Jokių privilegijų institucionalizuotiems „menininkams“!
menas

psichodarbininku meno streikas        Valdančiųjų ketinimas nuolatinių pajamų bei darbdavio neturintiems menininkams nuo kitų metų socialines įmokas apmokėti iš specialios valstybės programos yra amoralus, diskriminuojantis ir iškreipiantis dvasines vertybes gestas.

 

Visų pirma, šis pasiūlymas įteisina tam tikros grupės žmonių privilegijas kitų atžvilgiu. Blogiausia, kad ši grupė žmonių yra pasisavinusi (iš tiesų ji neteisėtai privatizavo) visiems bendrai priklausančią teisę į vaizduotę, kūrybą ir – šnekėkime atvirai – laisvę. Taip būtų sudarytas precedentas, kad didžiausią kūrybinį-revoliucinį potencialą turintys žmonės, galintys nepaklusnumu išnaudotojams uždegti minias, redukuojama į prisitaikėlių propagandistų kastą, kuriai užtikrintas socialinis saugumas senatvėje ar ligos atveju.

 

Antra, menas dar labiau yra programuojamas į kapitalistinę specializaciją, priklausomą nuo galios struktūrų ir jų cerberių – specialistų. Menininkams nebelieka nieko kita, kaip eiti registruotis ir iki pat grabo lentos vaidinti jiems primestą „menininko“ vaidmenį. Kiekvienas kuriantis žmogus žino, kad jokių objektyvių kriterijų nustatyti meniškumui ar menininko statusui nėra – tėra tik galios institucijų manipuliacijos šia tema. Tik vergo mentaliteto žmogus gali susitaikyti su tokiu menininko kaip socialinio liumpeno eilėje prie išmaldos traktavimu. Menas – toks marazmatikų švietėjų suterštas genialumais žodis – vadinkime tai tiesiog poezija – tai laisvų žmonių reikalas. Ar laisvam žmogui pridera nuo buržuazijos stalo nusviestas apgraužtas kaulas? Ar gali tikrai laisvas žmogus prašyti valdžios patvirtinti jo išskirtinumą iš kitų žmonių? Ar gali egzistuoti laisvė atskirta nuo lygybės?... kaip privilegija?

 

Į šį gėdingą finalą mes einame jau nuo mūsų atvirai rasistinės ir pilnos nepakantumo vieni kitiems civilizacijos priešaušrio. Dar graikų mitologijoje yra užfiksuota išties apmaudi „patarnaujančių“ Mūzų pergalė prieš vedančias į gundančią nežinomybę Sirenas. Todėl ir turime šiandien civilizaciją, paremtą baimėmis ir patvaldyste: bijome valdžios, savęs, svaigulio, žinių, meilės, nežinomybės, netikrumo, prietarų, kalėjimo, būti poetais, narkotikų, pragaro...ir galų gale laisvės. Bet galime visuomet susitapatinti su galios struktūromis, valdžia, televizijos ekranu, manekenėmis, supermenais, gėriu etc. Ir tiems, kurie mums visiems parenka susitapatinimo šablonus, kurie mums primeta kapitalistinio spektaklio žiūrovo vaidmenį - jiems šiandien yra siūlomos privilegijos! Kaip rašė Lautreamont‘as, „poeziją turime daryti visi kartu, o ne kažkas vienas“.

 
Mes reikalaujame:
 

1. Nedelsiant nutraukti menininkų kastos išskirtinumą įteisinančius veiksmus.

 

2. Paleisti visas meno kūrėjų organizacijas, kurios ne tik parazituoja visuomenės sąskaita, bet ir vykdo destruktyvią veiklą jos atžvilgiu – visapusiškai dangsto išnaudotojišką kapitalizmo prigimtį, skatina prisitaikėlišką, sėja baimę ir nepilnavertiškumo kompleksus.

 

3. Kad  ruošiant įstatymo pataisas atliktas darbas nenueitų veltui, siūlome suteikti socialines garantijas ne menininkams, bet žmonėms, turintiems priklausomybę nuo heroino. Šiuos žmones kapitalistinė sistema yra linkusi nepelnytai marginalizuoti ir kriminalizuoti, nors iš tiesų jie yra tikrieji utopistai, siekiantys idealaus bendrabūvio tarp žmonių, negalintys to pasiekti tarp suvetimėjusių buržua bei atrandantys prasmę idealistiniame narkomano gyvenime. Iš esmės tai yra sukilimas prieš kasdienę degradaciją...galbūt ir ne pats efektyviausias. Bet kuriuo atveju, šie žmonės išdrįso pasipriešinti kapitalistiniam pragarui, pralaimėjo jo propaguotojams bei užsitarnavo bent jau minimalią socialinę paramą, nes nėra tokie išgamos apsimetėliai, kaip dauguma mūsų. [Jokiu būdu į šią kategoriją neįtraukti alkoholikų, nes jie yra individualistai, neturi savigarbos ir mėgsta, kai jų gailisi].

 

4. Tuo pačiu užmoju galima būtų nubraukti privilegijuotą dvasininkijos statusą visuomenėje – jie vis dar tebegauna socialines valstybės garantijas.

