Valdžia fabrikuoja bylas sausio 16-osios įvykių dalyviams
politika

kubilius        Lietuvos politikai ir teisėsaugininkai, atrodo, seka Irano valdžios pavyzdžiu. Jie užsimojo taip pamokyti šių metų sausio 16-osios protesto akcijos dalyvius, kad ateityje koks nors išsišokėlis neišdrįstų net cyptelėti prieš valdančiuosius. Molėtiškį Saulių Žukauską lyg griaustinis iš giedro dangaus užgriuvo grėsminga žinia iš prokuratūros. Sausio 16-ąją prie Seimo buvęs vyriškis, kurio jau areštuotas ir butas, ir automobilis, tikrai nesijaučia nusikaltėlis. „Atsidūriau netinkamu laiku netinkamoje vietoje, o dabar, ko gero, būsiu apkaltintas riaušių organizavimu, pasipriešinimu policijai ir net ginklų laikymu“, – su baime kalbėjo taksistu Molėtuose dirbantis 39 metų S.Žukauskas.

 

        Vilniaus apygardos prokuratūra jau netrukus žada teismui perduoti sausio 16-ąją prie Seimo įvykusių riaušių dalyvių ir organizatorių bylas. Pareikšti įtarimai daugiau negu 60 žmonių, tarp jų – ir molėtiškiui.

 

        Susipažinti su įrodymais ir išklausyti kaltinimų S.Žukauskas eis su advokatu. Prokuratūroje S.Žukauskui jau buvo parodyti riaušių vaizdo įrašai. „Tačiau aš ten nieko nedarau. Vienur esu užfiksuotas stovintis, kitur – bėgu“, – pasakojo taksistas. Molėtiškiui yra pareikšti įtarimai dėl riaušių organizavimo ir smurto kurstymo panaudojant šaunamąjį ginklą arba sprogmenis, pasipriešinimo policijos pareigūnams. Už tai gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

 

        Sausio 16-ąją į sostinę S.Žukauskas buvo atvažiavęs su pažįstamais. Jis teigė prie Seimo nuėjęs tik iš smalsumo ir jokių ginklų neturėjęs.

 

        Žmonių minioje buvo ir kaunietis Raimundas Jokimčius, kurį tądien bandė apginti molėtiškis. Iš skirtingų miestų atvažiavę vyrai tuo metu vienas kito nepažinojo. Per patį įvykių įkarštį, kai Nepriklausomybės aikštėje skraidė guminės kulkos, o susirinkusieji slėpė akis nuo ašarinių dujų, R.Jokimčius pastebėjo, kad vienam jaunuoliui perplėšta ausis. Tai buvo panašu į kulkos paliktą žaizdą. Netoliese stovėjo ginkluotas pareigūnas. Pamatęs, kad tvarkos saugotojas kelia automatą ir taikosi į žmones, prie jo prišoko R.Jokimčius. „Nustokit šaudyti. Kodėl lietuviai šaudo į lietuvius?“ – 43 metų kaunietis tikino tokius žodžius pasakęs policininkui. Pareigūnas jam atsakęs, kad ginasi nuo akmenis svaidančių riaušininkų. Netoliese su akmenimis ir sniego gniūžtėmis rankose stovėjo agresyviai nusiteikę jaunuoliai. Tada R.Jokimčius ėmė drausminti juos. Kol kaunietis verslininkas bendravo su vienu pareigūnu, prie jo prišoko kitas, griebė už sprando ir netrukus pargriovė. Išvydęs tai S.Žukauskas puolė ginti R.Jokimčiaus. Po konflikto su policijos pareigūnais abu vyrai su būriu kitų buvo sulaikyti ir nuvežti į komisariatą. Molėtiškis ir kaunietis pačią dieną buvo išleisti namo. 

 

        Teismas vėliau abiem minėtiems vyrams turėjo paskirti administracines nuobaudas. R.Jokimčiui buvo paskirta 400 litų bauda už tai, kad dalyvaudamas mitinge nesilaikė nustatyto atstumo ir per arti priėjo prie Seimo rūmų. Kad kaunietis priešinosi policijai, nebuvo įrodyta.

 

        Panašaus teismo sprendimo tikėjosi ir S. Žukauskas. Tačiau paskambinęs į teismą pasiteirauti apie paskirtą baudą, taksistas išgirdo, kad jo byla perduota prokuratūrai. Nuvykęs į prokuratūrą, vyras sužinojo, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas, o jo butas ir automobilis – areštuoti. 

