Maskvos feminisčių grupė „Pussy Riot“ groja metro palubėse ir ant troleibusų stogų (foto, video)
menas

 

Pussy Riot 0Radikalių Maskvos feminisčių grupė „Pussy Riot“ per pastarąjį mėnesį surengė tris nelegalius koncertus neįprastose viešosiose vietose – ant stelažų metro stotyse ir net ant troleibuso stogo. Panaudojusi šių koncertų vaizdo įrašus, lapkričio 7 d. grupė sumontavo naują videoklipą „Išlaisvink šaligatvio plytelę“, kuriame raginama sekti arabų pasaulio pavyzdžiu ir sukilti prieš nekenčiamą valdžią.

 

„Pussy Riot“ – šiais metais susikūrusi oi! stiliaus pankroko grupė. Pirmojo grupės albumo „Nužudyk seksistą“ tekstai kalba apie žudančią būtį, trigubą moterų darbo dieną ir pataria, kaip teisingai išnaudoti vyrus. Grupė susikūrė, kai praūžus arabų revoliucijoms paaiškėjo, jog Rusijos visuomenei trūksta politinės ir seksualinės laisvės bei feministinio rimbo.

 

Grupėje groja penkios merginos, tačiau jų skaičius gali bet kada pasikeisti. Jei kuri nors jų bus suimta, ją pakeis kita. Grupėje nėra lyderių, visos narės turi vienodas teises. Merginos groja užsimaukšlinusios spalvingas kaukes, kurios ir yra vienintelis jų skiriamasis ženklas.

 

„Pussy Riot“ feministės nurodo tokius savo tikslus: kova su teisėsaugos organais, LGBT teisių gynimas, radikali valdžios organų decentralizacija. Taip pat merginos pasisako už Chimkų miško išsaugojimą ir siekia, kad Rusijos sostinė būtų perkelta į Rytų Sibirą.

 

Merginos teigia, kad rengs tik nelegalius koncertus. „Mums neįdomios oficialios scenos. Idėja groti klubuose ir naftos kompanijų korporatyviniuose vakarėliuose beviltiškai paseno. Mes kategoriškai nesutinkame tenkintis getus primenančiais klubais, muzikantai turi groti kiekvienąkart naujai ir kitai auditorijai, sutinkamai pačiose įvairiausiose miesto erdvėse. Į „Pussy Riot“ koncertą galite patekti grįždami namo iš darbo. Argi tai ne nuostabu?“, – klausia merginos.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

„Pussy Riot“ videoklipas „Išlaisvink šaligatvio plytelę“ skirtas artėjantiems Rusijos valdžios rinkimams. „Spjaukite į rinkimų apygardas, juk jūsų biuleteniai bus panaudoti kaip tualetinis popierius prezidento administracijoje. Gruodžio 4 mes raginame išeiti į gatves ir pakvėpuoti grynu oru kartu su mumis“, – sako grupės narės.

 

Egipto oras naudingas plaučiams,

Surenk Tahrirą Raudonojoje aikštėje,

Praleisk šaunią dieną su stipriomis moterimis

Paieškok balkone laužtuvo, išlaisvink šaligatvio plytelę


Pussy Riot 1


Pussy Riot 2


Pussy Riot 3


Pussy Riot 4


Pussy Riot 5


Pussy Riot 6


Pussy Riot 7


Pussy Riot 8


Pussy Riot 9


Pussy Riot 10

 

Pagal http://pussy-riot.livejournal.com parengė N.K.

2011 11 08


 

Komentarai  

 
-1 # n-an-a Y-m-d H:i
\o tai čia tipo po to kai valgyt vyrui padaro, išeina pagroti?
 
 
-4 # Ats: n-ajoshke Y-m-d H:i
ty jo,padar vyram bulbienes,ipila 100gr degtinytes ir,kad ishleistu eit-dar ir oralini...
 
 
-4 # ?ciapajevas Y-m-d H:i
??????????????? ??
 
 
-4 # !tpfu Y-m-d H:i
Varyk iš čia, skustagalvi pederaste Juozai! Savo analo skutimo reikalų žiūrėk, išmata tu.
 
 
-3 # 666hey Y-m-d H:i
truksta tiems burliokams koses galvoje. Ypac sitoms boboms
 
 
+1 # Ats: Maskvos feminisčių grupė „Pussy Riot“ groja metro palubėse ir ant troleibusų stogų (foto, video)niekonaujo Y-m-d H:i
Haha, šaunuolės. Milicajai stovi ir nežino, ką daryti ;DD ne kiekvienas užsiropštų. Drąsa yra pagirtina.
Aišku kiek gaila vyrų-vargšelių, kurie sau valgyti nemoka pasigaminti... ;(