Linksma pasakėčia apie finansinius aktyvus
menas

alt

Kažkur virš Ramiojo vandenyno skrido trys draugai: Aferistas, Finansininkas ir Taupusis. Gerokai įkaušusius nuo absento draugus neapsikentę pilotai išmetė iš lėktuvo – kartu su išlaužtomis tualeto durimis. Jie išsigelbėjo atplaukdami į mažytę salelę Polinezijos salyne. Išsiblaivę nusprendė, kad reikia kažkaip kurtis, ir įkuria naują valstybę – Jungtines Alkoholikų Valstijas (JAV). Aišku, kai juos metė iš lėktuvo, laiko pasiimti bagažą jie neturėjo, tačiau Finansininko kišenėje buvo $100, o Taupusis, bekrisdamas iš lėktuvo, apdairiai prigriebė WC duris. Taigi tokiu būdu naujai įkurta JAV valstybė turėjo nefinansinį aktyvą – duris, ir finansinį aktyvą – $100, kurie ir sudarė grynųjų pinigų masę. 

 

Valstybės materialiniai aktyvai (durys) buvo padengti pinigine $100 mase, t.y. durys kainavo $100. Netrukus Finansininkas paskelbė, kad kuria banką ir mokės 3% palūkanų. Paėmė $100, užrašė į grafą „Aktyvai-depozitas“. Bet Aferistas juk nieko neturi, tačiau jis nebūtų aferistas, jei nenorėtų ir durų, ir $100. Aferistas Taupiajam pasiūlė 5% prieaugį nuo $100. Išplėšė bloknoto lapelį ir užrašė „Obligacija su 5% metinių palūkanų norma“. Taupusis nujautė, kad fortūna jo pusėj, todėl iš susierzinusio Finansininko pasiskolino $100 ir juos atidavė Aferistui. Aferistas paėmė $100 ir atsidarė depozitinę sąskaitą vėl pralinksmėjusio Finansininko banke.

     

Čia jie galėjo viską baigti ir užsiimti reikalais: palmę pakratyti ar austrių pasigaudyti, maistu, taip sakant, kasdieniu pasirūpinti. Bet juk žinote, kad finansų genijams toli iki paprastų žemiškų rūpesčių, kokosų ir austrių.

 

Aferistas, truputėlį pasivaikščiojęs po salą (tiek ir tos salos – 100 metrų skersai, 150 išilgai), priėjo prie Taupiojo ir pasiūlė: užsidirbk dar pinigų be jokių pastangų – pasiimk iš banko paskolą už 4% ir pirk iš manęs obligaciją už 5%. Ir tuoj pat išrašė antrą obligaciją. Daug negalvojęs, Taupusis užstatė pirmąją iš Aferisto gautą obligaciją bankui ir už užstatą gavo $100, kuriuos atidavė Aferistui už antrą obligaciją. Aferistas tą patį $100 vėl įdėjo į banką.

 

Taupusis turi obligacijų už $200, o Aferistas turi $200 banko depozite. Finansininkas džiūgauja – verslas klesti. Manote, kad tuo viskas ir baigės? Nepataikėte.

 

Aferistas išrašė trečią ir n-tąją obligaciją. Vakarop baigėsi Aferisto bloknoto lapeliai, bet jis jau turėjo $5000 depozitinę sąskaitą banke, o Taupusis, savo ruožtu, turėjo obligacijų už $5000. Aferistas nusprendė, kad jau laikas iš Taupiojo atimti duris ir pasiūlė jam už jas $100. Taupusis, aišku, nesutiko – juk durys tik vienos – ir užsiprašė už jas $1000. Na tūkstantis, tai tūkstantis, juk Aferistas depozite turi $5000. Ant paskutinio bloknoto lapelio jis parašė pavedimą, kad Finansininkas $1000 pervestų Taupiajam į jo sąskaitą, ir pasiėmė duris...

 

Pasakėčios moralas.

