Replika: Beraščiai patriotizmo ieškotojai
švietimas

berasciai patriotai        Kovo 11-osios išvakarėse lankiausi Vilniaus universiteto bibliotekos studentų skaitykloje. Prie manęs priėjo toks „patriotiškos“ išvaizdos jaunuolis ir paklausė, ar aš nenorėčiau užpildyti anketos, girdi, tai neužims daug laiko. Atsakiau jam, kad mielai užpildysiu, tačiau vėliau pamačiau, kad anketoje apie Lietuvos patriotizmą nemažai klaidų.

 
Anketos tekstas:
 

„Studentiškas laikraštis atlieka tyrimą tema „jaunimas ir patriotizmas”. Būtų labai malonu jeigu dalyvautumėte apklausoje ir atsakytumėte į kelis pateiktus klausimus.

1. Ar didžiuojatės, kad esate lietuvis(ė)? Jeigu taip arba ne, tai kodėl?

2. Ar džiaugiatės, kad gyvenate Lietuvoje? Jeigu taip arba ne, tai kodėl?

3. Ar eitumėte ginti savo krašto, jei ji užpultu priešai? Jei taip arba ne, tai kodėl?

4. Ar švenčiate valstybines šventes? Kovo 11-ąją, Vasario 16-ąją? Jei taip arba tai kodėl?

6. Ar jums aktualios šiandieninės Lietuvos politinės ir ekonominės problemos?

5. Ar baigę studijas ketinate savo ateitį susiesi su Lietuva? Jeigu taip arba ne, tai kodėl?

 
D. B., 2010 02 12
 
nerastingi patriotai

 

 

Komentarai  

 
+1 # aaaaaaa Y-m-d H:i
Jums pavyko. kelios gramatinės klaidos puikiai parodo, kaip jūs sutrypėte fašizmo demoną. skelbkit pergalę ir tikėkit, kad visi rašyt nemoka
 
 
0 # -dop Y-m-d H:i
nu bet plakatas ta super. :-)))
 
 
0 # nuobodubzzz Y-m-d H:i
Na ir kuo gi anarchistams taip nuolat užkliūna patriotai? Gerbkite ir jų teisę bei laisvę mylėti tai ką jie nori mylėti. Pilna klaidų netgi oficialiojoje žiniasklaidoje, kuri turi redaktorių etatus, o čia kažkokių studenčiokų rašliavas iškapstot ir plojat sau katučių - dar viena pergalė kovoje prieš fašizmą.

Juokinga, kai vienos laisvės yra nuolat menkinamos, o kitos aukštinamos. Kam tas deklaratyvus laisvių propagavimas, jei tam tikra dalis jų yra nuolat niekinama?

ps. nesu aš fašistas/skinas /anarchistas.. ar dar koks *.istas, man tik užkliūna tas ribotas ir deklaratyvus pseudo anarchizmas, kuris kiekvieną kartą perauga į kitaminčių niekinimą... Tai kuo jūs skiriatės nuo fašių?
 
 
0 # na ir sulyginaien arche Y-m-d H:i
Šį nekaltą tekstą prilyginai "kitaminčių niekinimui"? Gal nesi skaitęs straipsnių patriotai.lt?

Žr.: http://www.patriotai.lt/straipsnis/jeigu-lietuva-is-tiesu-butu-fasistine

Jame vyrauja tokia retorika:
radikalūs kairiosios pakraipos marginalai, anarchokomunist iniai pseudointelektualai,
sovietinių laikų politrukai,
anarchizmo liga sergantys „filosofai“,
anarchoidai ir jiems artimi rėksniai,
ir pan.

Jauti skirtumą?
 
 
0 # iskaudinopanzergrenadier Y-m-d H:i
Mane iskaudino jau diskriminuoja patriotus,mazai isprususius zmones tai gal tuoj prades diskriminuot ir lytines mazumas,tautine s mazumas,kitos rases zmones.Baisu jokios tolerancijos is kariuju puses.
 
