nepasiduoti pagrobėjams. Pastaruoju metu įkaitais buvo paimti penkių Prancūzijos įmonių vadovai – „Sony France“, „3M“, „Caterpillar“, „Faurecia“ ir „Scapa“. Visos šios įmonės nukentėjo nuo ekonominės krizės, todėl jų vadovai pareiškė, kad įmonės bus uždaromos arba jų veikla laikinai pristabdoma. Darbininkai, protestuodami prieš tokius sprendimus ir norėdami priversti darbdavius derėtis, ėmė naudoti įkaitų grobimo taktiką. Ši taktika sukėlė karštus Prancūzijos visuomenės ginčus. Prieš kelias savaites buvo atlikta apklausa, kurios duomenimis, 45% prancūzų palaiko tokius darbininkų ir profsąjungų metodus.

 

Įkaitų grobimai, aišku, sukėlė Prancūzijos valdžios pasipiktinimą ir įmonių vadovų paniką. Smulkiojo ir vidutinio verslo konfederacijos vadovas Jeanas-Francois Roubaud paragino stambių įmonių vadovus „nepasiduoti tokių areštų taktikai arba bent nepradėti derybų, kai į smilkinį įremtas pistoleto vamzdis“. Jis kreipėsi į Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy ir pakvietė imtis neatidėliotinų priemonių, kad būtų sustabdytas šis įkaitų grobimo vajus.

 

J.-F. Roubaud pasakė kalbą prezidentūros kieme iškart po to, kai Sarkozy paskelbė, kad skiria apie 1,5 milijono eurų socialinių investicijų fondui, sukurtam kovai prieš ekonominę krizę. „Jokių derybų su pagrobėjais. Tai nedemokratiška“, – pareiškė Roubaud.

 

Įmonių vadovai būdavo imami įkaitais ir anksčiau, prieš ekonominę krizę. Šį metodą dažniausiai naudodavo radikalios profsąjungos, kurios kelioms paroms pagrobdavo direktorius arba savininkus ir taip priversdavo juos pradėti derybas. Tačiau pastaruoju metu ši praktika įgavo masinį charakterį.

 

Prezidentūra kol kas nesureagavo į vadovų grobimo taktiką. Tačiau Prancūzijos prezidentas garsėja kaip budrus gero šalies įvaizdžio sargas, todėl darbininkai ir profsąjungos laukia griežtų atsakomųjų valdžios veiksmų.

 

                             Prancuzijos menedzeriai 2

 

                             Prancuzijos menedzeriai 3

 

                             Prancuzijos menedzeriai 4

 

                 Prancuzijos menedzeriai 5

 

                 Prancuzijos menedzeriai 7

 
                 Pagal riot.noblogs.org parengė en arche
                 2009 05 08 

 

Komentarai  

 
0 # .RB Y-m-d H:i
Nu smagu matyt gudručius su brangiais kostiumėliais tokius susirūpinusius. Nors viduj tikriausiai mintija, kad kai tik pasibaigs visa šita sumaištis, maus į savo kurortus, vilas ir golfo aikštynus atsipalaiduoti. Nugriebti pinigėliai juk saugiai guli bankų sąskaitose ir, jeigu ką, jų užteks ilgam.
 
 
0 # Kas jums draudzia?. Y-m-d H:i
Kas jiems draudzia patiems turetu vilas, kurortus ir visa kita slamsta? Tik patys ir ju pasirinktas kelias.
Neprotingai is tikro daro, jei zmones taip nori tai galetu tas gamyklas atskirti, apiformint kaip atskiras imones ir lai zmones dirba negaudami algu, po kiek laiko iskeltu bankroto byla ir zmones patys be jokiu pagrobimu savais keleis issivaiksciotu :-)) Dabar is anksto pasako, kad nebus is ko algu moket ir lai ieskos kitu darbu, tai velnei pagrobimus organizuoja :D
 
 
0 # ahaMaikUniversum Y-m-d H:i
RB, kas tau draudžia vilą pasistatyti kur Ispanijoje ? :DDD
 
 
0 # kas, kam ir ką draudžiaviva la guillotine Y-m-d H:i
"Jie neturi duonos? Tai tegu valgo pyragaičius" (Marija Antuanetė).
Ir po tų žodžių...
 