 

Jeigu naujai įkurtos JAV buhalterinius dokumentus atiduotume tikrosios JAV finansų analitikui, baigusiam Harvardą, tai šis nustatytų, kad naujoji JAV turi materialinių vertybių už $1000 ir finansinių aktyvų (obligacijų ir depozitų) už $10000, tai yra, jų aktyvai per dieną išaugo 110 kartų. O koks tūlas Algis Končiauskas iš Aukštelkės pasakytų, kad trys draugai – tai trys debilai, kurie kaip turėjo $100 ir duris, taip jas ir tebeturi. Dar pasakytų, kad tik visiški debilai gali visą dieną plėšyti lapelius vietoj to, kad pakratytų palmę ir pasigautų austrių maistui

 

Liaudies pasakėčią užrašė

Fiokla

2009 03 05

 

Komentarai  

 
0 # (_._)Fock Y-m-d H:i
Eilinį kartą murzina kaimietė bando apsimesti didžia ekonomikos žinove ir ironizuoti tema kurios nesupranta.
 
 
0 # hHeh Y-m-d H:i
Tai bent tu, šiknaskyle, parodyk supratimą ir pamokink mus rimtos išminties.
 
 
0 # fashiui visaziniui FockVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Oba, nespejau idet, o Fock jau komentuoja...tu cia nuolat ciokini ir analizus imi?
Ekonomikos zinovai ta pasakecia ir sukure, as tik uzrasiau, nes internete tarp komentaru kabo toks neslifuotas txt. kuri platina komentuotojai, vienas is ju Kalasnikovo tiesa is Lryto. Taip kad, gali varyt i lietryti su tuo paciu Kalasikovu pasigincyt, o geriausiai butu, kad varytum su Bingeliu pasigincyt del anekdotu atitikimo ekonomikos teorijoms.
 
 
0 # aršūs pyzdukai apsimyžėliaiFock Y-m-d H:i
Nervas jama?
 
 
0 # FockuiVilma-Fiokla Y-m-d H:i
nervuojasi tik fashiai be humoro jausmo, mes kvatojam ir krizenam:-)
 
 
0 # ohošiaip žmogas Y-m-d H:i
Fock'ai, tu vis dar rašinėji savo kretiniškus "komentarus"? Keista, juk net tu turėjai susiprasti... Na bet jei jau "murzina kaimietė" sugebėjo pabandyti paaiškinti, tai gal ir tamstelė teiksitės paporinti savo situacijos matymą? Nes kiek suprantu, žodžio "ironija" reikšmę žinai, tai gal ir daugiau ką nors sugebėsi? Tik vienas prašymas: be tavo taip mėgstamos fekalinės-seksu alinės temos akcentavimo. Žinoma, aš suprantu, kad kaip sakoma: "Kas kam, o alkanam duona", bet būk gerutis pasistenk. Mes tikimtavim, Bobikai!"

O visiems kitiems: dėl straipsnio, normalus ironizuojantis straipsnelis "Zeitgeist'o" dvasia...
 
 
0 # alchemikaifascio Y-m-d H:i
Liaudies pasakėčią užrašė
Fiokla
--------------
as tik uzrasiau, nes internete tarp komentaru kabo toks neslifuotas txt.

Ir dar mus kaltina, kad vagiame tekstus. Nabagai.
 
 
0 # fasiui fascioVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Nu jo , kai per Kovo 11 trauksite liaudies dainas, tai jus irgi busite vagys
 
