LUNI kviečia žiūrėti religines dogmas pajuokiančią dokumentinę komediją „Religiotai“ („Religulous“, 2008)
menas

  00religulous       Rugsėjo 27 d., pirmadienį, 18:00 val., „Artotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse (Strazdelio g. 1, Vilnius) LUNI kviečia žiūrėti „Borato“ režisieriaus Larry Charleso 2008 m. susuktą linksmą antiklerikalinę juostą „Religulous“. Filmo pavadinimas sudėliotas iš dviejų panašiai skambančių žodžių – „religious“ (religingas) ir „ridiculous“ (juokingas). Tai interviu su įvairiais religingais žmonėmis virtinė, kurią vienija filosofiniai apmąstymai keliaujant pas kitą pašnekovą. Filmas bus rodomas anglų kalba su rusiškais subtitrais.

 

       Pagrindinis filmo veikėjas – JAV komikas ir televizijos pokalbių šou vedantysis Billas Maheris – netikinčiojo žmogaus akimis žvelgia į įvairias religijas ir bando rasti atsakymą į klausimą „O kodėl žmonės vis dėlto tiki?“. Jis keliauja per pasaulį ir susitinka su žmonėmis, kurie reprezentuoja tikinčiųjų daugumą, – įvairaus plauko atsivertėliais, religiniais fanatikais, dešiniaisiais politikais, religiniais lyderiais bei paprastais bažnyčių lankytojais.

 

       Deja, nė vienas iš kalbintų tikinčiųjų filme nesugeba atsakyti į jiems užduotus tiesius klausimus, o B. Maheris pasirodo kur kas labiau išprusęs ir artimiau susipažinęs su religiniais raštais nei tie, kurių jis klausinėjo. Tad ar nuostabu, jog pasaulis ir toliau smagiai juokiasi iš tikinčiųjų, visiškai susipainiojusių savo atsakymuose ir iš tiesų nesugebančių pagrįsti savo tiesų.

 

       Filmo režisierius, užimdamas kritinio mąstytojo poziciją, nubrėžia dvi žmonijos vystymosi kryptis: „Arba mes išmoksime abejoti ir klausti, arba išskersime vienas kitą!“. Įdomu, kad šiame filme atsirado vietos ir Lietuvai. Lietuva paminėta kaip šalis, kurioje labiau tikima ne evoliucija, o Biblijose aprašyta žmogaus kilme.

 

       Anarchija.lt

       2010.09.26.

 

      

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Komentarai  

 
0 # damnTomas Y-m-d H:i
Argh... Velnias, kaip tik verčiu šito filmo subtitrus į lietuvių kalbą. Būčiau žinojęs, būčiau paskubėjęs ir padovanojęs :/
 
 
0 # ehhhsaku Y-m-d H:i
"Lietuva paminėta kaip šalis, kurioje labiau tikima ne evoliucija, o Biblijose aprašyta žmogaus kilme"

pats filmas remiasi kažkokiais kvailais stereotipais... kokiu būdu nustatė, kad Lietuvoje dauguma žmonių labiau tiki Biblijos žmogaus kilme, o ne evoliucija? net tikintieji Dievu, supranta, kad žmogus stsirado evoliucjos keliu..
 
 
0 # ehhhsaku Y-m-d H:i
"Lietuva paminėta kaip šalis, kurioje labiau tikima ne evoliucija, o Biblijose aprašyta žmogaus kilme"

pats filmas remiasi kažkokiais kvailais stereotipais... kokiu būdu nustatė, kad Lietuvoje dauguma žmonių labiau tiki Biblijos žmogaus kilme, o ne evoliucija? net tikintieji Dievu, supranta, kad žmogus stsirado evoliucjos keliu..
 
 
0 # to Sakuto Saku Y-m-d H:i
Gal tau keista, bet mūsų šalyje yra begalo daug aklai tikinčių. Taip, kad daugumai galim tai tikrai taikyti.
 
 
0 # ...v. Y-m-d H:i
matem filma ir labai nusivylem. pritariu filmo autoriaus nuomone, taciau kiekviena pozicija turi buti atitinkamai motyvuota ir pagrista. filme be keleto (ne visai nepriekaistingu ) pagristi autoriaus pozicija daugiau maciau tiesiog pagiezingo tyciojimosi. taip, yra daug kvailu zmoniu, bet jei jiems ta kaskart resi i veida, tai tikrai nepriversi ju galvoti ir gilintis, o tik susidursi su buku ir aklu priesiskumu ir dar labiau padidinsi nemastanciu fanatiku gretas. tuomet kyla klausimas, kam toks filmas is viso reikalingas?
 
 
0 # yhg..s Y-m-d H:i
maciau filma...galvoja u bus juokingesnis... .vienas dalykas kuris baisiai biesino buvo tai kad Billas Maheris daznai pertraukdavo zmones su kuriais bendravo...nele isdavo pilnai issakyti minciu.