 
0 # >panzergrenadie rPeka Y-m-d H:i
Mane taip pat įskaudino.
 
 
0 # deja arba idejaKostia Y-m-d H:i
tas pats man buvo Haifoj, tik vietoje zodzio "patriotai" buvo zodis " judejai", tai kvaila. arba esi, arba ne.
 
 
0 # bubaguga Y-m-d H:i
Nu bet ir klausimėliai parinkti. Ar didžiuojiesi būdamas lietuviu? :-) Kažkaip neįsivaizduoju fiziškai žmogaus atsakančio į šitą klausimą teigiamai, ar neigiamai. Teisingas atsakymas gal būtų "negalvoju apie tai". Ar eitumėt ginti savo krašto, ...? Tokį klausimą išgirdęs aš visada atkreipiu dėmesį į tą "savo". Nėra tokio dalyko. Tas kraštas, ar ta teritorija gyvuoja jau šimtus milijonų metų ir ji yra tavo lygiai taip pat, kaip mėnulis, ar paukščių takas, t.y. tavo jis gali būti tik kaip kokia nors poetinė metafora. O poetinę metaforą ginti ginklu, ar net žūti yra lygiai taip pat kvaila, kaip mirti už Gedos posmelį. Čia dar tinka kupė fenomenas. Važiuoja traukinys, stotelėje į tuščią kupė įsėda keleivis. Kitoje stotelėje į tą patį kupė užeina kitas keleivis. Pirmasis jau jaučiasi kaip ir šeimininkas ir būna nelabai patenkintas jei antrasis elgiasi ne pagal "jo kupė" nusistovėjusią tvarką. Patriotai kviečia tą tvarką ginti ir aukoti dėl jos gyvybes. Aš manau, kad tai kvailystė.
 
 
0 # nesistengiu: Y-m-d H:i
jei reikėtų, tai pasistengęs, tur būt, parašyčiau be klaidų.
Stengtis nustojau kažkelintais metais, kai lietuvių kalbą nacionalizavo - paskelbė valstybine.
Be to prastai spausdinu...
Bet nekišu žmonėms į galvas šūdo apie išgalvotas vertybes ir nekompleksuoju, kad darau klaidas.
 
 
0 # ahapatryjotas Y-m-d H:i
nešvankybės ištrintos
 
 
0 # 2 mefisto ir kitbzzz Y-m-d H:i
Cituoju: "Vieno asmens laisvė baigiasi ten, kur prasideda kito asmens laisvė. Mes negalime palaikyti fašistų, nes jų idėjos varžo mūsų laisvę, ypač jei jos būtų įgyvendintos".
Kaip tavo laisvę varžo paprastų patriotų (ne visi gi jie fašistai) meilė tėvynei? Kaip tavo laisvę varžo katalikai mylėdami dievą? Tai kodėl nuolat ant jų pats asmeniškai savo rašiniuose pili pamazgas?

"kažkodėl anarchija.lt, kur jokie patriotai ir kalbos sergėtojai nedirba, klaidų praktiškai nebūna" - deja, bet būna - ypač tavo rašiniuose. Jokių asmeniškumų ir tikrai nenoriu įžeisti, tiesiog yra net keli tamstos rašiniai su faktinėm klaidom ir užvažiavimais ant kitaminčių. Tad vėlgi klausimas - kame tas skirtumas nuo fašių?
 
 
0 # oknokia Y-m-d H:i
Ar tirai esi studentas? Ar šiaip užsukai į skaityklą? Neįtikėtina, kad studentas studentui taip "padėjo". Kitą žemindamas nepakilsi. Lietuviai visada tai žinojo. Gal nesi žmogus iš Lietuvos?
 
 
0 # eik tiktaiauksinis kardas Y-m-d H:i
visi čia iš Lietuvos, tik vieni yra "deleguoti vaikai", mėgstantys eiti rikuuotėje, o kiti - ne :) tokia ta Lietuva ir yra, visokių čia yra, nereikia apsimesti, kad jei neini rikiuotėje - "tu ne iš Lietuvos".