 
0 # khuiFock Y-m-d H:i
"Zeitgeist'o dvasia". Kitaip tariant šūdų uostytojų haliucinacijomi s persunkti briedai. Urodų kastuvo rankose nelaikiusių bandymas aiškinti, apie pinigų sistemos beprasmiškumą, natūrinių mainų puikumą ir apie tai kaip viską gali užsiauginti pats arba išsikeisti. Atsibuskit, tai tik teoriniai svaičiojimai, praktikoje neįgyvendinami. Šiaip žmogui: eik nachui.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
Nu job jei nesigaudot ekonomikoje ir nezinote kaip galima "is oro" padaryt pinigus,tai jums ir bus nesamone,lietuv iskas kamieskumas visur pasireiskia.... Pasidomekit bent monitarine politika, privalomojo rezervo norma ir centriniu banku...
Pasakecia gera,tik gal truputi per suktai parasyta,ne kekvienas supras..
O nieks nesiulo naturiniu mainu,tiesiog su jais negalima sukciaut,o vat su pinigais gali tokiu machinaciju pridaryt...ties iog reikia arba uzdaryt bankus arba kategoriskai keist sistema,nors siulyciau 1 varianta,patiki miau ir 100% efektyvumas.
Tarp kitko Sovietu Sajungoje kainos buvo "dideles" ne vien del taip vadinamo stygiaus,bet del to ,kad kainos buvo realios,atitiko realia verta,be jokiu rezervu,skolu ir t.t..Ir jei turi pinigu tai nusiperki,o dabar skolon pasiimi,puse pinigu "ore" ir stebiasi ,o kodel infliacija ir krize...
 
 
0 # :)bitininkas.blogspot.com Y-m-d H:i
"kainos buvo realios,atitiko realia verta"

Tu man paaiškink kaip kainos galėjo būti "realios", jei jas vienašališkai nustatinėjo milžiniška, militarizuota prievartinė monopolija, kuri buvo vienintelė įmonė, kuri turėjo teisę prekiauti toje teritorijoje - Sovietų sąjunga? Kokiu būdu jis nustatydavo kainas? Gal paklausos/pasiū los santykiu? Tikrai ne.
 
 
0 # Fock'uišiaip žmogas Y-m-d H:i
Fockai, nabagėli, nesinervink, į kelnytes pridarysi, o tada teks pačiam uostyti savą š...., nors žinant tavo interesų sferą, kurią praktiškai kiekviename savo komentare akcentuoji, kvapas tau turėtų būti įprastas ir mėgiamas. O dėl krypties, kuria mane teikeisi pasiųsti: būtinai nueisiu, bet tik po tavęs.
P.S. Klausimas, idiotėli tu nepakartojamas: o kuo blogi tie teoriniai svaičiojimai? Kuo jie tau neįtiko? Ir tu bent jau matei tą "Zeitgeist'ą"?
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
Va dabar bandysiu paaiskint :-), taip tas kainas nustatinejo "milžiniška, militarizuota prievartinė monopolija" ,ir taip tos kainos nebuvo nustatomos "paklausos/pasi ūlos santykiu" ,bet kainos realumas buvo tame,kad kaina daugmaz atspindedavo sanaudas,o dabar paziurek kokios dabar kainos,vien kiek uz buta reikia moket,tai bl visa gyvenima tik butui ir dirbk,nera jokio santykio,o bar paimk koki daikta,bet koki ir pagalvok kiek reikejo pinigu ,kad ji pagamint ir kiek tu sumokejai..
Visgi sovietu "militarizuota prievartinė monopolija" desros buvo is mesos ir buvo kovojama uz naturaluma ;-))
 
 
0 # šiaip pimpgraužiuiFock Y-m-d H:i
Neramu? Sutrikęs? Kažkas apdročintajį zeitgeist kritikuoja? O visi tokie šūdai ir anarchonarkošų sapalionės apie jų siūlomą "tobulą visuomenę be išnaudojimo" tuo ir užpisa, kad idiotų ir mažvaikių banda juos paskaitę/pažiūr ėję įsivaizduoja, kad praregėjo ir aršiai puola pilti šūdus į visas puses ir ant visko, net nesugebėdami kritiškai pažvelgti į visą juokingą šlamštą kurį jiems sumaitino anarchizmo hitleriukai. Ir visą savo šūdinėjimasi pavadina "supuvusios visuomenės kritika". Asilų banda.
 
 
0 # Fockai tai yra fuckai tai yra pafuckintas .. Y-m-d H:i
Nzn kdl tu varai ant visu?? Gal tave vaikistei muse?? Issipasakok. Paklausysim . Palengves toks debiliskai pyktas nebusi
 
 
0 # (_._)Fock Y-m-d H:i
Psichologu apsimetinėji?
 
