Turgaus prekiautoja Asta Graževičienė: „Nesijaučiu gyvenanti demokratinėje šalyje”
politika

alytus 2009 02 18      Vakar Alytaus rajono apylinkės teisme nagrinėta pirmoji administracinio teisės pažeidimo byla turgaus prekiautojai Astai Graževičienei, kuri dalyvavo sausio 16-ąją Alytuje profesinių sąjungų ir aktyvių piliečių surengtoje protesto akcijoje prieš mokesčių didinimą dirbantiesiems pagal verslo liudijimus, žmonių skurdinimą, nedarbą, sporto, kultūros, spaudos naikinimą. Vakar profsąjungos ir aktyvūs miesto piliečiai Rotušės aikštėje organizavo piketą palaikyti šią moterį ir kitus turgaus prekeivius, kuriems administracinio teisės pažeidimo dėl dalyvavimo sausio 16-osios protesto akcijoje bylos Alytaus teisme nagrinėjamos šiandien.

 
 
Bylos – už aktyvumą
 

Alytiškė A.Graževičienė, kaip ir kiti turgaus prekiautojai, apie sausio 16-ąją Alytuje rengiamą protesto akciją sužinojo iš profsąjungų, žiniasklaidos. Neišvykusieji į šią akciją sostinėje buvo kviečiami burtis prie savivaldybių ir išsakyti bėdas dėl slegiančių mokesčių dirbantiesiems pagal verslo liudijimus, vykdomos nedarbo, žmonių skurdinimo politikos, didinant mokesčius naikinamo sporto, kultūros ir spaudos.

 

Negalėjusieji vykti į Vilnių Rotušės aikštėje ir prie Jazminų gatvės turgavietės būriavosi tuo pačiu laiku kaip sostinėje – sausio 16-ąją 12 valandą. Keliems šimtams alytiškių, atėjusių prie Jazminų turgavietės, o vėliau bendru sutarimu atžygiavusių į Rotušės aikštę, buvo nė motais šios protesto akcijos oficialioji pusė – tai, kad savivaldybė neišdavė leidimo protestuoti. Jo niekas ir neprašė, nes protestų banga tądien ritosi per visą Lietuvą.

 

Alytaus policininkai apie ją taip pat žinojo – jų ekipažas protestuotojus nuo turgavietės atlydėjo į Rotušės aikštę. Jiems nedraudė užeiti į savivaldybės posėdžių salę, kurią atrakino patys valdininkai. Šie susirinkusiems protestuotojams pasiuntė popieriaus lapus, juose žmonės, nieko blogo negalvodami, pasirašė vardus ir pavardes. Aktyviausieji kalbėjo apie miesto problemas, užklupusį nedarbą, didelius komunalinius mokesčius ir verslo žlugdymą.

 

Jų aktyvumas atsirūgo kvietimais į teismą. Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas protokolus dėl trijų asmenų administracinio teisės pažeidimo išsiuntė į teismą, dar dviem asmenims jie rengiami.

 

Vakar administracinio teisės pažeidimo byla, iškelta turgaus prekiautojai A.Graževičienei, jau buvo nagrinėjama Alytaus rajono apylinkės teisme. Šiandien bus nagrinėjamos bylos dar dviem turgaus prekeiviams - sausio 16-osios protesto akcijos Alytuje dalyviams. Administracinio teisės pažeidimo bylos jiems iškeltos dėl aktyvaus dalyvavimo protesto akcijoje, kuriai nebuvo išduotas miesto savivaldybės leidimas.

 
 
Teikiama neatlygintina pagalba
 

A.Graževičienę Alytaus rajono apylinkės teismas už dalyvavimą savivaldybės nepalaimintoje protesto akcijoje vakar nubaudė įspėjimu. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už pažeistą susirinkimų ir kitų masinių renginių organizavimo tvarką galėjo būti skirta bauda nuo 500 iki 2 tūkst. litų arba areštas iki 30 parų.

 

„Aš dėkinga teismui, kad suprato mano padėtį. Juk tikrai nebuvau tos protesto akcijos organizatorė. Visa Lietuva žinojo apie sausio 16-osios protesto akcijas visuose miestuose. Iš kur aš galėjau žinoti, kad jai reikalingi kažkokie savivaldybės leidimai, o pasakyti savo nuomonę apie padėtį šalyje, maniau, turiu teisę. Pasirodo, neturiu, nesijaučiu gyvenanti demokratinėje šalyje”, - po teismo kalbėjo A.Graževičienė.

