Mirė kairysis Amerikos istorikas Howardas Zinnas
politika

Howatd Zinn        2010 m. sausio 27 d. mirė Howardas Zinnas – 87-erių metų sulaukęs amerikiečių istorikas, politologas, dramaturgas, kairysis intelektualas, aktyvus įvairių antimilitaristinių ir antirasistinių judėjimų dalyvis. Politinės H. Zinno pažiūros priskiriamos demokratiniam socializmui, besiribojančiam su anarchizmu, savo darbuose jis naudojo marksistinę metodologiją.

 

Visuotinę šlovę H. Zinnui atnešė knyga „Jungtinių Valstijų liaudies istorija“ (People’s History of the United States, 1980). Autorius atsisakė tradicinio požiūrio į istoriją kaip į „prezidentų ir generolų istoriją” ir susikoncentravo į Amerikos socialinių klasių kovą, indėnų genocidą, vergų sukilimus, paprastų fermerių, vargšų, imigrantų ir čiabuvių gyvenimą, ekspansinę Amerikos valstybės politiką. Knyga susilaukė tokio populiarumo, kad 2007 m. pagal ją buvo susuktas daugiaserijinis dokumentinis filmas.

 

„H. Zinno darbai pakeitė ištisos kartos žmonių sąmonę, nutiesė kelius naujam pasaulio suvokimui ir turėjo didžiulės reikšmės mūsų gyvenimui. Kai reikėdavo neatidėliotinų veiksmų, visada galėjai būti tikras, kad H. Zinnas parodys pavyzdį ir patikimai stovės pirmosiose gretose“ (N. Chomsky).

 
 
a.lt, 2010 01 28
 

Skaitykite Howard Zinn: Keičiant Obamos nuostatas (video)

 

 

Komentarai  

 
0 # fdffdf Y-m-d H:i
Nu jo, šviesus žmogus buvo, o jo žmonių istorija man žiauriai patiko ir patinka. Kai jis pats skaito, dar viskas įdomiau gaunasi. Valdė ne tik plunksną, bet ir liežuvį, ir bajeriai geri pas jį išeidavo.
 
 
0 # ados Y-m-d H:i
Kietas sis senis Zinn'as.
Kieta ir jo knyga, galinti buti pavyzdziu Lietuvos istorijos tyrimams, iki siol istrigusiems dogmose ir sustabarejusiu, neidomu metodu gniauztuose. Turiu omeny ne M. Pociaus istorija ( kuri, mano galva, visiskai nevykusi). Gal kadanors ja isvysime lietuviu kalba.
 
 
0 # :)Viešpatis Dionisas Y-m-d H:i
Būtų gerai, kad mirtų ir jo idėjos :-) To linkiu ir Chomskiui, mirti visomis įmanomomis prasmėmis, tiek ligvistikoje, tiek politikoje.
 
 
0 # apie Viešpatį Dionisąpinčius Y-m-d H:i
Šiandien tie, kurie šoka ant mirusiųjų kapų, vadina save įvairiais vardais - solipsistais, nyčininkais, postanarchistai s, o seniau juos vadino kur kas paprasčiau - niekšais ir išgamomis ;-)