Ispanijoje uždaryta paroda, vaizduojanti homoseksualaus Jėzaus Kristaus „stacijas“
menas

fernando bayona 0        Granados (Ispanija) universitetui teko skubiai nutraukti jauno menininko Fernando Bayonos fotografijų parodos „Circus Christi“ eksponavimą. Paroda buvo demonstruojama tik pusantros dienos. Skandalą sukėlusioje 14 fotografijų − „stacijų“ parodoje F. Bayona pabandė kritiškai, ironiškai ir netgi itin kandžiai pažvelgti į Naujajame Testamente pasakojamą istoriją.

 

Jo nuotraukose – Jėzus Kristus, permiegojęs su Marija Magdaliete, suvokia esąs homoseksualus. Apimtas transo pusnuogis Jėzus pamokslauja roko koncertuose, o Judas bučiuoja jį tamsiame nuošaliame tunelyje ir netgi užsiima oraliniu seksu... Mergelė Marija, apsupta prostitučių, gatvėje siūlo savo kūną, o per Paskutinę vakarienę ant stalo guli geidulinga moteris, grafičiais išdabintoje patalpoje liejasi alkoholis ir homoseksualūs pojūčiai.

 

Pranešime spaudai Granados universiteto prorektorius informavo, kad „negalėdama užtikrinti parodos saugumo“ mokslo įstaiga nusprendė jos neeksponuoti. Jis taip informavo, kad Granados universitetas nefinansavo šios parodos.

 

Sulaukęs grasinimų mirtimi elektroniniu paštu lavinos, parodos autorius F. Bayona atsisako kalbėti su žiniasklaida ir teigia, kad viskas paaiškinta universiteto pranešime spaudai. Paramą menininkui išreiškė Ispanijos laisvamanių organizacija „Europa Laica“, šį incidentą palyginusi su Danijoje kilusiu skandalu, kai laikraštyje buvo išspausdintos Mahometo karikatūros. Organizacija pabrėžia, kad abiem atvejais religinių įsitikinimų pagrindu užsipuolama „žodžio laisvė“.

 

Pasak organizacijos, vadovaujantis religiniais vertinimais norima „nustatyti, ką galima žiūrėti ir ko ne. Šiuolaikinė visuomenė yra pakankamai suaugusi, laisva nuo religinių pamokymų ir gali pati vertinti siūlomą meninę raišką“. „Europa Laica“ taip pat apgailestauja, kad universitetas – mokslo ir kultūros įstaiga – pasidavė spaudimui.

 

Parodą surengė Granados universitetas ir Šiuolaikinio meno centras.

 
El Público“ vertė Valdas

http://apostaze.blogspot.com, 2010 02 17

 

fernando bayona 1

 

fernando bayona 2

 

fernando bayona 3

 

fernando bayona 4

 

fernando bayona 5

 

 

Komentarai  

 
0 # JoViktoras Butas Y-m-d H:i
Išsigimimui nėra ribų. Ir kaip visada jisai pirmiausia randa vieta tarp savų išsigimėlių gretų, tai tolerastų anarchistų
 
 
0 # o kodelKostia Y-m-d H:i
o kodel tokie " meninkai" nestato scenu is Korano ar tarkim Sudrtha Ghautama, Konfucijaus gyvenimo ? - iatriu, kad uz tokias patycias nuo musulmonu gauty peili i sona, ir tai geriausiu atveju. Smagu issigimeliams tyciotis is to, kada zino, kad uz tai negaus peiliu i sona ir bybio i burna.
 
 
0 # SUBMISSIONPeka Y-m-d H:i
http://www.stroginonews.ru/node/3150

http://video.google.com/videoplay?docid=-7106648073888697427#
 
 
+1 # bltpzdc Y-m-d H:i
va kur anarchija, va kur kova. Super! Jezus Kristus gejus, tiesiog nuostabi ideja. (Tiesa jei atmintis neapgauna tai chebra su sia ideja kartojas ir jau ne pirmi metai ;/ ) Mane apakino sita filosofine masturbacija. As labai dziaugiuosi, kad i anarchija.lt patalpintas sis straipsnis, nes tai tikrai labai svarbi naujiena anarchistams. Visi anarchistai turi suprast, kad mums svarbiausia yra ne gilintis i darbo pasidalijima ir is to kylanti zmoniu susvetimejima.. .. Ne melieji. Svarbiausia viska isjuokt! Dar geriau jei tai bus pateikta per homoseksualu prizme. Saipykimes is svenciu, zeminkime muzikantus ir rasytojus. Niekinkinkime kitamincius. Drabstykimes sudais ir pasiepkime vieni kitus. Tik tada bus tikra anarchija. As dziaugiuosi, kad a.lt kolektyvas visada pasisako uz naujuju laiku anarchizma. Uz anarchizma kur kito zmogaus jausmai yra giliai siknoj. Taip ir turi but, nes viskas yra netikra. O jei kas jums priestaraus saukit, kad jie yra homofobai, o jei gausit i galva uz issipisinejimus , apkaltinkit fasizmu ir nuomones netoleravimu.

(Tikiuosi diktatoriai vel neistrinsit mano pasisakymo :-)))) )
 
 
0 # Mahomedas ir Kristus 69 pozojTheo van Gogh Y-m-d H:i
Jo, rimtai galejo padaryt geriau ir saziningiau, pvz galejo Kristu ir Mahomeda pavaizduot 69 pozoj. O taip neatsitiko arba del to, kad fantazijos pritruko, arba del to, kad... bijojo. Manyciau, kad bijojo, nes tu visu anarchistu-mark sistu-antikriks cioniu bestuburiskumas musulmonu atzvilgiu yra puikiai zinomas visame Pasaulyje..
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
kažkiek artima :
http://www.balsas.lt/naujiena/375612/zydruju-smogiku-uzmacios
:DDDDDD juokiausi iš ties ilgai, o vėliau pagailo žmogaus, kad turi tokią fantaziją..
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
"homofašizmas. " "gėjų ekstremistai daugiausiai telkiasi anarchistų ir socialistų gretose" "homolobistų siekiai " ir dar daug kitų..
turbūt Kundrotą labai nuskriaudė ir negalėjo apsiginti, net prieš taip nekenčiamus gėjus, kad taip piktai rašo..
 
 
0 # VIVAVIVA Y-m-d H:i
NIEKO CIA TOKIO RIMTO NEMATAU. ISVIS NESUPRASCIAU KAD CIA JEZUS JEI NEPARASYTU.
 
 
0 # irgi bendraminčiaiurf Y-m-d H:i
http://www.anus.com/
http://www.anus.com/metal/
http://www.anus.com/etc/jesus/
http://www.corrupt.org/
http://www.patriotai.lt/?q=node/162
Gal kam patiks.