 

        Vilniaus apygardos prokuratūros atstovas Aleksandras Juozapaitis pareiškė, kad riaušių organizatorių byla teismui gali būti perduota dar šią savaitę arba liepos pradžioje. Anot jo: „Riaušėse dalyvavusių asmenų nuotraukos buvo išplatintos internete, jie buvo atpažinti ir iš vaizdo įrašų. Teismui prokurorai tikrai neperduos bylų, neturėdami įrodymų apie jų dalyvavimą riaušėse. Per riaušėmis virtusį mitingą buvo išdaužyti Seimo rūmų langai, padaryta apie 200 tūkstančių litų nuostolių. Juos turės atlyginti kaltinami asmenys, todėl prokuratūra areštavo jų turtą. Jei teismas įtariamuosius išteisins, areštas bus panaikintas.“

 

        Milda Kuizinaitė

        lrytas.lr, 2009 06 26

 

        Taip pat skaitykite:

        Turgaus prekiautoja Asta Graževičienė: „Nesijaučiu gyvenanti demokratinėje šalyje”

        „Riaušininkas“ iš Pakruojo: Minią išprovokavo šūviai

        Piliečių persekiojimas tampa kasdienybe?

        Žmogaus teisių stebėjimo institutas apie teisę į taikius susirinkimus

        Sausio 16-osios protestuotojų veiksmai – politinės valios išraiška (visuomeninių organizacijų pareiškimas)

        Dėmesio! Teisinė pagalba nukentėjusiems nuo policijos sausio 16 d.        

 

        policija sausio 16

 

        policija vaikai

 

        policija saudo

 

Komentarai  

 
0 # taiHeh Y-m-d H:i
Tai kalbos nėra, suras ką apkaltint ir kam baudas įkalt.Koks, koks ten nuostolis? 200000 Lt?! Fuck tą išpūstą nuostolį, konservai, socdemai ir kitos utėlės padarė lietuvos žmonėms milijardinius nuostolius, bet anys važinėja limuzinais, prie anų taip lengvai net neprieisi.
Gal ir persigas koks vienas kitas televizoriaus žiūrėtojas nuo tokių bylų, bet bus ir tokių, kurie pajus tik dar didesnę neapykantą ir panieką valstybės mašinai. Gal į judėjimą ateis daugiau žmonių...
 
 
0 # .A. Y-m-d H:i
O gal dabar reik pratistuot pries situ dvieju zmoniu sulaikima?? kad valdzia negalvotu kad viska jie taip lengvai apdarys
 
 
0 # aaaaaaaaaaaaa Y-m-d H:i
nereikia buduliu būt ir budulių revoliucijose dalyvaut, ir nebus problemų. bet šitam puslapiui kaip visada palot reikia prieš kažką
 
 
0 # aaaaaaatyrinėtojas Y-m-d H:i
Jo jo. Reikia būt skinhedu, smirdėt bambaliniu alum ir vapėt apie kovą prieš žydus ir negrus.
Ir kasdien vaikščiot palot į anarchija.lt.
 
 
0 # wq* Y-m-d H:i
Nu va pasodins dabar nekaltą žmogų.
O kas gražins žmonėms pavogtus ir iššvaistytus pinigus per tiek metų?
Viskas nuėjo per nieks, kam tos aukos per sausio 13d buvo reikalingos? Kad vėl grįžtume atgal?
 
 
0 # aaaaaaaaaaa Y-m-d H:i
Jo, visi, kas ne anarchistai - skinai :D
 
 
0 # ne į temąneo Y-m-d H:i
O kaži anarchija.lt blokuoja IP, kad žmogus negalėtų prisijungti prie tinklalapio? Bo bambalio patriotai.lt tai šitaip daro.
 
 
0 # v temuzaycik Y-m-d H:i
jo . reik pradet blokuot shytus fashius. virai, fashystai puola!!
 
 
0 # to neoen arche Y-m-d H:i
A.lt IP neblokuoja ir komentarų netrina. Išimtis - komentarai su keiksmažodžiais ir atvirais užgauliojimais.
 
 
0 # trinamazylis Y-m-d H:i
Kai kuriuos komentarus ir čia ištrina, pats tai esu pastebėjęs gal trys kartus šį mėnesį.
 
 
0 # wq* Y-m-d H:i
Jo patriotai.lt, tai ten diktatūra. Priimama tik viena nuomonė t.y. "teisinga". Beždžionės žodžiu.
 
 
0 # Prievarta sukelia pasipriesinimamazylis Y-m-d H:i
Tokie prievartiniai valdžios veiksmai valdančių klanų siekiamą rezultatą gali duoti tik trumpu laikotarpiu.
Dažnai pavyksta naudojant tiesioginę prievartą, ar vėliau įjungiant juridinę mėsmalę, užgniaužti pasipriešinimą ir atgrasyti pasyviai protestuojančiu s nuo aktyvių veiksmų, tačiau iš neteisingai nukentėjusių formuojasi ryžtingas pasipriešinimas , vedamas ne tik ideologijos, bet ir keršto troškimo.
 
