Piliečių persekiojimas tampa kasdienybe?
politika

patriotai.lt skundikai        Lietuvoje formuojamas labai pavojingas precedentas, galintis mūsų šalį paversti policine valstybe. Tarybiniais laikais vykdytas piliečių persekiojimas dėl politinių pažiūrų gali vėl tapti kasdieniu dalyku.

 

Vasario 25 dieną policininkai apsilankė pas filosofę ir publicistę doc. dr. Nidą Vasiliauskaitę ir apkaltino ją dalyvavus sausio 16 d. riaušėse. Pasak jų, buvo gautas anoniminis skundas, kad vienoje riaušininkus užfiksavusioje nuotraukoje esą galima atpažinti Nidą Vasiliauskaitę. Šį kaltinimą anksčiau savo portale buvo patalpinę radikalūs „patriotai“, nepatenkinti visuomenine N. Vasiliauskaitės veikla, taip pat savo bloge istorikas T. Baranauskas.

 

Tolerantiško jaunimo asociacijos nuomone, kyla pagrįstų įtarimų, kad šie pareigūnų veiksmai, kai asmuo persekiojamas remiantis anoniminiais skundais – ne atsitiktinumas. Jų priežastimi galėjo tapti filosofės viešai pareikšta alternatyvi nuomonė apie sausio 16 d. kilusias riaušes.

 

Policijos praktika naudoti neteisinius metodus bylų tyrimui atveria duris „raganų medžioklei“. Nuo šiol kiekvienas „lojalus pilietis“ galės išsirinkti iš policijos tinklalapio nuotrauką, panašiausią į nemėgstamą žmogų, ir saugiai anonimiškai jį įskųsti, neprisiimdamas už tai jokios atsakomybės.

 

Tokie veiksmai kelia itin didelę grėsmę Lietuvos demokratijai ir visų šalies piliečių laisvėms bei jų saugumui. Jei šiandien toks atvejis nesusilauks tinkamos reakcijos, rytoj pareigūnų vizito galės susilaukti kiekvienas, neįtinkantis vyraujančiai politinei valdžiai.

 
Artūras Rudomanskis
Tolerantiško jaunimo asociacija
 
2009 02 26

 

 

Komentarai  

 
0 # a jau pats pamirses kiek skundu prirases?a jau pats pamirses kiek skundu prirases? Y-m-d H:i
rudomanski tu rudomanski
 
 
0 # juokiasi puodas, kad...Aššš Y-m-d H:i
Tai ja uzdare uz grotu ar ne? Jei ne, tai kas cia tokio? - Atejo, patikrino ir isejo. O apie skundikus, tai galiu sitai pasakyti: "juokiasi puodas, kad katilas juodas".
 
 
0 # oficiali veiklos kryptis - stukalintipaimta is tja.lt Y-m-d H:i
Kovodami su neapykantos kurstymu:

informuojame teisėsaugą apie neapykantos kurstymą viešojoje erdvėje;
rengiame pranešimus ir informuojame institucijas bei organizacijas apie žmogaus teisių pažeidimus Lietuvoje;
padedame surasti būdus kaip savarankiškai apginti savo teises.
 
 
0 # kaip manairumonskiui Y-m-d H:i
leonidas apsisikes namuose sedi ir dekoja dieva kad ji su nida sumaise?
 
 
0 # @@ Y-m-d H:i
Pries tuos gaidzius reik ju ginklais kovot arba molotovais uzmetyt
 
 
0 # Varantiems ant autoriausHmz Y-m-d H:i
Leisiu sau pastebėti, kad TJA nerašė anoniminių skundų. Tokie dalykai patriotukams labiau prie veido tinka.
 
 
0 # tikiejimas ?tikintis ? Y-m-d H:i
o tu tiki koorporacine ziniasklaida , ar tiki tik jos dalimis kuriomis kalba rumomanskis pocevicius ir nida?
 
 
0 # Fuck youFock Y-m-d H:i
Nevalingas tuštinimasis tesiasi. Pseudo filosofai ir vaiku darželio proletarai isteriškai klykia. Graudu. O juk kiekvieno tikro revoliucionieri aus kelias eidavo per kalėjimą ir represijas. Matome, kad čia tik suvaikėjusių durnių banda, kurie norėjo žaisti revoliucionieri us.
 
 
0 # tolerastas būtų tei teisus...punksas Y-m-d H:i
Tolerastas iš dalies teisus, jei tikrai patriotai.lt nusiuntė anoniminį skundą - gėda. Kovoti reikia atvirai. Tačiau manau, kad jokio skundo nebuvo, tiesiog policija reagavo į publikaciją.
 
 
0 # ?joncius Y-m-d H:i
kokis cia skundimas? cia labai teisinga pilietine pareiga.
 
 
0 # .Art. Y-m-d H:i
Wuhu nuo siol skundima vadinam piletine pareiga!!! YEAAA!!!!!!
 
 
0 # Iš Tikro Lietuvos Patrioto žodynėlioTrue-NSBM band White Evil Satanic Aryan Armatūra Y-m-d H:i
STUKAČINIMAS - nepatriotiškas terminas, nevartotina; žr. STUKSENIMAS.

STUKSENIMAS - Šventa pilietinė kiekvieno Tikro Lietuvos Patrioto pareiga. Jei kaimynas supeikė tavo corpsepaint'ą arba ilgus, pusę metų neplautus plaukus - nedelsdamas ką nors pastuksenk į policiją apie tą bolševikinį niekšą! Heil Satan!

TIKRAS LIETUVOS PATRIOTAS - Tas pat, kas "ožių" kastos atstovas, ir jis, kaip tikras rasiškai bei religiškai susipratęs Arijas, labai didžiuojasi abiem šiais vardais! Heil Satan! Šlovė Ožiui!