Teismo sprendimu iš Italijos mokyklų bus pašalinti visi kryžiai
politika

kryziai mokyklose        Strasbūre įsikūręs Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) antradienį vienbalsiai priėmė istorinį sprendimą, kad iš Italijos mokyklų būtų pašalinti visi kryžiai kaip katalikų religijos simboliai. Teismas konstatavo, kad mokyklose esantys kryžiai pažeidžia „tėvų teisę auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus bei mokinių teisę į religijos laisvę“. Toks sprendimas buvo priimtas išnagrinėjus suomių kilmės Italijos pilietės Soile Lautsi bylą prieš Italiją. S. Lautsi 2002 m. kreipėsi į Vittorino da Feltre mokyklos, kurią lankė du jos vaikai, vadovybę, prašydama nukabinti iš klasių kryžius. Mokyklai atsisakius patenkinti prašymą, S. Lautsi kreipėsi į Italijos teismus, tačiau nesėkmingai. Galiausiai italė kreipėsi į Europos žmogaus teisių teismą, kuris ir priėmė sprendimą. Teismas taip pat nurodė Italijai atlyginti moteriai patirtą moralinę žalą ir priteisė 5000 eurų.

 

Šiuo teismo sprendimu pasipiktino Vatikanas. „Europos teismo sprendimas Vatikane buvo sutiktas su šoku ir liūdesiu“, – sakė Šv. Sosto spaudos salės direktorius Federico Lombardi, kuris pridūrė, kad guiti iš švietimo sistemos aukos simbolį yra „neteisinga ir trumparegiška“. Pasak F.Lombardi, liūdna, kad Nukryžiuotasis gali būti laikomas visuomenės skaldymo simboliu.

 

Vatikanui paantrino ir kai kurie dešiniosios Italijos valdžios atstovai. Premjero Silvio Berlusconi vyriausybės nariai savo nepasitenkinimą reiškė tokiais žodžiais kaip „gėdinga“, „įžeidžiama“, „absurdiška“, „nepriimtina“ ir „pagoniška“. „Tai bjaurus sprendimas“, – sakė buvęs kultūros ministras Rocco Buttiglione, kuris padėdavo rašyti popiežiaus enciklikas. „Jis turi būti griežtai atmestas. Italija turi savo kultūrą, savo tradicijas ir savo istoriją. Tie, kurie pas mus atvyksta, turi suprasti ir priimti šią kultūrą ir šią istoriją“, – sakė jis. Italijos valdžia žada apskųsti šį teismo sprendimą.

 
Pagal spaudos pranešimus parengė Judošius
2009 11 04

 

Komentarai  

 
0 # teisinga: Y-m-d H:i
Geras sprendimas
 
 
0 # gerasgeras Y-m-d H:i
geras
 
 
0 # EU = CCCP$ Y-m-d H:i
Geras sprendimas,bet ji priėmė ne pačios mokyklos ar Italijos gyventojai,o Strasbūras.
 
 
0 # vis vienkostia Y-m-d H:i
vis viena Kryzius grys i mokyklas, o anarchsitai eis i sortyro skyle.
 
 
0 # ...auto-bus Y-m-d H:i
Geras sprendimas, nera ka ir pridurti.
 
 
0 # amengonzikas Y-m-d H:i
nešvankus komentaras pašalintas
 
 
0 # niceNIce Y-m-d H:i
nice
 
 
0 # del tu kryžiųromas Y-m-d H:i
Kompleksuotiems žmonėms tik gali trukdyt kažkos daiktas, jei netiki, tai netiki - koks skirtumas ar kabo tas kryžius...na bet tokie kaip jūs psichinių problemų turi įvairiausių...
 
 
0 # .Egidijus Y-m-d H:i
Nemanau, kad tas kryzius sudare kamnors rimtu problemu. visai kitas variantas butu jeigu butu znogui i galva kalama kokia religija per prievarta