Kalifornijos pankų grupė NOFX: „Klystat, jei didžiuojatės savo tautybe“
menas

NOFX 2006        Politiškai angažuota Kalifornijos pankų grupė „NOFX“ žymi tuo, kad niekada nebendradarbiavo su stambiomis įrašų studijomis ir komercinėmis radijo stotimis, nė karto nepasirodė MTV eteryje, bet jos nariai... vis tiek tapo milijonieriais. Likdami ištikimi DIY filosofijai ir viską darydami patys, paskutiniame XX a. dešimtmetyje jie tapo viena populiariausių pankroko grupių pasaulyje.

 

NOFX“ (pavadinimas kildinamas iš „No effects“, „Be efektų“) susikūrė San Franciske 1983-aisiais metais. Pradinėje kolektyvo sudėtyje grojo vokalistas ir bosistas Michaelas „Fat Mike“ Burkettas, būgnininkas Erikas Sandinas ir gitaristas Ericas Melvinas. Nuo 1991-ųjų pagrindiniu gitaristu bei trimitininku tapo Aaronas „El Hefe“ Abeyta. Išpopuliarėjo grupė 1994-aisiais, kai išleido „auksinį“ albumą „Punk in Drublic“. Per visus veiklos metus „NOFX“ išleido 10 studijinių albumų, 15 diskų ir daugybę singlų. Grupė savarankiškai visame pasaulyje pardavė daugiau nei 6 milijonus įrašų.

 

Grupės tekstai dažniausiai politiniai, sarkastiški, kritikuojantys kapitalistinę visuomenę, rasizmą, religiją ir pramogų verslo pasaulį. „NOFX“ visada aktyviai dalyvaudavo įvairiose politinėse akcijose bei kampanijose. 2004 m. grupė aktyviai kvietė apatišką Amerikos jaunimą ateiti į rinkimus ir balsuoti prieš G. Bushą.

 

Nepaisant apgalėtino pankų milijonierių įvaizdžio, grupės nariai ir toliau stengiasi elgtis lyg būtų kairieji aktyvistai ir tikri pankų andergraundo atstovai.

 

Politinė „NOFX“ daina iš 2006-ųjų metų albumo „Never Trust A Hippy“

 
 

Jūs klystat dėl krikščionybės malonių,

Jūs klystat, jei sutinkat su Seanu Hannity,

Ir jei manot, kad verta didžiuotis savo tautybe, jūs klystat...

 
Parengė N.K.
2010 01 25

 

 