 
0 # AhaHeh Y-m-d H:i
Ir dar, kiekvienas gali tapti prezidentu.
 
 
0 # .. Y-m-d H:i
Aisku, kad kiekvienas jei pinigu turi. 2~5 milijonai ir jau gali savo zmogu uz prezidenta ikist Lietuvoj. Lievesnei valstybei dar pigiau. Tokie jau ahujieni ant ekonomikos, rinkos ir t.t. O kurva patys pinigu uzsidirbt nesugebat, gyvenat lyg butumet gime pries 80 metu, kai svarbiause buvo fabrike vieta gaut. Pasaulis keiciasi, reik moket ir patiems pasikeist, o ne skaityt knygas kures rase pries 80 metu ir galvot, kad nieks nepasikeite.
 
 
0 # "patys pinigu uzsidirbt nesugebat"Heh Y-m-d H:i
Kiek sugebam, tiek užtenka, ne tavo reikalas į kitų kišenes landžiot. Ir ką tu žinai kaip mes gyvenam ir ką mes skaitome? Aš galiu pasakyt- nieko nežinai. Čia sprendžiu iš to, kad, pagal tave, pasaulis keičiasi, o anarchizmas ir anarchistai- ne.
 
 
0 # pinigaišeštam pridurkui Y-m-d H:i
O pats jau užsidirbai? Nah čia rašinėji, užuot pinigą kalęs?
 
 
0 # .. Y-m-d H:i
>7 "Kiek sugebam, tiek užtenka, ne tavo reikalas į kitų kišenes landžiot." Kodel as negaliu pakomentuot jusu finansines pozicijos? Jus galit sikt ant visko, o kai jus pacius pakritikuoja tai prasideda isvedziojimai. O "Kiek sugebam, tiek užtenka" mazu maziausei skamba juokingai. Kam tada streikai? profsajungos? Kam tada viskas? Neuztenka ir neuzteks...
"pagal tave, pasaulis keičiasi, o anarchizmas ir anarchistai- ne." Kad anarchistai savo pozicija kas penkes minutes keicia jau senai pastebejau. Tik ne tame esme.. Turbut daugelis esat skaite kokio Bakunino, Kropotniko, ar Markso su Engelsonu darbus. Bet kiek is jusu domejosi, skaite knygas apie visa sita ekonomine situacija rasyta ne anarchisto ar komunisto? Jus gal ir labai gerai suprantat, kokia turetu buti santvarka anarchizmas, komunizmas bet jus ne velnio nenutuoket apie dabartine sistema. (tie juokingi filmukai is youtubes, kur nupiesta kaip keliauja pinigai toli grazu iki to kaip is tikro veikia ekonomika)
Kaip manai ka geriau padaryt :
1) Kelesdesimt tukstanciu paaukot vaiku namams arba i koki labdaros fonda pervest. (ka padaro kai kurie turintis pinigu)
2) Padegt masina. Parasyt koki nors filosofini pezala. Pasikt sau i ranka pries pilna auditorija ir pavadint tai radikaliu menu. Ispilt sudu kibira ant Luni studentu. Ir t.t. (ka daro kai kurie anarchistai)
Tiesa judejimas "food not bombs" ir Luni yra sveikintini projektai, bet visi kiti voliojimaisi suduose, tai sunkei man siejasi su zmoniu svietimu ir kazkokiu geroves kurimu.
Beje, kad jau rasau.. net kai kurios baznycios geru darbu galbut uz jus daugiau padaro. Aisku savo puslapyje jus to niekad nepaminesit, geriau paskelbsit kokia naujiena kur anarchistai popiedziu dazais ispaise ir dziaugsites iki apsimyzimo..
"10 metų uostamiestyje veikianti Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos labdaros ir kultūros draugija "Klaipėdos Sandora" iki krizės nemokamai maitino grįžusius iš įkalinimo vietų, vienišus skurstančius pensininkus ir benamius."
http://www.ve.lt/?data=2009-05-08&rub=1065924810&id=1241718143
Tad net sita menka Lietuvoj baznytele su savo pasiekejeis turbut daugiau gero yra paderius, nei jusu akcijos.

