„Be sienų“ – naujas Piterio ir Rygos anarchistų leidinys
aktyvizmas

bez granic logo        2009 m. lapkričio 7-ąją, Nestoro Machno gimimo dienos proga, Sankt Peterburgo ir Rygos anarchistai išleido pirmąjį Baltijos šalių anarchistų laikraštį „Be ribų“ („Без Границ“). Laikraštis, leidžiamas rusų kalba, pasirodys kas du mėnesiai. Kitas „Be ribų“ numeris bus išleistas per Naujuosius metus. Pirmojo numerio vedamajame kreipiamasi į Estijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Rytų Prūsijos aktyvistus ir kviečiama kolektyviai prisidėti prie šio laikraščio leidimo bei platinimo. „Be ribų“ straipsniuose apžvelgiami naujausi Sankt Peterburgo ir Latvijos anarchistų judėjimo įvykiai, supažindinama su anarchizmo teorija bei istorija. Laikraščio redakcijai galima parašyti adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai  


        „Be ribų“ laikraščio redakcijos kreipimasis:

 

Mes, Piterio ir Rygos anarchistai bei libertarai, nusprendėme leisti naują laikraštį – tai pirmasis jo numeris. Šiandien mūsų regione nėra nė vieno į platesnes žmonių mases orientuoto reguliaraus leidinio, kuris pristatytų anarchistinį požiūrį į pasaulį ir visuomenę. Mes stengsimės pranešti, kas iš tikro vyksta mūsų regione, rašyti apie protesto akcijas, pergales ir represijas, pasakoti apie tai, apie ką nekalba nei vyriausybę palaikančios, nei opozicinės žiniasklaidos priemonės, prisiminti mūsų istorines kovas už laisvę, nukreiptas prieš carizmą, buržuazinius režimus, fašizmą ir sovietinį totalitarizmą, nušviesti neoficialiosios kultūros įvykius, patarti, kaip galima kurti gyvenimą, kuriame nebūtų prievartos ir išnaudojimo. Mes tikime, jog šis leidinys padės visuomenei pačiai organizuotis ir kurti tarpusavio pagalbos struktūras, kurios, mūsų manymu, ypač aktualios krizės ir stiprėjančių represijų laikotarpiu.

 

Daugelis jau ima mąstyti, kodėl partijos keičia viena kitą prie valdžios vairo, o žmonių gyvenimas dėl to netampa nei laisvesnis, nei lengvesnis. Prabanga ir greta išsikerojęs baisus skurdas, suniokoti gražiausi gamtos kampeliai, sunkus darbas „bosui“, biurokratija ir valdančiųjų panieka mūsų teisėms, įkyri patriotinė propaganda ir komercinė reklama – visa tai natūraliai skatina protestą, tačiau daugelis žmonių jaučiasi vieniši ir nemato jokios išeities. Mes džiaugsimės, jei šis leidinys padės jums susirasti bendraminčių ir įsijungti į kovą už savo gyvenimą.

 

Norėtume, kad leidinio kūrime dalyvautų visi regiono kaimynai, todėl kviečiame prie šio projekto prisijungti Estijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Rytų Prūsijos aktyvistus. Taip pat kreipiamės ir į skaitytojus – rašykite, ką manote apie šį leidinį, apie ką verta papasakoti jo puslapiuose, siųskite medžiagą ir pasidalinkite patirtimi, kaip atsispirti valdžiai ir prievartai.

 

Laikraštį nusprendėme leisti rusų kalba, nes dauguma mūsų šalių gyventojų moka šią kalbą. Jei jums patogiau rašyti angliškai, mes paviešinsime ir šia kalba parašytus jūsų straipsnius.

 
„Be ribų“ kolektyvas
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
2009 11 07
 
„Be ribų“ Nr. 1 turinys:
2-3 p. Neraštingumo likvidavimo kampanija. Kas yra anarchizmas
4 p. Piteris: kovos už laisvę kronika
5 p. Latvija: laikas tiesioginiams veiksmui
6 p. Piteris: Gatvės universitetas
7 p. Piteris: anarchistai ir mėlynoji tvora
8-9 p. Anarchistinio judėjimo istorija: anarchizmas latviškai
10 p. Libertari mintis: Maks Rocho. Stenfordo eksperimentas
11 p. Interviu: apie sausio 13-osios įvykius Rygoje
12 p. Anarchistinis juodasis kryžius
 
 
Vertė en arche, 2009 11 12 
 
bez granic Nr. 1

 

 

Komentarai  

 
0 # daruskis Y-m-d H:i
nešvankus komentaras pašalintas
 
 
0 # aaaaaaa Y-m-d H:i
tik latvijoje taip ir imanoma kur kacapu beveik tiek pat kiek latviu. mazeja jau ju, aciu dievui
 
 
0 # aaaaaaaaa Y-m-d H:i
o kas sako, kad ji netinkama bendrauti? tiesiog kodel sitoks leidinys, jei jau bus leidziamas per kelias valstybes turi but rusiskas?
 
 
0 # how well do you know...disidentas b. Y-m-d H:i
esu isimylejes (ligi ausu) rusu miesto kultura, ir turiu genetiskai paveldeta alergija kirilicai. ar negaletume rasyti rusiskai lotyniskais rasmenimis? visi. rusu 'pokolenija p' irgi jais mieliau raso.

jeigu rimtai - piterio anarchistai anglu kerta geriau, nei visu pabaltijo saliu kartu sudejus. kam tie trojos arkliai? nevmocniems latviu senukams?