Komentarai  

 
0 # !!valioo Y-m-d H:i
nešvankus komentaras pašalintas
 
 
0 # Vel nusisnekesiu, true anarchistai, kuriuos uzpisa sveciu nusikalbejimai neskaitykit.Is tikro tai as alkoholikas Y-m-d H:i
zodziu taip... didziuotis savo tautybe aisku nera ko, bet ja neigti taipogi. Gyvenu lietuvoj, kalbu lietuviskai tad ir esu lietuvis... kam reik man save ir kitus apgaudinet ir vaidint kazka kuo nesu? Gi visiskai normalu ir naturalu, kad vienas ar kitas regijonas turi savo istorija, jame susikuria vienokios ar kitokios morales normos, bendravimo kultura ir t.t. Tokie jau tie zmones.. netobuli nuobodylos su savo sentimentais ir nelogiskais jausmais. Labai paprasta ir logiska atrodo Thomas Paine fraze "The World is my country, all mankind are my brethren, and to do good is my religion." Sioj jo citatoj man kliuna "The World is my country". Atrodytu labai logiska ir t.t. Visai kaip kokio Lenino ar Lenono fraze, bet daugeliui zmoniu nusisvilpt ant viso to pasaulio ir man is tikro nusisvilpt. Aisku, kad gimiau zemej ir esu zemes vaikas kaip ir visi kiti, kad ir kur jie butu gime, bet zmogui svarbiausia aplinka supanti ji. Tad, kad ir kokiu pasaulieciu besiskelbsi, vistiek busi tik dalele kokio nors sumauto regijono, o kadangi geografai tiems regijonams dave pavadinimus tai kam juos neigti? As net didziaja dali laiko sneku lietuviskai ir jus, kad ir nuneige savo lietuvybe vistiek rasot lietuviskai, verciat tekstus i sita sumauta kalba kuria jau nebesinaudoja joks mokslininkas pristatantis mokslo pranesimus ir panasiai. Lietuviai net nespeja kurt nauju zodziu uzsienio mokslo terminams pakeisti. Logiska butu pereit prie vienos kalbos, bet patys zmones yra begalo nelogiskos butybes... Eina laikas ir isimyli savo kalbos garsu saskambi!!
Kazkada atsimenu pameciau nupjauta kriause.. kelmas tik buvo likes ir apsiverkiau. Kiek daug tas sumautas medis man reiske. Prisiminiau kaip po juo su seneliu sededavom, laukdovom kol nukris koks vaisius, valgydavom ir beklausydami radijo snekedavom visokius niekus. O dabar stai stoviu as, senelis jau mires, o ir medi kazkas nupjove... Zinau kadanors ten lakstys kiti vaikai ir jiems jau bus nusisvilpt ant to ten stovejusio medzio... taip manau ir su kalbom yra. Prisirisa zmones prie tokios nepilnavertes kalbos kaip lietuviu ir paleist negali, kad ir kaip nelogiska ja yra naudot. Is kitos puses zvelgent nelabai idomu butu gyvent pasauli su viena kalba.. vien kokiai nors dainai kiek kita kalba duot gali ir jokia kita kalba jos ten neatstos.
Na, o kalbant i tema.. man visada keista kai zmones is muzikos PARDAVIMO tampa milijoniereis. Ir cia visiskai nesvarbu ar jie muzika PARDUODA su reklama ar ne. Ar priklauso leiblui ar ne. Vistiek gaunasi tas pats. As namie irases kaip groju ir siusdamas kam nors gabala neprasau, kad sekanti karta kai susitiksim man uz tai duodu 5$ :D O dar idomiau yra tai, kad yra zmoniu kurie uz tai moka.
 
 
0 # ?Kostia Y-m-d H:i
tai tegul tie pankai atsizada ir US pilietybes, ir isvaziuoja kur nors gyventi i Haiti.
 
 
0 # smagiaiAfr0man Y-m-d H:i
smagiai čia žmogus išsipasakojo ;-) kažkaip įdomiau buvo skaityti nei straipsniuką šį kartą :D
 
 
0 # Jūs klystateViktoras Butas Y-m-d H:i
Jiems tarnauja visokie tolerastai, valkatos, alchogolio- narkotikų gamintojai, ir ttt. Jie nori sunaiknti Sarmatų, Arėjų rase. Donald Trump nedirba jiems jis tik nekilnojimo turto magnatas ir stato, stato, o ne griauna ir skvotina( o visokiems alchašoms ir tolerastams sako Tu atleistas). Saugokitės jų, nes Thorniečiai tuoj valdys visą pasaulį. Lengviau valdyti vieną didelią valstybę(dideli a bandą), negu daug mažyčių.
 
 
0 # Dorovė, moralė ir šeimaArijas viena rasė šūdų rasė Y-m-d H:i
Man tai gėda, kad esu letuwos pilietis.
 
 
0 # Labas rytas draugai.zmogus bunda, sikna dunda Y-m-d H:i
>heh
Turiu tau pora kausimu.
Ar esi anarchistas?
Ar cia isreiksta tavo nuomone yra anarchistine?
Is tiesu tai svarbu, nes ne karta svarsciau kaip pasauli mato anarchistai.

>Afr0man
Malonu, kad kazkam buvo idomu skaityt ta niekala :D
 
 
0 # straipsnio autoriuišiaip prisipisinėju Y-m-d H:i
>„NOFX“ (pavadinimas kildinamas iš „No effects“, „Be efektų“)

pavadinimas reiškia NO Fucking straghtXedge


> Politinė „NOFX“ daina iš 2006-ųjų metų albumo „Never Trust A Hippy“

"Never Trust A Hippy" ne albumas, o EP'akas
 
 
0 # lolMaikUniversum Y-m-d H:i
Manau, kad pankai čia klysta, jei mano, kad jų balsavimas "prieš" duoda naudos :-))))