>8 Vaikeli del manes nesijaudink, pinigai uz mane dirba. Neisizeisk, bet as turbut vien per ta laika kol rasiau sita komentara uzdirbau tavo menesio atlyginima. Matai tarp musu yra esminis skirtumas, tu isivaizduoji laisve kai nedirbi ir neturi pinigu, o as kai nedirbu ir turiu pinigu.
 
 
0 # ccHeh Y-m-d H:i
"kurva patys pinigu uzsidirbt nesugebat, gyvenat lyg butumet gime pries 80 metu, kai svarbiause buvo fabrike vieta gaut."
O mes pažystami? Ar tu matei ką aš sugebu ir ko ne, kad gyvenu kaip prieš 80 metų? Bl, kaip nevirškinu to dumblo, kur prasukę pinigo pasijunta svieto bamba ir pradeda iš aukšto žiūrėt į tuos, kurių sąskaita praturtėjo. Už tave pinigai dirba?! Bybį jie už tave dirba. Žmonės dirba, o tu pyzdini jų pinigus, va ir visas tavo biznis gudruti.

"Kam tada viskas? Neuztenka ir neuzteks..."
Teisingumas. Girdėjai tokį žodį? Tu galvoji, kad anarchistai dėl pinigų stengiasi?

Kaip manai ka geriau padaryt"
Pirma galimybė yra šlykšti pačia savo esme.
Antra irgi durnai surašyta.Padegt mašiną? Kieno ir už ką? Filosofinis pezalas? Norėčiau pirma bent jau paskaitinėti. Tąsymasis su šūdais man su jokiu menu nesisieja, bet atskirais atvejais galėtų būti pritaikomas. Pvz. pilt ant LUNI studentų yra debilizmas, o apipilt šūdais ir žarnom kokį švarutėlį ir gerai kvepiantį generolą, kurio įsakymu tūkstančiai nekaltų žmonių bombų sprogimais išdraskomi į atskirus kaulų, mėsos, žarnų ir šūdų gabalus- jau rimtas aktyvizmas su nemažiau rimtom pasekmėm.

"kai kurios baznycios geru darbu galbut uz jus daugiau padaro"
Su bažnyčia tai tas pats, kas su labdara. Šlykštu. Bažnyčia palaiko susitaikėlių, tariamai prasikaltusių ir dėl to kenčiančių žmonių ir tunkančių iš to pusiausvyrą. Labdara čia tik blizgantis popieriukas naivuoliams. Ar bažnyčia kada nors paiuntė nachui kokį Šleževičių, ar Abišalą, ar dar kokį veikėją, kurio dėka ir atsirado tie labdaros prašantys žmonės? Niekada to nebuvo, ir nebus, nes viena be kito negali egzistuoti.

"baznytele su savo pasiekejeis turbut daugiau gero yra paderius, nei jusu akcijos."
O tu ko tikiesi iš tų kelių anarchistų? Kad pamaitintų visus kalinius? Žuvis ir meškerė, štai kas man ateina į galvą, po tavo džiūgavimo bažnyčios veikla.
 
 
0 # .. Y-m-d H:i
>10
"O mes pažystami? Ar tu matei ką aš sugebu ir ko ne, kad gyvenu kaip prieš 80 metų?"
Turbut nepazystami ir nesu mates ka tu sugebi, kad ir kaip ten butu as rasiau ne apie tave, o apie zmones aplamai besislepencius po anarchijos veleva. O tokia isvada padariau is jusu cia talpinamu straipsniu apie sistema ir t.t. Tad ner ko isizeist kai patys taip save pristatot.