 
0 # TO Fockish shalies : Y-m-d H:i
Cha, matyt praradai nemazai per kriziulka, kad drapstaisi fekalijomis i visas puses, bet ne tas nepadeda:-)
 
 
0 # (_._)Fock Y-m-d H:i
Pagal save sprendi? Ne visi juk statybose dirbo ;-)
 
 
0 # Fockui. Y-m-d H:i
Focke o savo israiskom ko tu nori pasekti?? Ir siaip kdl cia visa laik sedi??
 
 
0 # (_._)Fock Y-m-d H:i
Aš ne sėdžiu, o tik užeinu. Nuobodžiauju darbe, tai čia anekdotų paskaitau. Ir iš tuos anekdotus kaip maldą kartojančių lochų pasityčioju. Paprasta, juk reikia kažkur, kažką bybiais apšerti, kad nenuprotėtum visą dieną prie photoshopo besėdėdamas.
 
 
0 # to .pacientui FOuch Y-m-d H:i
jAma ima fudzijama, makajoshi kakajama.
 
 
0 # cia taiasas Y-m-d H:i
linksmai
 
 
0 # uch ach tratatachFock Y-m-d H:i
O jo ne tas žodis. Netikėjau, kad su pimpalais šiknoj ir abejose rankose galima tokius dalykus paspausdint. Tu mano didvyris.
 
 
0 # fuckui. Y-m-d H:i
nebandei rast koki kita uzsiemima ?? pvz pas save darbe tulikus pradet valit?? zinok tau tik belenkaip ;-)
 
 
0 # apsitaškiusiam taškuiFock Y-m-d H:i
Juk tam luni filosofuotojai yra. Juos tik kartais šūdais apipilti reikia, kai užmiršta ką turi daryti.
 
 
0 # FockuiVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Nu tiek komentaru privaryt, tai cia jau reik "sikancio nete" etata turet. Nenustebciau jei tamsta pasirodytumet homofobiskas valdininkelis su pilku sverkeliu...
Ir kie gi valdzia jums moka uz triusa?
Tikiuosi, kad greit alga Valstybes obligacijom gausit:-)
 
 
0 # (_._) FioklaFock Y-m-d H:i
O ką, socdemai tamstai taip išmokėjo už darbą agitbrigadose? Na iki valdininko man toli, net švarkelio neturiu, barzdos neskutu jau kokie trys mėnesiai, tai irgi spėju nelabai derinasi su valdininkų higienos reikalavimais. Na jūs vis kliedite apie darbą kartą į mėnesį, bet kai tik pasirodo žmogus kuris turi kažką panašaus tai iš kart klykiat, kad jis valdininkas. Ar reikia suprast, kad anarchistų tikrasis siekis yra valdininko etatas? :D
 
 
0 # FockuiVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Valdininko etatas zemiausia zmogiskos degradacijos forma, uztat apie tave taip negerai ir pagalvojau...
 
 
0 # (_._) FioklaFock Y-m-d H:i
Vajė... Reiks eit pasikart, negaliu pakelti kai apie mane kas nors taip blogai galvoja. Eina nachui. Pezda.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
Gali eit,tavo teise...
 
 
0 # (_._)Fock Y-m-d H:i
Gali eit nachui. Tavo pareiga.
 
 
0 # fotošopastyrinėtojas Y-m-d H:i
_kad nenuprotėtum visą dieną prie photoshopo besėdėdamas._

Ajajai, Fackas - tikras proletaras pūslėtom sudiržusiom rankom:-).
 
 
0 # to Vilma-Fiokla klystisceptik Y-m-d H:i
zemiausia zmogiskos degradacijos forma yra gyventi iš valstybės pašalpų kaip tu gyveni.Nesugebi nei savęs, nei savo vaikučių išmaitinti.tik parazituoji ant visuomenės sprando :-))
 