 

Jai neatlygintiną teisinę pagalbą teisme suteikė alytiškis Rytis Valūnas, dirbantis Vilniaus advokatų kontoroje „J.Judickienė ir partneriai”. R.Valūnas tokią pat pagalbą ketina teikti ir šiandien Alytaus teisme nagrinėjamose dviejų asmenų administracinio teisės pažeidimo bylose dėl dalyvavimo sausio 16-ąją mieste vykusioje protesto akcijoje.

 

R.Valūno teigimu, formalus Susirinkimų įstatymo pažeidimas yra, bet policijos pareigūnai turėjo imtis veiksmų ir neleisti žmonių į savivaldybę per pačią akciją, ne tik imti rašyti pažeidimų protokolus.

 

Vakar profesinės sąjungos ir aktyvūs miesto piliečiai Rotušės aikštėje surengė piketą palaikyti protesto akcijoje dalyvavusius ir nukentėjusius alytiškius. Pasak jo rengėjų, daug kas palaiko nukentėjusiuosius, tačiau pikete, kuriam savivaldybės leidimas nereikalingas, gali dalyvauti iki dešimt žmonių. „Mes ir susirikiavome Rotušės aikštėje, kaip reikalauja įstatymai, ne arčiau kaip 25 metrai nuo savivaldybės pastato”, - pabrėžė piketo rengėjai.

 

Alytiškis Seimo narys socialdemokratas, teisinį išsilavinimą turintis Julius Sabatauskas, sužinojęs apie vakarykštį piketą ir teismo priimtą sprendimą dėl protesto akcijoje dalyvavusios A.Graževičienės, sakė: „Aš džiaugiuosi, kad esant formalių pažeidimų teisme suveikė protingumo kriterijus, kurio pristigo miesto savivaldybės vadovams. Jie nuėjo keršto keliu, susirinkdami protestuotojų pavardes. Manau, policijos pareigūnai, inspiruoti savivaldybės vadovų, aktyviausiems protesto akcijos dalyviams surašė administracinio teisės pažeidimo protokolus. Žmonės, ypač turgaus prekiautojai, į protesto akciją susibūrė spontaniškai, nes pajuto, kad kyla jų išgyvenimo klausimas. Pati Seimo valdančioji dauguma po sausio 16-osios visuotinės protesto akcijos ėmė taisyti teisės aktus dėl numatyto mokesčių didinimo smulkiesiems verslininkams, dirbantiems pagal verslo liudijimus.”

 

Alma Mosteikaitė

www.alytausnaujienos.lt
2009 02 19
 
alytus 2009 02 18

 

 

Komentarai  

 
0 # ką nors daromanti-police Y-m-d H:i
Gaila žiūrėti į 6 diedukus, "kovojančius" už žodžio laisvę. Gėda mums, kad jiems nepadedam.
 
 
0 # --railgunner kid Y-m-d H:i
kažkodėl tendencinga -- kai vyksta koks protestas, tai žurnalistai "pamato" tik kelis pavargusius diedukus ir bobutes
 
 
0 # mums meluojaSF Y-m-d H:i
Daugelis valdžios ir verslo žmonių žino, kad yra jėga organizuota ir įtakinga, viska stiebianti ir kontroliuojanti , su visais surišta ir visus valdanti, apie kuria jie gali kalbėti tik šnabždėdami.
Ko daugiau mes mąstome, apie save, apie tai ką girdime ir matome ,tuo daugiau įsitikiname, kad mums meluoja , meluoja visos valstybinės struktūros ir organizacijos. Paklauskit savęs, kodėl yra grupė žmonių kurie gali nesilaikyti nustatytų taisyklių bei normų ,kodėl jų niekas neliečia ir nebaudžia už pinigų švaistymą ,neskaidria privatizacija, valstybės turto grobstymą, bankines aferas. Didžiausia bausmė už paviešintus nusikaltimus ,atsistatydinim as arba perkėlimas i kita postą . Atsakymas į ši klausimą -Ištikimą tarnybą valdančiajam klanui. Tarnaudamas klanui, didindamas klano turtus, valdininkas yra nepažeidžiamas jokių teisėsaugos institucijų , užima aukštus postus, gauna procentą už suregztas aferas ir išeina į užtarnauta poilsi turtingas žmogus, gavęs ordiną ir valstybinė pensija . Ko giliau jus susimąstysite, to daugiau suprasite, koks melas jus supa. Mokėkite matyti tiesa ,ieškokite tiesos, neleiskite savęs išnaudoti ,nesiskolinkite iš bankų, dirbkite sau, nevergaukite valstybei ,bukite laisvas žmogus. Nepasitikėkite jokiais partiniais autoritetais ,prezidentais ,ministrais, merais , nes jie yra tik ištikimos klanų marionetes ,tarnaujančios bankininkų ir monopolijų korteliui.