Anarchomuzikėlė: Infernal Noise Brigade – vario garsai ašarinių dujų debesyse (video)
menas

infernal noise brigade        1999 metais Sietle (Vašingtono valstija) susikūrusios grupės „Infernal Noise Brigade“ pirminis tikslas buvo dalyvauti protestuose prieš WTO susitikimą. Iš pučiamųjų ir mušamųjų sudaryta 20 žmonių komanda stipriai prisidėjo prie kovingos dvasios palaikymo, suteikė pasipriešinimui tam tikros muzikinės ir vaizdinės estetikos. Pro ašarinių dujų debesis ir guminių kulkų krušą išnyrantis marširuojantis orkestras, savo būgnais ir trimitais permušantis aplink vyravusį chaosą, tuo metu daug kam padarė neišdildomą įspūdį. Tada ir prasidėjo septynerius metus trukusios orkestro išvykos į karštus aktyvizmo taškus visame pasaulyje.

 

Grupės nariai vieni kitus vadino išgalvotais vardais, kaip patys sakė, norėdami išsisukti nuo darbdavių spaudimo, nes beveik visi nariai dirbo įprastus, su muzika nesusijusius darbus. Grupės veikla daugiausiai krypo į atvirus pasirodymus gatvėse, bet tuo pačiu sugebėta nenukrypti į radikaliai krypčiai būdingą muzikos supaprastėjimą ir išlikti atviriems klubinio, festivalinio pobūdžio veiklai. Savo gyvavimo laikotarpiu išleido 5 rinkinius. Paskutinis diskas buvo įrašytas automobilių remonto dirbtuvėse 2006 m., likus savaitei iki pačių muzikantų suorganizuotų grupės laidotuvių, ir tik po metų sumiksuotas Belgrado viešojoje bibliotekoje. 

 

Parengė RB.

2009 03 05
 
 
               Infernal Noise Brigade istorija (1999-2006)
              
 
               Infernal Noise Brigade in Action!
              
 
               Infernal Noise Brigade prieš G8 Škotijoje
              

 

 

Komentarai  

 
0 # šlovėpinčius Y-m-d H:i
Gaila, kad jų brigada užsilenkė. Pūsti dūdą priešais ginkluotus robokopus - M. Gandžio nesmurtinio pasipriešinimo vertas didvyriškumas.
 
 
0 # .RB Y-m-d H:i
Bet tokia veikla nepraeina be pėdsakų. INB iniciatorius Filastine toliau kuria kompozicijas gatvės ansambliams, pvz., Marakešo grupei "Majmouat AbdelHakim", ar, pvz., Buto šokių ansambliui "P.A.N.". Taip pat užsiima partizaninėmis garso intervencijomis , už ką ne kartą sėdėjo įvairių šalių cypėse. Nemažai INB narių perėjo į dabar Sietle veikiantį “Orkestar Zirkonium”ir jau pagarsėjo savo keistais naktiniais koncais. Vienžo, veiksmas nestoja, muzika netyla...
 
 
0 # .RB Y-m-d H:i
Dar, jei kam įdomu, tai čia yra trys iš penkių INB išleistų rinkinių:
http://thepiratebay.org/torrent/4752654/Infernal_Noise_Brigade_Discography_-_VBR_-_MP3