 
0 # meditacijos žmogaus teisių tema+ Y-m-d H:i
Štai kur tikra brandi demokratija. Bubilius ir Adamkiewicz - tai jums ne koks Medvedoputinas!
 
 
0 # skirta +mazylis Y-m-d H:i
Klausimas

13 Šeštadienis, 27 Birželis 2009 14:51
+

Gal galėtum mestelti kokia nuorodą, kur Adamkus nusikalba žmogaus teisių tema. Bent jau neseniai vetavęs keletą įstatymų pasielgė teisingai, nors ir žlugdydamas save kaip politiką.
O gal tau užkliuvo, kad beginklis senukas su chebra buvo užsukęs į Gruzija kai Putinoslavijos kareiviai atstatinėjo ten konstitucinę tvarką ir atkreipė į tai pasaulio dėmesį.
Beje ar nemanai, kad vartodamas žodį Adamkiewicz rodai nepagarba lenkų tautybės žmonėms.
 
 
0 # NWO politrukams+ Y-m-d H:i
Gal galėtum mestelti kokią nuorodą, kur jis protingai kalba bet kokia tema? O "žlugdydamas save kaip politiką"... čia jau viršūnė, negaliu...
Beje, ar nemanai, kad vartodamas žodį Putinoslavija, rodai nepagarbą rusų kultūrai ir rusų tautybės žmonėms?
 
 
0 # Skirta +mazylis Y-m-d H:i
Atsakyti klausimu į klausimą labai nekorektiška. Jei pasakei, kad Adamkus nusikaltėlis tai pats ir turėtum ir pagrįsti savo teiginį. Yra tokia savoka kaip nekaltumo prezumpcija, kuri reiškia kad žmogus laikomas nekaltu kol neįrodyta kitaip - beje tai viena iš žmogaus teisių. Tad jei ką nors kaltini turėtum tai pagrįsti ir svariais įrodymais. Nepateikęs įrodymu tampi paprasčiausiu šmeižiku.

Žodžiu junginį Putinoslavijos kareiviai naudoju norėdamas pabrėžti, kad ne rusų tautą kariavo tą karą, o Putinas su gauja.
 
 
0 # NWO politrukams+ Y-m-d H:i
"Atsakyti klausimu į klausimą labai nekorektiška."
Gal tu antisemitas?

"Yra tokia savoka kaip nekaltumo prezumpcija"
Jei valstybėje dedasi velniava, visi sveiko proto piliečiai dėl to kaltins, inter alia, ir tos valstybės vadovus. Kai ta velniava kyla iš valstybės institucijų - pirmiausia juos. Norint galima tai pavadinti politinio kaltumo prezumpcija.
Tu dar kanonų teisę į politiką įmaišyk.

"naudoju norėdamas pabrėžti, kad ne rusų tautą kariavo tą karą"
Kaip tik demokratas, taip ir serga didybės manija. Kas tau davė teisę kalbėti rusų tautos vardu? Klausinėk Rusijos piliečių, kaip jie žiūri į Putiną ir kaip - į Saakašvilį. Jei dar nežinai atsakymo.
 
 
0 # be temosto + Y-m-d H:i
Gal eik i savo lefta.RU ir rasinek ten savo bolsevikini marazma, ir dar pagarbink Putina. Nors siaip nesi labai nuoseklus, nacbolai gi nepatenkinti ir Putinu (prisimenant Limonovo ekscesus).
 
 
0 # be temos+ Y-m-d H:i
Gal eik tu nach... (išbraukta) tiek jau to - pas psichiatrą.

P.S. Ar kas esat matęs "patriotą", kuris nebūtų debilas? Rusijoje pasitaiko, Lenkijoje pasitaiko, Lietuvoje - ne, nepasitaiko. Vargšė Lietuva.
 
 
0 # be temosto + Y-m-d H:i
Kur tu cia tuos patriotus matai. Gal eik tu uzsiimk rimtesniais darbais, o tai rasineji propagandini marmala po kiekvienu straipsniu. Neturi ka veikt, eik i kokias statybas issilieti, o gal per senas? Jau net anarchistai saiposi is tavo komentaru, kad tik juoda ir balta sugebi matyt, senas propagandistini perdila.
 
 
0 # be temos+ Y-m-d H:i
Patriotų be kabučių čia tikrai nematau. Matau debilą, kuriam Putino paminėjimas neutraliame kontekste sukėlė nedidelę isteriją. Ajajai rūskei puola ui kap baisū:-)
Kada, kur, kiek ir ką man rašyti - tai pirmiausia sprendžiu aš pats. O tokių kaip tu nuomonė šiais klausimais man apskritai neegzistuoja.
Tai tiek.
 
