Birželio 13-osios profsąjungų protesto mitingas: Grybauskaitė, gėlės, eilėraščiai ir varpas
aktyvizmas

varpa        Šių metų birželio 13-ąją (Gedulo ir vilties dienos išvakarėse) didžiausios šalies profsąjungos prie vyriausybės pastato rengia protesto mitingą prieš valdžią, kuri savotiškai tęsia Stalino pradėtą darbą ir toliau tremia lietuvius – verčia emigruoti iš šalies ir ieškoti geresnio gyvenimo svetur. Mitingo dalyviai pasmerks valdžios sprendimus, kuriais saujelės oligarchų pelnas didinamas sąžiningo verslo ir gyventojų, dirbančiųjų, pensininkų ir jaunimo sąskaita. Jie reikalaus valdžios ir politikų veiksmų teisėtumo, skaidrumo bei asmeninės atsakomybės už... (bla, bla, bla...). Mitingas baigsis padedant gėles V.Kudirkai, jo eilėraščio „Varpas“ deklamavimu ir vyriausybę įspėjančiu varpo dūžiu. Planuojama, kad mitinge dalyvaus apie 5 tūkstančiai žmonių.

 

Iniciatyvai rengti ne vien profsąjungų, o bendrą visų piliečių mitingą pritarė Jungtinio demokratinio judėjimo, Lietuvos kultūros kongreso, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų vadovai. Vėliau prie iniciatorių prisidėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos ir Lietuvos studentų sąjungos atstovai. Mitingo organizatoriai pabrėžia, kad politikų šiame renginyje nepageidauja, jie laukia tik Tautos Išrinktosios D. Grybauskaitės.

 

Mitingu norima pagerbti stalininės deportacijos aukas, paraginti Vyriausybę netarnauti oligarchams, ginti visuomenės interesus, kurti saugią valstybę, puoselėti dialogą su Tauta, būti jai atskaitinga... (bla, bla, bla...). Iniciatoriai pabrėžia, kad prisidėti kviečiami ir kitų nepolitinių organizacijų atstovai bei visos Lietuvos piliečiai.

 

Renginį inicijuoja: Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas Kęstutis Čilinskas, tel. 861273445; Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, tel. 867638555; Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Romuald Žukovski, tel. 867022469; Lietuvos kultūros kongreso tarybos pirmininkas Krescencijus Stoškus, tel. 852608939; Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) pirmininkė Jūratė Voloskevičienė, tel. 861239305; Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas, tel. 867412928.

 
a.lt info
2009 06 07

 

Komentarai  

 
0 # adostres Y-m-d H:i
na kam taip ironiškai "bla bla bla". :-) idėja graži.aišku, dauguma jūsų išvis norėtų matyti utopijos triumfą, tačiau būkim realistai - iškeltos programinės gairės akutualios.Galb ūt norėtųsi labiau kalbėti, apie, pavyzdžiui, valstybės atsakomybę, žmogaus teises kriziniu laikotarpiu, retrogradiška šeimos koncepsijos įgyvendinimo problema ir t.t., tačiau žiūrėsim ką jie iškels.Šiuo atveju planuojama 5tūkst.piliečiu ir nepolitiniu organizacijų masė skamba neblogai - vox populi.
O tai, kad pagerbia žuvusiuos - simboliškas gestas, išreiškiantis pagarbą.Nereiki a būti kelmams :-)
 
 
0 # (:Ilythiiri Y-m-d H:i
"...prieš valdžią, kuri savotiškai tęsia Stalino pradėtą darbą ir toliau tremia lietuvius – verčia emigruoti iš šalies ir ieškoti geresnio gyvenimo svetur."

Heh, naujas mūsų buitinio genocido apibūdinimas
 
 
0 # adostres Y-m-d H:i
Čilinskas ir "Solidarumas" - nepolitinės organizacijos? Ar tikrai?
 
 
0 # mitinguotojamsvinculis Y-m-d H:i
gal mitinguotojams deretu uzsikviesti van gaura - padeklamuotu originaluji 'varpa'.
 
 
0 # kvietimas~ Y-m-d H:i
"Iniciatoriai pabrėžia, kad prisidėti kviečiami ir kitų nepolitinių organizacijų atstovai bei visos Lietuvos piliečiai."
O kodėl politines organizacijos nekviečiamos, gal jie nemato skirtumo tarp politinės partijos ir politinės organizacijos? Mano manymu labai nesveikintinas reiškinys, kuris demotivuoja žmones burtis į organizacijas ir kolektyviai siekti permainų.
 
 
0 # oi, mirk iš juokopinčius Y-m-d H:i
Profsąjungose tvarka kaip armijoje:

LPSK valdybos posėdyje buvo kreiptasi į kiekvieną šakinės profsąjungos vadovą (atstovą) ir prašyta pateikti, kiek kiekvienos šakos profsąjunginink ų dalyvaus mitinge.

Visi posėdyje šakų vadovai (bei atstovai) pareiškė, kad tokį renginį "iš esmės" palaiko, tačiau daugelis negarantavo, kad "gausiai dalyvaus".
 
 
0 # mitingasPasipiktinusi piliete Y-m-d H:i
Dalyvauti butina,nes nusibodo tarnaut ir ubagaut!