 

VISĄ VALDŽIĄ ŽMONĖMS, ARKLIAMS IR VAIZDUOTEI!

 

Lietuvos psicho[dvasios]darbininkai / Data Miners & Travailleurs Psychique

 

http://www.alytusbiennial.com

2010 04 22
 
streikas

 

 

Komentarai  

 
0 # krcpacukas Y-m-d H:i
nešvankybės ištrintos
 
 
0 # bubaguga Y-m-d H:i
Teisingai pastebėta. Įdomiausia, kad ši privilegija sukurta iš oro. Padarė PSD privalomu, o paskui sutekė indulgenciją. Ir štai, dar viena žmonių grupė jaučiasi skolinga ir dėkinga. Maišto nebus.
 
 
0 # manifestasVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Geras ir laiku:-)
 
 
0 # Dėl sportininkų tai geraiViktoras Butas Y-m-d H:i
Šį kart dėl menininkų pilnai pritariu anarchistams. Šiais laikais kiekvienas sienų tepliotojas save vadina menininku. Svarbiausia tik, kad sportininkus paliktų ramybėje.
 
 
0 # pigus dirzio triukaigeriau dirzi papasakok Y-m-d H:i
papasakok dirzi kokiu stebuklu siame pasaulyje biologiska vegetacija sau ir savo vaikams uzsitikrini.o siaip jau nuo tavo i originaluma pretenduojancio s bukagalviskos veiklos vis bandant nustebinti kokia moterele is turgaus jau bloga darosi.gal vietoje arliu vadavimo mus nuo savo originalumo isvaduok nes ar dailiniku sajungos formalumas ar kuizino visagalyste ar tavo visazinyste viskas tuo paciu bukagalviskumu ir saves sureiksminimu atsiduoda.netik usi atstova menui pocius pats nebudamas meninku isisirinko.kam kam bet ne dirziui kuris ,,valdantiesiem s,,prasilenkine damas is ,,valdanciuju,, prieso nr 1 lukasenkos izdevona dare apie galios instituciju manipuliacija vapeti.ne teptukus lauzyti reiketu o tau dirzi sikna sau prisispardyti ne prosali butu,ir ant herbo tai pasivaizduoti
 
 
0 # Laisve SLAVIKUI!Uz slavika Y-m-d H:i
šlykštynės ištrintos
 
 
0 # !!slavik Y-m-d H:i
trolio slaviko keiksmai ir spamas trinami
 
 
0 # !!!!kirvis Y-m-d H:i
nepageidautina nuomone trinama
 
 
0 # steigti menininkų profsąjungąen arche Y-m-d H:i
Pats laikas kurti žmonių, vadinančių save menininkais, profesinę sąjungą. Dabartinės kūrybinės sąjungos (pvz., Lietuvos rašytojų sąjunga) negina socialinių jos narių teisių ir visiškai priklauso nuo valstybės dotacijų. "Iš apačios" susikūrusi menininkų profsąjunga atstovautų SOCIALINIUS savo narių interesus (steigtų savišalpos kasas, stengtųsi panaikinti menininkų apmokestinimą, žosžiu, veiktų kaip įprasta profesinė sąjunga, pvz., geležinkeliečių ).
 
 
0 # dirzys apie mena viska zino geriausiai1 Y-m-d H:i
laisve arkliskai dirzio vaizduotei
 
 
0 # privilegijuotųj ų kastaekspertai.eu Y-m-d H:i
2010 balandžio 20 d. LRT reportažas apie tai, kaip Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas suskaičiavo, kad papildomi pinigai iš valstybės kasos nepakenktų maždaug 800 žmonių. O iš tų 800, tai labai labai reikėtų pinigų gal kokiems tik 300 žmonių. Kas tiksliai patektų į laimingųjų sąrašą, kurie gautų tuos pinigus kol kas neskelbiama. Tačiau faktas, kad kuriama papildoma, paklusni, privilegijuota kasta.

http://www.youtube.com/watch?v=kiTUFZD4Q2A
 
 
0 # meninykai priveligijuotie jipesec bely polny Y-m-d H:i
Į menininkų sąjungas bet kas nepatenka. Ir atrenka į jas ne valdžia, o tokie patys menininkai. Ne taip jau daug jų, ir jie gaus nuo 65 metų kelis varganus itus, kad nesitrint apie konteinerius maistelio ieškant, anarchistai neturėtų pasiusti.
 
 
0 # iš kurT. Y-m-d H:i
stebiuos iš kur tokie straipsniai randas. paleisti sąjungas? juk ir taip Lietuvoje kultūra ant plaukelių kybo. o runkeliukai tokie su šakėm burnoja
 
 
0 # ar jau ?kasas Y-m-d H:i
Anarchistiniams projektams skirta viena didžiausių dotacijų iš KRF, kad už ją išsidirbinėtumė t, o čia tai kietai.
 
 
0 # The Junk...Ben Morea Y-m-d H:i
HEROIN IS THE OPIUM OF THE PEOPLE!