"prasukę pinigo pasijunta svieto bamba ir pradeda iš aukšto žiūrėt"
O ar ne is auksto ziuri tie patys anarchistai? Jie zino ir kas kitiems zmonems geriausia ir kaip vaikus geriausiai augint ir t.t. tarkim vel paminesiu kaip pavyzdi baznycia. Yra zmoniu kuriems tiesiog malonu i jas nueit.. jie atsipalaiduoja, issikrauna tokiu budu, bet jus juos isjuoket ir tai ka jie idealizuoja su sudais sulyginat. Net ir savo komentare tu rasai:
"Bažnyčia palaiko susitaikėlių, tariamai prasikaltusių ir dėl to kenčiančių žmonių ir tunkančių iš to pusiausvyrą."
Tai ar pats siuo atveju ne is auksto i juos ziuri? Nereik but kazkokiu susitaikeliu ar prasikaltusiu, kad nueit i baznycia. Nematau nieko blogo jei kazkoks zmogus savo laisvalaiki nusprendzia leisti butent taip ir kas esi tu, kad ji niekintum ir zinotum kaip jam geriau praleist ta laika? Dar tarkim vienuolynai kaip priebega zmonems kurie yra visiskai palauzti.. Ar ir jie blogai, kad priema zmogu ir jem padeda atsitiest? Na ir kas, kad jie primeta issigalvota dieva, bet gi jau yra irodyta, kad tikejimas padeda iveikt sunkius momentus gyvenime.

"Pirma galimybė yra šlykšti pačia savo esme."
Kodel slykstu su kuom nors dalintis pinigais?

"Padegt mašiną? Kieno ir už ką?"
Betkokia pasitaikusia gatveje per riauses. Ar jus jas jau rinktis pradejot?

"Filosofinis pezalas? Norėčiau pirma bent jau paskaitinėti."
anarchija.lt pilnas tokiu.

"Tąsymasis su šūdais man su jokiu menu nesisieja, bet atskirais atvejais galėtų būti pritaikomas"
Na tau nesisieja, bet tavo kolegoms is sio puslapio siejasi. Buvo cia kazkada straipsnelis apie toki radikalu "meninka" sikanti sau i ranka.

"Ar bažnyčia kada nors paiuntė nachui kokį Šleževičių, ar Abišalą, ar dar kokį veikėją, kurio dėka ir atsirado tie labdaros prašantys žmonės?"
Na jus labai daznai ka nors pasiunciat, bet ar tam nukentejusiam zmogui nuo to geriau buna?

"O tu ko tikiesi iš tų kelių anarchistų? Kad pamaitintų visus kalinius?"
Nieko nesitikiu.. Tiesiog sakau, kad ne kazka jie padeda zmogui. Kitus su sudais mala, kai patys neka geresni, o primeta didvyrius visazinius.
 
 
0 # >Heh Y-m-d H:i
"Jie zino ir kas kitiems zmonems geriausia ir kaip vaikus geriausiai augint"
Vėl ta pati daina. Ir kaip nenusibosta žmonėms? Čia tik info portaliukas, pateikiama anarchistinės pakraipos info, nori naudokis, nori-ne. Mes tik plečiame galimų pasirinkimų spektrą.

"nieko blogo jei kazkoks zmogus savo laisvalaiki nusprendzia leisti butent taip ir kas esi tu, kad ji niekintum"
Aš niekinu žmones? Čia tu giliai klysti. Ne žmones, o kai kurias jų savybes, pvz. tamsuoliškumą, baimę, falšyvą moralumą ir pan., ir institucijas, kurios tas savybes kultivuoja savanaudiškais tikslais. Aš ir pats kartais einu į bažnyčią kartais tikrai geros muzikos paklausyt, pasislėpt nuo karščio ar pasimėgaut kitokiom erdvėm. Tik stengiuosi neužmiršti kokia kaina tai padaryta, sukurta, ir ant ko viskas remiasi.

"Kodel slykstu su kuom nors dalintis pinigais?"
Šlykštu, kai pirma atima iš žmonių už šimtą, o paskui, kaip labdarą, gražina dešimt. Dalintis gali tik lygūs žmonės. Kol aš direktorius, o ji valytoja, kol aš seimūnas, o jis pirdūnas, kol aš licenzijuotas, o jis prakaituotas, apie jokią lygybę ir dalinimasi negali būt ir kalbos. Bus tik melas ir poza.