„Dvimetriniai“ grafičių piešėjai išpuošė 14 Vilniaus troleibusų (foto)
menas

alt        Gegužės 21-osios, penktadienio, naktį apie 15 organizuotų jaunuolių grupė, perkirpusi spygliuotos vielos tvorą, pateko į Vilniaus 1-ojo troleibusų parko teritoriją ir per kelias valandas išpaišė 14 troleibusų, iš kurių 4 – nuo ratų iki pat ūsų. Nė vienas iš grafičių paišytojų nebuvo sulaikytas. Troleibusus visą pusdienį šveitė įmonės darbuotojai. Išpaišyti troleibusai į gatves neišriedėjo. Įmonės sargas pažymėjo: „Jų buvo daug, gal kokie 15, ir visi 2 metrų ūgio. Ką ten su jais prasidėsi, dar paskui pačiam klius”.

 

Manoma, kad grafičių piešėjai į „Vilniaus troleibusų“ 1-ojo parko teritoriją įsibrovė 1-4 val. nakties. Jie atsinešė žirkles spygliuotai tvorai kirpti ir iškirpo skylę toje vietoje, kurios nepasiekia teritoriją stebinčios vaizdo kameros.

 

Policijos surašytame protokole minima 12 sugadintų  transporto priemonių. Iš jų 4 apipaišyti nuo apačios iki pat viršaus. Troleibusai imti šveisti nuo pat 7 val. ryto ir baigti tik popiet. Nuostoliai kol kas nėra suskaičiuoti, tačiau spėjama, jog jie sieks tūkstančius litų. Vietoje apipaišytų troleibusų į miestą išleisti kiti, buvę rezerve. 

 

Primename, kad Seimas ruošiasi priimti Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias grafičių piešėjams bus galima taikyti baudžiamąją atsakomybę. Šių metų gegužės 13 d. seimūnas Andrius Ažubalis pateikė pataisų projektą, kurį priėmus pažeidėjas bus traukiamas baudžiamojon atsakomybėn net ir tais atvejais, kai grafitais svetimam turtui padaryta žala neviršija 130 litų.

 
a.lt info
2010 05 23
 
vilniaus troleibusai graffiti 1
 
vilniaus troleibusai graffiti 2
 
vilniaus troleibusai graffiti 3
 
vilniaus troleibusai graffiti 4
 
vilniaus troleibusai graffiti 5      Gedimino Baltuškos nuotr. „Kauno diena“

 

 

Komentarai  

 
+4 # -Simonas Y-m-d H:i
gražu!
 
 
-6 # Gyvuliški instinktaiSin Y-m-d H:i
Žymimės savo teritoriją kaip šunys? Tik šį kart biškį organizuočiau?
 
 
0 # PagalvojauViktoras Butas Y-m-d H:i
Gal žalgeriečiai slaptai prieš savo buratiną protestavo. Bet kuo čia kalti troleibusai
 
 
0 # Galėjo tie ,,trulikai'' ir į miestą išvažiuotimazylis Y-m-d H:i
Visai ,,cool'' (geriau nei debiliškom reklamom papuošti) tie trulikai atrodo. Galėjo ir į miestą išleisti, ne dažnai kažką panašaus pamatysi. Bet ne blyn nušveitė - nutrynė beveik kaip a.lt trintukai - cenzūristai.
 
 
0 # :)))): Y-m-d H:i
zjbs:-) ale esu tikras, kad graffiti piesejai balsavo uz Tevynes Sajunga:-) Todel jie patys kalti:-)
 
 
0 # apie politines ir socialines graffiti prasmesBreneris Y-m-d H:i
Graffiti – tai simbolinis užgrobimas teritorijų, kurios paprastai laikomos „grynai funkcinėmis“: pastato sienų, tvorų, tunelių, metro, tiltų, pjedestalų ir pan. „Grynas funkcionalumas“ yra ne kas kita, o grynas mitas: kiekviena betoninė siena visada turi ir tam tikrą konkrečią, ir slaptą simbolinę prasmę, kuri giliai įsišaknijusi vietiniame kontekste. Minėtos teritorijos simboliškai užgrobiamos panaudojant ne tik dažų balionėlį, bet ir lipdukus, piešinius ir užrašus, lapelius, laikraščių iškarpas. Graffiti manipuliuoja viešąja erdve, tai yra kontekstais, kuriuose valdžios ir viešpatavimo santykiai išreikšti materialiai – cemente, stikle, metale, kitose statybinėse bei architektūrinės e medžiagose. Vadinamoji viešoji erdvė šiandienėje visuomenėje yra itin detaliai struktūrizuota, galimybės naudotis šia erdve toli gražu ne visiems vienodos.