 
0 # fock'uišiaip žmogas Y-m-d H:i
"Neramu? Sutrikęs? Kažkas apdročintajį zeitgeist kritikuoja?" Fock'ai, kiškuti, ir tuos savo apgailėtinus fekalinius sapaliojimus tu vadini kritika? Jo... photoshop'as tave nukankino... Gal tu visgi paimk į rankas kastuvą, bent jau rankos kažkuo užimtos bus. Nes funkcionuojanti galva ( ta kur ant pečių), tau, kaip matau, nepasiekiama svajonė... Nesinervink fuckeli tu nepamainomas, be tavęs šitas saitas būtų per daug tolerantiškas, taip kad tu savo vietoje sėdi. O be to, tris mėnesius nesiskutęs... gal ir gerai, belieka dar dantis išmušti, ir galima tave naudot pagal paskirtį. Su kuo tave ir sveikinu.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
Fock nesinaudoji savo teisem,greiciau pasikart, o tai greit bus uzdrausta bezdet be leidimo...
O nachui buvau nuejes,buvau tave mates,tai apsisukau ir nuejau namo..
 
 
0 # (_._)Fock Y-m-d H:i
O virtualūs proletarai pasiuto :D savo dalį su kastuvu atidirbau, kvalifikacija nebe ta. Skirtingai nei visi didiejį šitos šiknaskylės kovotojai už proletariatą aš bent jau žinau, kas yra fizinis darbas ir buvimas tarp tikrų proletarų, o ne pizdėlinu apie išnaudojimą, gaudamas pašalpas ar smaukydamas doktorantūroj ir putodamasis kaip valstybė išnaudoja mane. Taip, kad graužk bybį akių nedraskęs.
 
 
0 # fock'uišiaip žmogas Y-m-d H:i
Ir kodėl tie proletarai, tarp kurių tu buvai, tave būtent per maumuonėlį kastuvais daužė? Garsiausiai skambėjo? O dėl pasiutimo: fuckuti, čia tu vienintelis siuntantis, kiti, man atrodo, pxistai susirinkę...

P.S. Dėl nurodymo:"Taip, kad graužk bybį akių nedraskęs." - tu, kaip galima buvo įsitikinti iš tavųjų komentarų, šitoj sritį nepralenkiamas, taip kad aš geriau net nebandysiu...
 
 
0 # (_._)Fock Y-m-d H:i
Na ir daunas :-))))))))
 
 
0 # fock'uišiaip žmogas Y-m-d H:i
Kad prisistatai žinoma malonu, bet čia visi, manau, tave ir taip žino... Beje,fuckuti, kodėl visi tavo pasisakymai tik apie tave patį? Tu ką nors kitko pabandyk suregzti.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
"aš bent jau žinau, kas yra fizinis darbas ir buvimas tarp tikrų proletarų"
hahahahha tipo photoshopas fizinis darbas..
Fock geriau eik dirbk savo fizini darba,smaukykis prie photoshopo...
 
 
0 # 2sceptikVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Ir kokias gi pasalpas musu dosnioji Valstybe moka, uz kurias galima pragyvent ir dar vaikus islaikyt? Cia gal tie 54 litai kur Kubilius nueme?
 
 
0 # Užsionanizavo onaniscFock Y-m-d H:i
Va kas nutinka kai pradedi gert penktoj klasėj ir vadinti tai maištu ir revoliucija. Taip ir neišmoko kas yra esamasis laikas, būtasis kartinis ir būtasis dažninis veiksmažodžių laikai. O iš to atsiranda teksto suvokimo problemos. Nagi, tavo gimtojoje kalboje paprasčiau truputį, bet negi toks atsilikęs, kad neišmoksti?
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
Kaip supratau tu cia apie save....aisku visi taip suprato...dekui ,kad papasakojai savo istorija
 
 
0 # pagailekitevaldas Y-m-d H:i
patausokit gerbiamą Focką, nebežadinkit ano seksualinių fantazijų, juk ir taip pavasaris, hormonų audros... nusikamuos anas.
 
 
0 # pagailėkit+ Y-m-d H:i
Bijai, kad užsidročins negyvai? Tegu. Kam tokio gailėt?
 
 
0 # man patikopunksas Y-m-d H:i
Nors šiaip esu kitoje barikadų pusėje nei anarchija.lt, bet šitas straipsnis geras :-)