„Juodraščio“ pristatymas: aktyvistų diskusijos, avangardo teatras, gatvės pankrokas
aktyvizmas

juodrascio pristatymas        Gegužės 22 d., penktadienį, kviečiame į teatralizuotą „Juodraščio“ žurnalo pristatymą „Skylėje 11/20“. Šventinis vakaras susidės iš trijų dalių – mokslo, teatro ir muzikos. Šia proga iš Maskvos atvyko garsus anarchistas, daugybės socialinių judėjimų įkūrėjas Vladas Tupikinas. Susirinkusieji keletui valandų taps Laisvojo universiteto (LUNI) studentais ir diskutuos apie jaunimo judėjimų perspektyvas Europoje. Pasisakys „Juodraščio“ redakcinės kolegijos nariai ir žurnalo autoriai, žiūrėsime keletą filmukų, kuriuose užfiksuoti socialinių gatvės akcijų vaizdai. Vėliau pasirodys du avangardo menininkai: buvęs pankas Andrius Pulkauninkas su kinetine grupe parodys spektaklį „Nukritęs militaras“, o Klaipėdos „šamanas“ Benas Šarka atliks apeiginį ugnies šokį. Vakarą užbaigs jaunos pankroko grupės „Avarinis įėjimas“ koncertas.


        Prieš dvi savaites pasirodė 2-asis nevalstybinės politikos ir neoficialiosios kultūros žurnalo „Juodraštis“ numeris. Jame bandoma sutelkti visas laisvas politines, kultūrines ir menines alternatyvas, kuriomis siekiama pasipriešinti krizę išgyvenančiai kapitalistinei sistemai. „Juodraštis“ radikaliu kampu žvelgia į šalį kamuojančias socialines problemas – diskriminaciją ir policinės valstybės kūrimąsi, toliau gvildena darbo, išnaudojimo, savarankiškų ir aktyvių švietimo alternatyvų, neoficialiosios kultūros klausimus. Plačiu teoriniu ir praktiniu nagrinėjamų radikalių judėjimų kontekstu „Juodraštis“ tarsi įtvirtina socialinių judėjimų šūkį: „Mąstyk globaliai, veik lokaliai!“

        „Juodraščio“ pristatymo programa:    

        19:00 Laisvojo universiteto (LUNI) diskusija „Ar socialiniai judėjimai turi ateitį?“. Lektorius – Rusijos žurnalistas, visuomeninių judėjimų aktyvistas, anarchistas Vladas Tupikinas (Maskva). Diskusija vyks rusiškai su vertimu į lietuvių kalbą.
        20:30 „Juodraščio“ pristatymas: žurnalo redakcijos ir autorių pasisakymai, lydimi filmuotų akcijų vaizdų.  
        21:00 Andriaus Pulkauninko kinetines grupės spektaklis „Nukritęs militaras“.
        21:30 Beno Šarkos ugnies apeigos.
        22:00 Pankų grupės „Avarinis įėjimas“ koncertas

        Renkamės 19:00 val. J. Ivanauskaitės skverelyje Aguonų gatvės pradžioje, netoli Kauno ir Aguonų gatvių sankirtos, prie buvusių Geležinkeliečių kultūros rūmų.

        Kviečiame į pristatymą visus, kurių nepalaužė nei kapitalistinė krizė, nei įvairių struktūrų plėtojami represiniai metodai. Visus, kuriems svarbi laisvė, bendruomeniškumas ir kūrybinė saviraiška. Visus, kurie tiki socialinėmis utopijomis ir veikia jų labui.

        Skaityk, bendrauk, maištauk!

        Redakcinė „Juodraščio“ kolegija
        2009 05 19

 

        juodrascio pristatymas 2009 05 22

 

Komentarai  

 
0 # ?kronkis Y-m-d H:i
ar bus galima vieshai masturbuotis?
 
 
0 # ?Linas Y-m-d H:i
gal kas zino is kur butu galima parsisiust ta juodrasti?Buvau paskaitoj bet puse praleidoi ir neturejau uztektinai perkamosios galios kad ipirkt juodrasti!
 
 
0 # Linuijuodraštis Y-m-d H:i
Dalis žurnalo jau patalpinta a.lt bibliotekoje: http://www.anarchija.lt/index.php/biblioteka.html#catid58

Netrukus bus pradėti talpinti ir likusieji straipsniai. Bus įdėtas ir visas maketas pdf formatu, kaip ir Nr.1: http://www.anarchija.lt/index.php/biblioteka.html#catid22

Tad reikės truputį palaukti.