Graffiti neigia viešumo sampratą, susietą su nuosavybės ir biurokratinio (bei policinio) šios nuosavybės įteisinimo idėjomis. Graffiti priešinasi bauginančioms arba įsiteikiančioms architektūrinių formų reikšmėms, už kurių visada slypi valdžios intencijos. Įprastas valdžios noras – estetizuoti politiką ir tuo pačiu užmaskuoti valdančiųjų ir pavaldinių santykius, pateikti juos kaip „organiškus“ bei „natūralius“. Kurti graffiti (piešti ant objektų ir plokštumų vaizdus, šūkius, vardus arba jų trumpinius) – vadinasi, abejoti valdžios pretenzijomis visiškai kontroliuoti aplinkinę erdvę ir ją vienvaldiškai apgyvendinti. Graffiti su atvirai išreikšta politine kritika tiesiogiai siekia destabilizuoti viešąją erdvę. Graffiti be politinio atspalvio, bet su erotinėmis, nihilistinėmis ir absurdistinėmis intencijomis agresyviai įsiveržia į viešąją erdvę, pažeidžia visuomenėjeįsig alėjusius nurodymus kurti pozityvias prasmes ir tuo pačiu atakuoja visuomeninę sistemą.

http://www.anarchija.lt/index.php/biblioteka/25-alexander-brener-barbara-schurz-ka-daryti/8089-28-graffiti.html
 
 
0 # revoliucionieri aikiemsargis Y-m-d H:i
dalbajobizmas. nematau jokių idėjų "solomon", "cabri" ir panašiuose užrašuose. kvepia visiškais pouzeriais. užskaitau nebent tuos, kurie parašo kokią žinutę ar paskleidžia abejonę. žodžiu, turi būti išreikšta mintis.
be to, kaip matome eilinį kartą užpulta buvo ne valdžia, o eiliniai žmonės - troleibusų parko darbuotojai, turėję šveisti trūlikus. įsivaizduoju kaip jie keikiasi, ir kaip pats jausčiausi jų vietoje.
na, didžiuokitės.
 
 
0 # rap is coolsadamas Y-m-d H:i
pagaliau respekt
 
 
0 # :)Alpha.omega Y-m-d H:i
Na, nėra visai taip blogai.:-)) galėjo kokį vieną palikti.
 
 
0 # dfff Y-m-d H:i
Galėjo prasmės daugiau įdėt, ne vien tagais varyt. Tuo pačiu dar galėjo išplatint pareiškimą reikalaudami pvz trijų trolikų, ant kurių visi kas nori galėtų purkšt savo kūrinius (tiek iš išorės, tiek iš vidaus).
 
 
0 # pamastymasKostia Y-m-d H:i
ar a.lt taip giriami graficiu piesejai suvoke, kad dabar uz viska atsakys naktinis sargas ? Ji, proletariato atstova dabar prvers sumoketi uz torleibusu perdazyma. Tsakant savo ambicijas tenkinat per darbiniko kisene. Apgailetina.... ...
 
 
0 # Nu...: Y-m-d H:i
Bet naktinis sargas ir nesipriešino.
Ir gerai padarė - gražu gi.
Tagai ar ne, idėja buvo - spalvoti troliai. Vis gyvenimą praskaidrina.
 
 
0 # grabulllll Y-m-d H:i
Visiškas bullshitas.
Buvo seni troleibusai, dabar - šiukšlių dėžės.

Tokiems grafitininkams tikrai reikėtų rankas pakapoti, nes čiuju įsivaizduoja, kad čia labai cool daro, varo prieš srovę. Daliai komentatorių panaši istorija galioja.

Čia nėra atvejis, kai įdėta daug ir meistriško darbo, rezultatas malonus ar prasmingas. Čia chuliganizmas.
 
 
0 # bua.. Y-m-d H:i
reikėjo ne parke, bet žiede paišyt, kad turėtų būtinai grįžti trolikai :D
ir gaila tų, kurie valė... jie turėjo susikooperuoti su piešėjais ir kolektyviai atsisakyti valyti.
piešėjai galėjo ką nors socialiai angažuoto pavaryt, o ne savo ego eskaluot taip jau.
bet vis tiek valytojai turėjo sakyt, kad gražu ir nevalyt.
 
 
0 # Igar išvaduotojasIgar išvaduotojas Y-m-d H:i
spamas trinamas
 
 
0 # menas :)rekO Y-m-d H:i
gerai cia sputas pavare mlDC ;-)
 
 
0 # NesuprantatSolomon ir draugai Y-m-d H:i
Eina prieš srovę, nes jūs nervuojatės ir ardotės kai tik pamatot paprastą užrašą. Tai ne teritorijos žymėjimas, o būtent žmonių erzinimas ir abejonių skleidimas. Juk dar nepagavo policija piešėjų. Tame ir esmė. Prisiderins, neprisiderins prie senyvo amžiaus nuostatų- nerūpi.
 
 
0 # Ats: „Dvimetriniai“ grafičių piešėjai išpuošė 14 Vilniaus troleibusų (foto)Piesinys Y-m-d H:i
manau, jog galejo koki piesini grazu nupaisyti, tada visi suprastu, o ne savo taga. Man nei grazu nei negrazu.. Bet jeigu butu uzpaise koki afigiena piesini, va tada tai butu joo!
 
 
0 # Ats: „Dvimetriniai“ grafičių piešėjai išpuošė 14 Vilniaus troleibusų (foto)heh Y-m-d H:i
koks šlamštas. graffiti tai labai gerai, bet čia šūdas totalus. ypač tas sput
 
 
0 # MLDC!Jonas Y-m-d H:i
Malaciai tie kurie cia pripaise.. uzskaitau.