 
0 # poreikisevaldas Y-m-d H:i
matau labai svarbu ką nors iškeikt, kubiliaus šutvė toli tai apsiribojama kuom nors lengviau pasiekiamu :sad:
 
 
0 # Skirta +mazylis Y-m-d H:i
Tu rašei
1)
Сituoju tave
"Atsakyti klausimu į klausimą labai nekorektiška."
Gal tu antisemitas?''
Paaiškinimas
Stereotipą ,kad klausimu į klausimą atsako žydai, yra susidarę antisemitai. Iš tikrųjų tokią disputo strategija naudoją daugelis nesąžiningų ginčininkų.
Išvada
Greičiausiai tu esi antisemitas
2)
Сituoju tave
"Yra tokia savoka kaip nekaltumo prezumpcija"
Jei valstybėje dedasi velniava, visi sveiko proto piliečiai dėl to kaltins, inter alia, ir tos valstybės vadovus. Kai ta velniava kyla iš valstybės institucijų - pirmiausia juos. Norint galima tai pavadinti politinio kaltumo prezumpcija.
Tu dar kanonų teisę į politiką įmaišyk.
Paaiškinimas
Nekaltumo prezumpcija yra kiekvieno žmogaus teisė ,nesvarbu kokią padėtį visuomenėje jis užimtų, įrašyta ,,Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje''.
Cituoju 11 to straipsnio pirmą dalį: ,,1. Kiekvienas, kaltinamas baudžiamojo nusikaltimo padarymu, turi teisę būti laikomas nekaltu tol, kol jo kaltumas įstatymo nustatyta tvarka neįrodomas viešame teismo procese, kuriame jam buvo suteiktos visos būtinos gynybos garantijos.
Išvada
Tu greičiausiai nesuvoki ir negerbi kitų žmonių teisių.
3) Сituoju tave.

"naudoju norėdamas pabrėžti, kad ne rusų tautą kariavo tą karą"
Kaip tik demokratas, taip ir serga didybės manija. Kas tau davė teisę kalbėti rusų tautos vardu? Klausinėk Rusijos piliečių, kaip jie žiūri į Putiną ir kaip - į Saakašvilį. Jei dar nežinai atsakymo.
Paaiškinimas.
Tauta su vienu lyderiu tapatina tik fašistiniu pažiūrų žmonės. Tauta tai žmonės su skirtingom nuomonėm kartais ir kardinaliai priešingom Rusija ne išimtis, daugelis mąstančių Rusijos žmonių smerkia Putino režimą ir labai pagrįstai.
Išvada
Tu greičiausiai fašistas.
 
 
0 # politkorektišku mo keliai ir klystkeliai+ Y-m-d H:i
1) Greičiausiai tu nesuvoki, kas yra antisemitas.
Kad būtų lengviau tapatinti mane su antisemitu, esu priverstas pasakyti, kad ne visi antisemitų turimi stereotipai iš tiesų yra stereotipai, ir kad ne visi jie yra klaidingi. Absoliučiai klystančių žmonių nebūna lygiai taip pat, kaip nebūna absoliučiai teisių.

2) Tarp valstybės institucijų ir kaltinamojo egzistuoja ne visai toks santykis, kaip tarp valstybės piliečių ir tos valstybės vadovo:-). Spėjau pastebėti, kad kartais tau būna blogai su elementaria logika, jau nekalbant apie žmogaus teisių suvokimą.

3) O kokių pažiūrų žmonės įžeidžiu vardu vadina visą šalį, jei nepritaria jos lyderiui? "Demokratai", žinoma.
Dabar prie reikalo.
Netapatinti dar nereiškia priešpriešinti. Dauguma rusų Putiną ir Medvedevą vertina teigiamai. Didelė dauguma rusų Saakašvilį vertina labai neigiamai. Tokie yra faktai, o kaip juos vertinti - tai jau kiekvieno asmeninis reikalas. Tačiau teks susitaikyti su tuo, kad ne visi žmonės turi tokius pat įsitikinimus kaip tu, ir kad ne visos tautos mąsto taip, kaip liepia mąstyti "New York Times".
Ir pasikartosiu: tu neturi jokios teisės išdavinėti mąstančio žmogaus sertifikatus.

Išvada: pasaulis ne toks paprastas, kaip tau norėtųsi.
 
 
0 # kiek kainavo langai ?sirena Y-m-d H:i
koks ten nuostolis? 200000 Lt?! ėėėėė, o nieks nesidomėjo, o gal pastatas apdraustas....? ?? kažkaip keista, kad valdžia būtų tokia kavaila ir nepdraustų "savo namų" nuo stichinių nelaimių, gaisrų ir t.t....